Chcem psa do bytu, čo to obnáša?

Príspevok v téme: Chcem psa do bytu, čo to obnáša?
erzhebeth

Mám 14 rokov a velmi rada zvieratá. cítim sa osamelo a zatiaľ som si najlepšie, aj ked to bude znieť čudne rozumela zo zvieratami. A kedže už jedného psa mám ale u starkých ku ktorým chodím asi raz za dva týždne viem aké to je. ale nie aké to je v byte. kedže viem ako majú zvieratá radi slobodu, je mi to trochu proti srsti. k tomu môj brat je postihnutý, a bojím sa, či by nechtiac môjmu potenciálnemu psíkovi nemohol ublížiť. ja by som bola ochotná vstávať aj o 4ráno, a byť horeaj do polnoci, obetovala by som psíkovi všetok savoj volľný čas, lenže toho veľa cez školský rok nemám - prichádzam domov asi okolo 18:00 a odchádzam o 08:25. nechem aby psík trpel, ale zasa by s ním mohla byť mama a brat. inak máme stredne veľký byt a chcela by som rasu psa bišonik, najlepšie sučka. venovala by som jej pozornosť a lásku, starala sa o ňu. a ešte jeden problém: ako presvedčiť mamu???? hrozne by som chcela takého psieho kamaráta.....

saja

Bývam na 3-izbovom byťe a chcela by som psa maltézáčka.Na internete píšú že je to vhodný pes do malého bytu. Ale moja mama nechce o tom ani počuť. Ako mám mamu presvedčiť aby my ho kúpila??

aglia tau

Ja mám s fenkou len dobré skúsenosti, skôr by som nechcela psa. Videla som, keď sme išli von, majitelia psov mali čo robiť, aby psov udržali na vodítku a moje zlatíčko si ich ani nevšimlo. A aj teraz mám fenku a psa by som nechcela.

deeenčá

ja ti dám pár rád:
1.ak psa do bytu,tak len malého,pretože s velkým môžeš chodiť von kolko kceš,stále mu nebude naj.
2.ak psa do bytu,tak len krátko-srstého alebo neplznuceho ( napr.:jorksir,ratlik)
3.ak psa,tak len psa nie fenku lebo je jednodukšie udžat na voditku dedneho psa ako odohnat 10-ich psov co sa paria s tvojou fenkou
4.kupuj len cca4-9 mesacne stena aby uz nieco vedelo ale zarovennie je dore kupovatdospeleho psa.
5.vždy si over preco psa predavaju...
VELA STASTIA. :)

ATIDE/ESMERA

No, ak psa, tak len smelo do toho, neboj sa, enbude v byte trpeiť, ak mu dáš veľa lásky a bdueš ho častov enčiť :D ja mám psov a mačky anjradšej na svete, pes ej dorbý na samotu a depresiu, lepší než človek, to mi ver, neváhaj a nedaj si to vyhovoriť

Deria

eluska, ano, moze ta aj kusnut! radsej si pockaj, az budes starsia a nastuduj si nieco o psikoch. potom ta urcite nekusne.

lost

nieco malo, idealne co nepusta srst :)
pudel, york, maltezak, bison, westik, atd atd

tu su nejake kategorie :)

www.justdogbreeds.com

zalezi aj od toho hlavne, na co toho psa chces, kolko casu mu mozes venovat atd..