OIDIPOVSKY KOMPLEX .... ?

Príspevok v téme: OIDIPOVSKY KOMPLEX .... ?
noonaa

ahojte..zacala som sa zaujimat o tento pojem,pretoze,hoci moj priatel nesuhlasi s nazormy svojej matky a nie je v jeho ociach ta najlepsia,ako to tnto pojem definuje..stale nejak podvedome robi to,co chce ona,stale s ohladom na nu...co je pekne,kym to nie je na ukor nasho vztahu,a zacina to byt dost casto na ukor a v zasadnych veciach...a obcas mi pride byt dost neschopny v beznych veciach,alebo mozno ich aj vie robit,ale nestara sa o to...mam z toho riadne nervy,lebo citim,ze som na neviem kolkom mieste...chce sa teda opytat,ci vie niekto preesne znaky oidipovskeho komplexu,aj ked chlap napriklad az tak neinklinuje k matke,ale skor myslim, nejake prejavy, ako kvoli takejto vychove potom kona v beznom zivote,ako rozmysla,preco....dakujem...

noonaa

ahojte baby, dlho som tu nebola,ale vlastne s anic neznenilo, v skratke momentalny stav:
-svokra ma kupeny byt,al estale byva v dome a ani s anechysta prec, zataziala nas tym financne,leo sa spaca hypoteka a este aj najom v byte,kde nebyva
- od 25.12 ideme na 3!!!!! dni s priatelom na chatu a uz zacina robit scne,yze nebude s nou na viancoe,pritom ja s nim nebudem ani na stedry den !!!! :( zblaznim sa,nemam rada viancoe,vzdy je to o slzach kvoli niecomu,tak strasne by som chcel azazit krasne vianoce.....
- no a co ma vcera najviac dojalo,tak tento vikend sme konecne mali byt spolu a zrusil sa na m jeden vylet, a tak vravim,ze si tam naplanujeme nieco ine...a priatel na to: moja,klud,naplanovali sme si chatu...a ja som nechapala,co tym chce povedat,ze za to,ze ideme na chatu uz nemozme byt spolu cez vikend? pride mmi to take,ako keby sa bal mami,ze nebud ena sviatky doma,tak aspon tento vikend je t nahradi,ale tak mi to povedal,ako keby som ja kvoli chate uz nemala narok na nic...jaj,zeny,man teraz vsetko tak vytaca :(

dd

ahoj Maria!
no, ja tiez malo sedavam za pc..len ked Betka spi, alebo je s nou manzel..mame sa ako-tak..Betka je v poslednom case dost mrzutejsia, neviem, ci zo zubov, alebo z coho..nechce mi spinkat a je taka akasi protivnejsia..dufam len, ze ju to coskoro prejde..minule tu bola svokricka, od 10.doobeda do 15.poobede, tak som mala tiez nervy v kybli..rozcapila si okno v obyvacke uplne dokoran,ani dvere si za sebou na obyvacke nezatvorila,vonku 0stupnov..potom si este aj balkon rozcapila, tak v kuchyni bolo 19stupnov..takze "pohoda"..

[zruseny12]

noonaa,radana a dd....prajem vam pekny den...dlho som na PC nebola,ani uz tak casto asi nebudem,ale myslim na vas obcas...ako sa mate?dufam,ze zdravie sluzi...

dd

nelka, lilii..po tom, co som si ja so svokrou zazila, sa uz neda vychadzat dobre..aj ked by som to tak chcela, doveru v nu uz nemam, nas vztah je v podstate na bode mrazu..ona sa aj tvari akoze milo, ale po tom, co som si od nej vytrpela, kto jej ma verit, ze to naozaj mysli vazne?!a za rohom nekuje nejake pykle proti mne?!a ked sa aj chvilu tvari milo, tak pride nejaka blbost, kvoli ktorej sa rozculi pomaly do nepricetnosti a narobi doslova peklo.pokial ju nevidim, nepocujem,nemyslim na nu, nie som s nou v kontakte, som kludna a vyrovnana.jakmile som s nou v kontakte nejakym sposobom, tlak mam v oblakoch a nervy doslova v kybli.neprajem Vam nieco take zazit..

lilii

Niekedy to máme s mužmi ozaj ťažké...:)čo narobíme,s mužom si berieme aj jeho matku,to musíme rešpektovať.

nelka

Vieš noonaa,muži budú stále také veľké decká.S tým nič nenarobíš,len sa sama zbytočne trápiš,pretože mama zostane vždy mamou aj keď žiarlivou.Len to treba dať na únosnú mieru a mať určitý nadhľad.

noonaa

kocky, je to presne opacne..ja neziarlim na nu,ale ona na mna....snazim sa,pomaham,som mila,pokecam....a stale som ta zla, lebo jej syn zrazu pocuva mna a nie ju

nelka

ja som mala podobný problém ako noonaa a jednoducho som to vyriešila tak, že som sa snažila čo najlepšie si vychádzať s jeho matkou. Sme dobré priateľky a občas si na toho môjho spolu aj zafrfleme.

lilii

noonaa nemala by si žiarliť na parnerovu matku.Aj keď na ňu frfle, vždy to bude jeho matka,až do smrti.Snaž sa s ňou radšej skamarátiť.