čistenie pleti u kozmetičky

mirka 23

Ja chodím ku kozmetičke každý mesiac. Musím, lebo sa mi zanášajú póry, a potom si to vytláčam sama a potom to nedopadne dobre, aj keď pleť vyčistím, vypeelingujem, dám masku, tonic, krém... Keď mi pleť vyčistí kozmetička, tak o hodinu som v pohode a mesiac mám jemnú pleť bez akné. A samozrejme je dôležitá každodenná starostlivosť o pleť s kvalitnou kozmetikou.

poliewoocka

Ak si co i len kus sikovnejsia, co zaiste si:) a mas kusok prehlad o svojej pleti, kozmeticka len na cistenie pleti je strata casu a penazi-tym myslim pripad, kedy kozmeticka vytlaca vyrazky mechanicky, tj za pomoci prstov a servitky. Odporucam radsej kozmeticku, ktora nepracuje subjektivnou metodou, ale pouziva pri praci tzv. expresor-akysi pristroj, mala sacia vec, ktorou vam beha po ksichte a taha to vsetko von:) tym sa vam nestane, ze na druhy den mate riadnu bolacku, lebo vam kozmeticka narusila lozko a vam sa vnutri poru vytvoril zapal...ak to chces zvladnut doma, dolezite je plet dokladne ocistit antibakterialnym cistiacim gelom, peeling-napr. z kavovej usadeniny. Potom si tvar napar napr. nad sirôtkami alebo harmancekom ci repikom aspon 30 min. Ak vies pouzit, skus aj teply parafinovy zabal. Potom si tvar kusok zvlhci rastlinnym olejom, napr. olivovym, jojobovym a pod. Ked si vytlacas, pouzi vzdy cisty obrusok, vreckovku a bud opatrna:) po cisteni vycisti tvar antibakterialnou vodou s obsahom alkoholu, ktory pory stiahne. Potom mozes naniest stahujucu masku s obsahom tea tree, kyseliny salicylovej(hydroxybenzoovej),panthenolu alebo bisabolu. A na zaver-nezabudni na hydrataciu v podobe lahkeho kremu:)

Mimochodom, ani caste cistenie nie je prospesne nakolko sa vraj oslabuje sval "zvierac poru" cim nastava potupne rozsirovanie porov. Staci tak raz za tyzden...

majka_

kolko platite zhruba u kozmeticky za cistenie pleti? vyhovuju vam viac ucnice-kozmeticky alebo uz vyucena kozmeticka?

romana k

zbytocne vyhadzovanie penazi. Nemm najlepsiu plet a ani kamoska ona chodi na kozmetiku ,ja nie a vysledok je rovnaky

Hapacabanna

Dena,zalezi na typu pleti.Niektore po odchode od kozmeticky utekaju rovno domov,a niektore maju tvar v pohode.Takze zalezi od typu tvojej pleti.Ak ju mas cervenu,poradim jedine make-up(aj kozmeticky to tak riesia).Na druhy den by malo byt uz vsetko v pohode.Ale moc sa ti poradit neda,prepac :-)

simona

caute ja som bola u kozmeticky trikrat a vzdy som bola trochu cervena niekedy mi na to dala mejkap ale na druhy den som uz plet nemala cervenu.Ja chodim kazdy mesiac.

jancecka

kamilka, záleží na pleti, ja tiež nebývam červená v deň vytláčania, ale zato kamoška musí ísť rovno domov. Záleží veľa na pleti, navštevujeme rovnakú kozmetičku. Kamoške to tiež prekryje makeupom a nie je to vidno

mirka 23

Dena, popros kozmetičku, aby ti to zakryla. Mne to robí moja automaticky, má na to špeciálny make up, ktorý sa dáva po čistení. Niekedy ju musím naopak prosiť, aby mi to nedávala, lebo idem domov a nikto ma neuvidí.