Neustale si davam kvapky do nosa

Príspevok v téme: Neustale si davam kvapky do nosa
nikolette

Ahojte.Prosim poradte mi,co mam robit?Neustale si davam kvpaky do nosa.Uz asi rok a pol,kazdy den.Vzdy ho mam upchaty.Snazim sa to obedzovat,ale napriklad vecer ked idem spat potrebujem mat volny nos,tak si musim strieknut kvapky aby som zaspala.Cez den sa krotim,ale v noci to neide :( Bola som uz u lekarky a nic mi nepomohla,alergicka nie som na nic,proste nemam ziaden problem.Az na to,ze neviem dychat.Chcem uz prestat s tymi kvapkami,lebo sa bojim,ze si nejako mozem ublizit,ale nenapada mi nic ine.Nemate pre mna nejaku radu?Za vs.prispevky budem vdacna.Dakujem.

Slobodna

si normálne závislá na kvapkách do nosa, to ti nikto nepovedal, že sa na ne vyvíja závislosť? Ja kvapky do nosa vôbec nepoužívam ani keď som chorá, radšej sa naparuj nad horúcou vodou s morskou soľou. Jednoducho si ich musíš prestať kvapkať a tie príznaky upchatého nosa postupne odoznejú.

mary-anne

hej, pozerala som si na magister .sk. a ktorý si mala, lebo sú tri druhy, či asi ten klasický je najlepší? ten stačí?
dúfam, že sa mi to podarí .. :)

danielaaa

ano ja som to prvy tyzden striedala a potom uplne nahradila, tiez som brala muconasal :))) ten sterimar je asi decova flasticka a stoji asi 10 eur

mary-anne

a ten sterimar mám vlastne ako , kedy užívať? teda ním uplne nahradiť muconasal? dúfam, že pri tomto spreji nehrozí návykovosť ..

danielaaa

nenamotavas sa na to psychicky!! mas len opuchnutu sliznicu, ktora ti nechce odpuchnut, pokial si budes sprej striekat stale, ja som mala tento problem asi rok, az som si kupila dve balenia strerimaru- morska voda a pouzivala len tento sprej, asi po 3 tyzdnoch sa to upravilo ale zo zaciatku to nebolo lahke:) teraz nemam problem ziadny dokonca som tuto zimu ani sprej do nosa nekupovala, skus to urcite ti to pomoze fakt mas len opuchnutu sliznicu

milovna

cica ja ti pomozem.aj ja som s tym mala problem.ide o to,ze ty sa psychicky na to strasne namotavas,cize psychika ti robi problemy nie nos.si na tom uz zavisla.ked som nechodila do prace,cize ked som mala vikend volny,tak som sa snazila ich obmedzit,ved mi vtedy bolo jedno ci sa vyspim ci nie,ale kazdopadne si nelahaj na chrbat,ale spi po sediacky.maj v prdeli tie dva dni co nezaspis,co vies,mozno aj zaspis,ale skus to,pretrp si to a uvidis ze to pomoze :-)mne to teda pomohlo

ada1515156

ved zajdi si ku alergologicke ona ti da take tabletky a mas pokoj.ja mam to iste furt upchaty nos.preto idem ties ku nej.

katyca

Ahojte, čítam tu o tom istom dookola, ja som 5 dní po operácii - nosová prepážka a nosné mušle. Vždy som mala ten problém s upchatým nosom aj dutinami a tiež stažené dýchanie a tiež ma hned nasmerovali k alergologovi, brala som vakcíny a nič sa nezmenilo, tak som sa dala operovat a veru nelutujem konečne si viem vyfúkat nos a mám ho volný, čo sa predtým nestávalo. Vela ludí má vybočenú prepážku v nose a ani o tom nevie. Nemocnici v Šaci je hospitalizácia 3 dni, na 4. deň idete domov. Je to nebolestivé, trošku nepríjemné ked po operácii maté nos napchatý tamponmi a dýchate ústami, trvá to však iba deň a môžem to každému iba odporúčať:))

zuzic

ja som sa tiez z tejto "zavislosti" dostalapar mesiacov dozadu:) jedine co ma trapi je bolest v nose...vacsinou pri zmenach telot ked je v zime vyjdem von tak je ta bolest az neznesitelna ale vzdy lepsie ako kazdych 5 min davat lieky