Chcem psa do bytu, čo to obnáša?

Príspevok v téme: Chcem psa do bytu, čo to obnáša?
erzhebeth

Mám 14 rokov a velmi rada zvieratá. cítim sa osamelo a zatiaľ som si najlepšie, aj ked to bude znieť čudne rozumela zo zvieratami. A kedže už jedného psa mám ale u starkých ku ktorým chodím asi raz za dva týždne viem aké to je. ale nie aké to je v byte. kedže viem ako majú zvieratá radi slobodu, je mi to trochu proti srsti. k tomu môj brat je postihnutý, a bojím sa, či by nechtiac môjmu potenciálnemu psíkovi nemohol ublížiť. ja by som bola ochotná vstávať aj o 4ráno, a byť horeaj do polnoci, obetovala by som psíkovi všetok savoj volľný čas, lenže toho veľa cez školský rok nemám - prichádzam domov asi okolo 18:00 a odchádzam o 08:25. nechem aby psík trpel, ale zasa by s ním mohla byť mama a brat. inak máme stredne veľký byt a chcela by som rasu psa bišonik, najlepšie sučka. venovala by som jej pozornosť a lásku, starala sa o ňu. a ešte jeden problém: ako presvedčiť mamu???? hrozne by som chcela takého psieho kamaráta.....

barbinka

ladynka rada by som sa vyjadrila, ale si mi túto znechutila po 1. tým ako si navážala do krishky,2. tvoje texty sa nedali čítať kvôli tým hrubkám.

chihuahua

Milos M zabudas,ze existuju spolocenske plemena psov,ktore musia byt len vo vnutri a nie vonku.Takze byt je pre nich uplne idealny.Aj ked si myslim,ze aj velke psy sa mozu mat v byte perfektne.Ale to bol moj nazor,ty mas svoj a ja ti ho neberiem.

chihuahua

Svetlana6 mala som perzskeho kocura a poviem ti,katastrofa.Sice hygienicke navyky mal,klobuk dole ale co to bolo za zbojnik nestacime sa dodnes cudovat.Mali sme ho 5dni ale nevladala som nic,schudla som za ten cas,nespala pretoze on mi nedal pokoj vobec nespal,vsade skakal na stol,linku a neviem kde este.Pohroma.Ale na druhej strane bol velmi krasny,ale ,musel ist prec.Nedalo sa to vydrzat,aj ked mozno by si pocase zvykol ale my sme nevladali,museli by sme si predpisat asi tabletky ak by ostal.Teraz mame psa a neda sa to ani len porovnat aky je to rozdiel.Macku uz nikdy!

svetlana6

hehe, viem ze to bude trochu odveci, ale co takto si zaobstarat na zaciatok radsej macicku? ta vie byt taktiez uzasnym spolocnikom, s tym rozdielom, ze ked je hodis lopticku tak ti ju nedonesie, ale za to k nej urcite nebudes musiet vstat o 4tej rano, aby si ju isla vyvencit. ani o 9tej, ani rano ani vecer :)

chihuahua

No ano,ja mu cistim ocka ako ty hovoris od kutika dole.Lebo civavkam dost slzia ocka a maju potom nepekne stopy,kt.treba pravidelne cistit.Zatial mi vyhovuje ta voda obycajna,lebo ako som spominala borovu som si este nekupila.A koniec koncom ocka mu tym tamponom alebo opatrne vatovou tycinkou vycistim a ma potom pokoj,lebo pekne drzi hlavicku kym mu ja cistim.

ladynka

dospelym havinom sa mozu cistit ocicka borovou vodou ale pre steniatka to nieje vhodne z dovodu ze borova voda dost vysusuje co pre steniatka nieje velmi priaznive...najlepsie je kupit kvapky a kvapkat do ociek kym sa nevyplavy vsetka spina...a opatrne..nikdy tamponikom neprechadzaj cez ocko..ked uz tak velmi opatrne kedze by mohlo prist k poskodeniu rohovky...vzdy cisti ocicka od kutikov smerom dole...

ja som cistila odlicovacim tamponikom ale to nebolo nic moc...najlepsie je servitkou alebo gazou tym najlepsie utries aj ked ma nahodou vytecene lebo je to drsnejsie ako ten tamponik..

chihuahua

Ano Ladynka,ja svojho tiez ucim na povel.Zavolam nanho a hovorim mu,"rychlo rychlo" a uz hned sa kruti,hlada si miesto :D zlaty! a ak mu netreba a ja mu to stale opakujem dookola tak vtedy knuci,vyzera to akoby mi hovoril,ze zbytocne mu to budem teraz hovorit,ked jemu teraz aj tak netreba :D a preco myslis,ze s borovou vodou by sa nemali cistit ocka?Ja cistim zatial len s vlhkym tamponom,pretoze mi nevysiel cas ist kupit tu vodicku.A pocula som od vela ludi,ze aj oni cistia s borovou vodou.

ladynka

chihuahua

zacne knucat a havkat a hned viem ze chce ist cikat...

ja som ju naucila tak ze sa pyta von ale ked je vnutri a nahodou ju nemozem vypusit tak cika na uterak...
ale samozrejme sa sem tam stane ze to pusti aj mimo lebo nestihne dobehnut =)

a dobre je aj havinka naucit cikat na povel..znie to mozno cudne ale u nasejsme ju to tak naucili...idem s nou von na travicku ukazem jej prstom poviem curkaj a pekne sa vycura...ale chce to trpezlivost ako som uz napisala...a veeela casu...