AKNENORMÍN prosím píšte

Príspevok v téme: AKNENORMÍN prosím píšte
romana

Kožná lekárka mi chce predpísať Aknenormín. Bojím sa vedľajších účinkov, ale hlavne vypadávniu vlasov. Napíšte prosím svoje skúsenosti. Je to moja posledná nádej, lebo na acne sa liečim už vyše 10 rokov. Navrhovala p. liečbu t.j. týždeň užívania a 3 týždne pauza, vzhľadom na môj stav, ktorý nie je až taký zlý.

ku@bo

Lebo mne sa na tvari zacali robit take suche miesta ale take chrasticky zlte co idu odlupnut... a neviem co si mam davat na tvar... pojdem si kupit asi Effaclar H to mi poradila kozna na suchu ale neviem ci to staci... tebe sa to kedy zacalo zlepsovat?

romana

66666
Aj ja mám 31 rokov. A konečne som "vyhrala". Až teraz však vidím, keď mám pleť hladšiu, aká je chuderka zničená od toľkého ničenia akné. Viac vidno jazvičky, jamky, kde tu fliačik. No myslím, že postupom času sa to zlepší. Alebo to sama nejak vyriešim. No to až keď sa mi skončí liečba roaccutanom.
Na tvár a telo mi predpísala kožná hydrat. mlieko Excipial. Ale na tvár používam bežne kozmetiku ako pred tým. To mliečko využívam pri odličovaní. Potom toner, hydrat. krém a trochu make-upu. No o pleť sa samozrejme starám, používam aj očný krém, 2 krát za týždeň masku, nočný krém... Moja kúpeľňa praská od všelijakej kozmetiky. Za tie roky, a stálej nespokojnosti sa toho nazbieralo. Och to je peňazí... Pravdaže staré veci vyhadzujem, ale na druhej strane, kozmetika bola vždy moje gro. Tak možno aj preto.

lenka.

666 ja mám 39 rokov a stále vyrážky. A chcem ťa upozorniť, že ku kožnému sa s makeupom nechodí. Ja si tiež život bez neho neviem predstaviť. Ani smeti bez makeupu nejdem vyhodiť. Ale ku kožnej som chodila bez neho. síce som sa hanbila a najradšej išla cez kanále, ale len tak uvidí čo ti je. Aj keď - haha- mne nič nepomohlo. a to som vystriedala 3 kožných lekárov.

66666

ahoj a dakujem,ved už mam 31 rokov apripadamsi ako 18 rocna.....raz mam viac a raz menej,,teraz to je katastrofa,,same hrce......už si s tým nevieem radit,a kožna ked ma videla tak povedala že to nic nie je,lenže ked som namalovana..kila mejkapu...tak to nie je tak viditelne.........

romana

66666
Ja som zmenila kožnú lekárku. Prišla som s problémom stále problematickej, mastnej a aj aknóznej pleti. U lekárky pred tým som sa liečila cca 10 rokov. Spomenula som všetko čo som brala, podstúpila...
Ona mi navrhla liečbu izotretinoínom t.j. roaccutanom.
Áno, musím uznať, že aj póry sa mi zmenšili. Na niektorých miestach sú doslova neviditeľné. Celá pleť je vyhladenejšia. Na začiatku liečby sa mi tiež zdalo mierne zhoršenie. Ale aj keď lieky neberiem, myslím v období 3 týždňov, pleť sa lieči. Teda pociťujem zlepšovanie.

66666

ahojte,mam len jednu otazku,,ak ste brali tento liek..........pomohol vam aj na rozširene pory???? A to bratie vam navrhol vas lekar,,alebo ste mu to vy navrhli aby vam ho predpisal......a co ste povedali???

snehulka

Ahojte Roaccutan som brala pred 5 rokmi, mala som tazke akne. Odvtedy sa mi akne nevratilo v takej forme, iba raz som mala, ked som prestala brat antikoncepciu, ale iba mierne obycajne akne, ako dalsich milion ludi. Teraz som zacala brat Jeanine a akne znova zmizlo uplne. Celkovo mozem Roaccutan iba odporucit, pretoze mi akne vyliecilo a odvtedy som uz nikdy taku tvar nemala a to uz presiel nejeden piatok. Mala som tiez suche pery, mne sa tvar hned zacala zlepsovat, zhorsenie ani nenastalo, ale to je individualne. Tiez sa mi tymito liekmi dost pokazili zuby, predtym som mala bezproblemove, teraz stale kazy. Lenze zuby sa daju vzdy spravit, ale tvar len tazko a tvar nas dost reprezentuje. Cize bratie tohoto lieku nelutujem a isla by som do toho v rovnakej situacii urcite znova. Vam drzim palce, aby ste boli tiez spokojni:)

kuboghost

mne povedalaze mozem zacat... aleja som nikdy nemalproblemys nicim a rodina tiez nema,aleje mi to tiez zvlastne:) aaa ty si davas dvenaraz??pooobede? aaa zhorsilo sa ti to zo zaciatku?? bo mne hej ... aaa pouzivas cez den nieco,nejaku vec na tvar?? dik:)