OIDIPOVSKY KOMPLEX .... ?

Príspevok v téme: OIDIPOVSKY KOMPLEX .... ?
noonaa

ahojte..zacala som sa zaujimat o tento pojem,pretoze,hoci moj priatel nesuhlasi s nazormy svojej matky a nie je v jeho ociach ta najlepsia,ako to tnto pojem definuje..stale nejak podvedome robi to,co chce ona,stale s ohladom na nu...co je pekne,kym to nie je na ukor nasho vztahu,a zacina to byt dost casto na ukor a v zasadnych veciach...a obcas mi pride byt dost neschopny v beznych veciach,alebo mozno ich aj vie robit,ale nestara sa o to...mam z toho riadne nervy,lebo citim,ze som na neviem kolkom mieste...chce sa teda opytat,ci vie niekto preesne znaky oidipovskeho komplexu,aj ked chlap napriklad az tak neinklinuje k matke,ale skor myslim, nejake prejavy, ako kvoli takejto vychove potom kona v beznom zivote,ako rozmysla,preco....dakujem...

[zruseny12]

...ale ja sa tvarim,ako keby mi to nevadilo pred nimi,lebo oni su velky sobci,ako nahle vidia,ze sa trapim koli tomu tak si viac dovolia...asi by som mala byt poriadne tvrda..a to je tazke,i ked tak vyzeram,ze som tvrda,nie je to tak....
jeden velmi dobry kamarat mi povedal..Marusko,nikdy si nepriznavaj chybu pred ludmi,lebo toho len zneuziju,a to je pravda...
....len ja som clovek,ktory si chybu vie priznat.../kto je bez chyby,asi nikto/
a potom toho zneuzivaju...
ale dost toho,lebo nemam chut sa o tom dnes bavit...pojdem umyvat okna...obcas sa tu mrknem....

radana

Ani ja nebyvam od nasich 100km.Je to mozno 400-500 metrov.Ale jednoducho uz to mam v hlave tak ulozene a naozaj ma to netrapi a nechcem s nou uz dobre vychadzat.Naco sa dalej stresovat,naco zase zazivat ten rovnaky stereotypny kolotoc vycitiek za nic..Maria,mojej mame nezalezi na svojich vnukoch ani milimeter.Nikdy im pekne slovo nepovedala.Ona je dospela a deti boli este deti..Cim jej ublizili?Nemam dovod sa za nieco obvinovat a uz vobec nie,aby mi bolo za takymto niecim luto.Na to som ale potrebovala vela casu,aby to doslo do takehoto stadia..

[zruseny12]

...mas pravdu na jednu stranu...asi keby som bola od nich aspon 100km,tak mozno by som to brala inak...neviem...lebo teraz proste je to tak ako to pisem...
vies,aj druh sa z matkou svojou nieco nezhodol...atd.a tiez sa s nimi nestika...je to na dlhe pisanie...a ked sa ho spytam,ze ci ho to netrapi,tak mi povie, ze nie...
neviem,asi sme kazdy iny,mne velmi zalezalo na rodine a zalezi...
mozno preto to tak zle znasam...
...ale ako pises,jasne,aj mi chceme mat rodinu...konec koncov ja som odisla z domu len koli otcovi...stale ma vyhadzoval atd.tiez je to na dlhe pisanie...
asi kazdy vie,preco sa chova ako sa chova,a ze sa netrapi koli rodicom...
podobne to robia aj nasi,ked vidia,ze im odpustim odznova zacnu si dovolovat...sak sme to uz pisali,tak nebudem opakovat...
dnes sa chystam umyvat okna zasa...

radana

Maria s tym trapenim je to aspon teda u mna tak,ze mam vela starosti a niekedy neviem co skor..Ked si najdem takuto chvilu na relax,radsej naozaj relaxujem a robim,co ma bavi,nez by som mala plakat do vankusa,ze preco..proste je to tak,je to tak uz dlhe roky,moja matka nema zaujem,aby doslo k zmene k lepsiemu a ja to respektujem.Vzdy som urobila prvy krok ja a hltala som velke slovne susta,co mi nakladala,len aby sa konecne uz vztahy napravili,ale raz uz muselo dojst aj k tomu,ze jednoducho ja nie som o nic horsia ako ona a ked ma odsudila za to,ze som sa vydala a ona ma nema iba sama pre seba,tak je to jej problem a nech si ho riesi ked chce a ked nie,nech zije tak,ako jej to vyhovuje.Byt pohadana s celym okolim okolo seba a postavit si okolo seba cinsky mur neni nic preborne.Ja mam rada ludi,mam rada pohodu a klidek..

radana

Ale ved to sama dobre poznas,ako to je,ked ta rodina odkopne a doslovne len preto,ze si si dovolila vydat sa a zalozit si rodinu..To,co bolo pre nase mamy samozrejme a uzili si to,nam by to najradsej odopreli.Nechapem...

radana

S tym trapenim,no ja neviem.Mna osobne to, s mojou matkou uz ani netrapi,lebo mi nestoji za to,aby som sa este aj kvoli nej trapila a tolko zla narobila,ale keby len narobila,ked je s nou clovek v kontakte,tak veselo pokracuje dalej.Mozno ma to preslo uz aj kvoli detom,uz su vacsie a pravdu povediac,nemali sme o nej debatu u nas v rodine ani nepamatam.Uz sa zrejme stala nezaujimavou pre nas.Ja som jej chcela odpustit a to uz dlhokanske roky,ale ona ma stale podrazila a ako som uz pisala,nie dost mam problemov takto a ona nam vnasala tymi jej pripovidkami a spravanim nenormalnu nervozitu do rodiny.Mozno je to uz aj nas obranny reflex voci nej,ze uz nemame zaujem o dobre vztahy s nou.proste uz toho bolo moc :(

radana

Ale taka rada pomoze..Ja osobne si urcite z tohoto fora aj nieco odnasam,citam,ako ludia reaguju na rozne temy a ake maju na ne nazory..

[zruseny12]

...mne zasa moc nempomaha vykecat sa vypisat,ja to len pisem ,ze som to zazila...
nechapem napr.ako sa niekto nemoze trapit,ked je rozhadzany s rodinou,atd.
viem to nejak spracovat,ale pridu chvile kedy ma to trapi...