Biele krvinky

Ewelib96

Dobry den chcem sa opytat ci moze znamenat zvyseny pocet bielych krviniek pri chorobe nieco vazne.. Byvam casto chora.. Naposledy po 2 tyzdnoch od dobratia antibiotik ma chytila poriadna chripka. Krvny obraz ukazal hodnotu 19000 leukocitov.. Naposledy som mala pred 9 mesiacmi 15000.. Moze to byt sposobene virusom? Mala by som to riesit i nejakeho odb lekara? Dakujem za radu. Prosim kontaktujte ma na mail ak to bude mozne. D

katka1111

dobrý deň, mojej dcérke sa vzadu na krku urobila hrčka, najskôr mala tvar guličky ale po mesiaci sa akoby rozpolila, čo bolo aj vidieť na sone. Posledný týždeň ju na dotyk bolí. Zistili jej alergiu, zvýšený imunoglobín E, môže to mať nejaký súvis? Ostatné hodnoty z krvi má v poriadku.

žužika

Dobry den prosim vas o radu,vysli mi vysledky Leukocity 3,2,Neutrofily 36,5,Limfocity 51,4.mam 27 rokou co to moze bit?o mesiac mam ist na na opakovan krvne odbery no mam strach.dakujem

llek

Podla toho co pises mala si reaktivne zvacsenu lymfaticku uzlinu a hranicny (na hornej hranici) pocet leukocytov, vsetko svedci preto, ze si prekonala infekciu. Biele krvinky su velmi dolezite pri zvladani infekcii, preto sa reaktivne ich pocet zvysi. Ak myslis na leukemiu (co nie je tvoj pripad), dolezitych je viacero hodnot - samotny pocet bielych krviniek este nic nehovori, podstatne je co su to za biele krvinky, ako vyzeraju, aky je pocet krvnych dosticiek a mnozstvo cerveneho farbiva, teda hemoglobinu.Leukemia je choroba kostnej drene, takze ak je, prejavi sa to vo vsetkych zlozkach v krvmo obraze

nelly222111

Dobrý den chcela by som poprosit o radu spravila sa mi hrčka vzadu na krku ale do týždna pomaly mizne a zmenšuje sa aj na dotyk bolela terza už nie lekarka mi vzala krv všetko mam ukažkove vravela len biele krvinky mam hodnotu 10 tak vraj to može byt zapal v tele o2týždne mam ist na odber z prsta velmi sa bojim poradite mi čo to sposobuje ten narast tých bielich dakujem a mam sa obavat leukemie dakujem

rhpq

Najcastejsie to znamena nejaky zapal. Pri enormnom zvyseni hodnot moze ist o leukemiu, ale to by tie hodnoty museli byt vazne hrozne.

klara .m

dobri den chcela by som sa spytat co znamena zviseny pocet bielich krviniek a ci to moze byt aj vazna choroba. dakujem