Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

OIDIPOVSKY KOMPLEX .... ?

Príspevok v téme: OIDIPOVSKY KOMPLEX .... ?
noonaa

ahojte..zacala som sa zaujimat o tento pojem,pretoze,hoci moj priatel nesuhlasi s nazormy svojej matky a nie je v jeho ociach ta najlepsia,ako to tnto pojem definuje..stale nejak podvedome robi to,co chce ona,stale s ohladom na nu...co je pekne,kym to nie je na ukor nasho vztahu,a zacina to byt dost casto na ukor a v zasadnych veciach...a obcas mi pride byt dost neschopny v beznych veciach,alebo mozno ich aj vie robit,ale nestara sa o to...mam z toho riadne nervy,lebo citim,ze som na neviem kolkom mieste...chce sa teda opytat,ci vie niekto preesne znaky oidipovskeho komplexu,aj ked chlap napriklad az tak neinklinuje k matke,ale skor myslim, nejake prejavy, ako kvoli takejto vychove potom kona v beznom zivote,ako rozmysla,preco....dakujem...

radana

Ale kekso,to nie,kazdy keby bol v takejto situacii by sa zachoval.Aj ja som si na zaciatku hovorila,ze to sa neda zvladnut a ako roky pribudali,tak pribudali aj skusenosti..Maly je aspon ze mobilny,ze nie je na voziku.Ma epilepsiu,autizmus,mentalnu retardaciu..Je toho dost.Nemozeme ho nechat na sekundu sameho,lebo uz stvara,nevie si uvedomit dosledky svojho konania.Ale aspon ze sa uz zlepsilo to,ze uz neuteka kade-tade,ze ho nemusim stale drzat za ruku,ale skor sa to teraz otocilo a je na mne nalepeny a nemozem sa od neho pohnut.Muz sa smeje,ze ma chce mat pod dohladom..Este ze mi velmi pomaha manzel,sem-tam ked sa da pomoze aj starsi syn a mojim velkym pomocnikom je auto.Bez auta by som sa s nim na vela miest nevedela dostat.Staci,ze prsi a maly uz stvara,boji sa dazda,tak ho do auta nalozim a odveziem do skoly.Bez auta by sa to nedalo...Je toho vela co nam komplikuje zivot,ale musime ist dalej.Snazime sa zit co najnormalnejsim zivotom,aj ked sa to vzdy neda...

kekso

ja viem, ze sa stavaju..mam jedneho kamarata, co ma postihnutu sestru.. byvalu spoluziacku, co ma postihnuteho syna..a navyse byvam relativne blizko tzv. bezbarieroveho domu..ale aj tak ma to vie zarmutit..a, ze to teraz o Tebe viem, obdivujem Ta, ze to zvladas, a velmi, velmi si Ta za to vazim..vies, ze si mi po intelektualnej stranke sadla, ale v tomto mas u mna este aj uctu..

radana

A tak my to uz berieme normalne,tolke roky..Neviem,co by ta zaujimalo..Maly je ZTP a potrebuje celodennu starostlivost,niekedy mam pocit,ze uz koncim,ze uz nevladzem a na druhy den sa zase postavim na nohy a ideme dalej..Aspon sa teda snazim mysliet pozitivne..Vsak aj take veci sa stavaju..

kekso

to veru neviem..mozno si to niekde spomenula, ale som to necital..mrzi ma to, je mi luto..a mozes mi to zopakovat, ale samozrejme, ako budes chciet..budem respektovat tvoje rozhodnutie..

radana

Ma 14 rokov,ale to uz asi aj vies,ze je chory.Vela veci musim robit za neho,je to velmi unavne,je to nase vecne babo..

radana

Z teba je normalne detektiv Oriesok :D Sem-tam dakde napisem a potom zase zmiznem,maly ma dost zamestnava,niekedy je to lepsie,niekedy horsie..Aj pred chvilou som ho musela ist celeho osprsit,lebo sa cely olial s cajom,taaaakyyyy bol lepkavyyyy :DA ty co mas nove?

kekso

to ano..ale ja o tvojich krokoch viem..:D..obcas prebehnem po temach, a precitam si ako sa mas..do vasich tem o vareni a strikovani som sa nechcel zapajat..a inde pomaly nie su ani temy, ktore by ma nezaujali, lebo tu uz prispievaju iba nast rocny..

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

OIDIPOVSKY KOMPLEX .... ? - Fórum - ZDRAVIE.sk