Skodi to alebo neskodi????

igua

totizto aj taky simpanz ma inteligenciu 2,3rocneho dietata. ale keby niekto zastrelil simpanza, dostane pokutu, maximalne basu, ak by bol tak prisne chraneny. a keby niekto zastrelil take decko? a to vsetko preto, lebo ma inu dna...lebo simpanz nie je clovek. od splodenia az po smrt.

vecernica

bbfn ako mozes byt tak tupa,,,7 mes plod o sebe nevie?/ a ty vies o sebe? bbfn kto si a naco si tu a aky je tvoj zmysel zivota a co bude po smrti / ty to na rozdiel od 7 mes plodu vies?..to kto do vas tu tupost vpisal komercia?? ani nemam chut sa s tebou bavit ,dalej ,poznam tento typ. je to zbytocne.a ozaj nie si za zabite 80 rocneho dementneho dedka ktory sa posiera? Lebo to je este horsie nic nevie ani sa najest a ani nevie ci je den ,,ale my mlady ekonomicky silny rozhodneme podla toho co sa ma a co sa hodi.,,,,tak som znechutena takymi ludmi ako si ty,,,ze si mi zobrala chut pisat oplut je malo tu tvoju tupost

igua

glamour...toto si moze kazdy precitat hocikde. ak si reagovala na to, ze som sapytala, kedy sa stava z plodu clovek. nemyslela som to biologicky...ale skor filozoficky. hentakymi stadiami prechadzaju aj zvierata.

glamour

1. deň Oplodnenie - splynutie vajíčka so spermiou vo vajíčkovode
2. deň Začiatok „ryhovania“ (delenia) novovzniknutej bunky
4. deň Zárodok tvorí už 16 buniek; zárodok vstúpi do maternice
5. - 7.deň Zahniezdenie v sliznici maternice;
začína diferenciácia buniek – začínajú sa formovať rôzne časti tela

16. deň/3. týždeň Začína sa tvoriť srdce a oči
21. deň/3. týždeň Začína biť srdce; je ešte nedokonalé v tvare rúrky, ktorá má tepnový a žilový koniec
30. deň/5. týždeň/2. mesiac Začínajú sa formovať ruky, nohy a uši
42. deň/6. týždeň/2. mesiac Je sformovaná kostra, pečeň, ľadviny, pľúca; začínajú reflexy
43. deň/7. týždeň/2. mesiac Je možné prístrojmi zaregistrovať mozgovú činnosť
8. týždeň/2. mesiac Dieťa môže hýbať rukami i nohami, sú vytvorené články prstov, v ústach je už jazyk, možno zreteľne rozoznať plecia, lakte, boky, kolená, dajú sa rozoznať rysy tváre, dieťa sa intenzívne pohybuje
Koniec 8. týždňa Vznikli už všetky vnútorné orgány; musia ešte rásť a vyvíjať sa, majú jednoduchú podobu, nie všetky na svojom budúcom mieste

igua

ja mam este jednu otazocku...ako je to so zenami, ktore chcu potrat a nemaju na to peniaze? ved to nie je lacna zalezitost. maju to socialne slabsi nejak dotovane?

ooooo

bbfn nechapem ta, ved predsa nejak sa to musi zacat, uz tyzdnove dieta ma plnu geneticku vybavu, ako to tu bolo spominane, je jedinecne a ma presne dopredu urcene to ake bude.

bbfn

Ooooo, nie, ona si to dala zobrat sama, pretoze otehotnela nechtiac. Bolo to jej rozhodnutie. Paradoxom je, ze o rok na to zamerne otehotnela, pretoze jej priatel si to tak prial tiez (nechapem, preco si potom dala zobrat to prve, to si mohla nechat rovno to). Napriklad pri takomto by ma dost stvalo svedomie, najma ak za tym naschval otehotnela.

Vidis, tie dovody co som spomenula su opodstatnene...To je hlavna pricina, preco interupciu uznavam. Ale zbytocne je to tu rozvijat, lebo kazdy ma iny nazor, a dalo by sa o tomto nespocetne vela diskutovat.

Oooo, 7 mesacne je hotove babatko...ja hovorim o interupcii v pociatocnych tyzdnoch, plodu, ktore nema ani telicko, ani formu cloveka...7 mesacne sa zobrat ani neda, a neviem kto by mal na to vobec zaludok :-/...je pravda, ze ani vtedy o sebe nevie, ale to je uz iny pripad..."pripad babatko" xexe...