Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

neverí mi? má ma rada?prosím poradte

Príspevok v téme: neverí mi? má ma rada?prosím poradte
attlas

S priateľkou sme rok spolu.V poslednej dobe sa stále hádame kvôli tomu istému.
Ona ma nejaký problém a mne nechce o ňom povedať.Povie,že sa má dobre,že nič sa nedeje.No ja na nej vidím,že jej niečo je a nejako sa nahnevám vždy ,že mi niečo tají.Veď rok je dosť dlho aby sme si verili.Či nie?Už sme sa za posledné 4 mesaice každý 2 týždeň kvôli tomu hádali.Už bolo niečo aj o rozchode.Teraz pri poslednej hádke mi ona už vracala veci,že je koniec no ja som ju presvedčil aby sme to skúsili znovu.
Dôvod rozchodu,povedala: pri mne nebudeš šťastný lebo sa nedokážem zmeniť a bude to stále takto.Plakala pri tom.
Ona mi tie veci nechce hovoriť preto,že neverí chalanom,že niektoré tie veci nehovorí ani najlepším kamarátkam,že si ich nechá pre seba v svojej hlave.
Kto z nás robí chybu ja či ona?
A ešte ona má problém,že keď niesme spolu,že sa jej zdá že ju nemám rád.To neviem prečo si myslí.Ako jej mám dokázať,že ju ľúbim?
Má to význam ten vztah keď ona nechce niektoré veci hovoriť? naozaj netuším o aké veci ide.

attlas

Tak od tohto vzťahu som nečakal takéto problémi.No nevzdám sa.Mám ju naozaj skutočne rád a nechcem sa jej vzdať. Len neviem či to vydržím.Keď má ona nejaký problém nieje zrovna najmilšia nehovorím, že mi nadáva proste je neutrálna len jej chýba nadšenie že je so mnou.Tvári sa smutne. Kvoli tomu bolo už veľa hádok u nás.Že som jej vyčítal, že so mnou nieje šťastná.Ona tvrdí, že áno len ťažko sa tomu verí keď sa tvári takto. Ako to prekonať s mojej strany aby som mal ja dôveru v nej, že tie jej broblémi nesúvisia so mnou, s naším vztahom. Pýtať sa jej na to nemôžem bola by z toho hádka a po hádke si vždy uvedomím že má ma rada poviem si že to nesprvím, že jej budem v tomto veriť no dlho nevydržím.Ako si posilniť nejakým spôsobom sebavedomie?

klokanka :)

jednoznacne si musis ziskat jej doveru.... postupne, ked tu boli v minulosti u nej sklamania v ludoch, tak to bude mozno dlhsi proces, ale urcite to nevzdavaj... spravaj sa ako milujuci priatel a pomalicky sa sanz robit vsetko tak, aby si ju v nicom nesklamal...aby ti verila cim dalej, tym viac :)...ak mala problemy s doverou v minulosti, tak to je jednoducho u nej tak, ze ti to jednoducho teraz este endokaze povedat...to vsak neznamena, ze ta nema najradsej na svete. :-))) hlavu hore, bude to dobre, neboj :-)

attlas

Takže sme sa o tom bavili.Navrhol som jej aj to riešenie s tým listom.Nič na to nepovedala ale tvrárila sa podľa môjho názoru, že súhlasí.
A to čo mi nechce hovoriť nieje 1 vec ale viac.Proste niečo ju trápi prejde to ale o nejaký čas sa objaví niečo iné čo mi nechce povedať.
Dôvod prečo nechce o problémoch hovoriť mi povedala.Je to preto, že veľa ludí ju už sklamalo keď sa im zdôverila oni ju ohovárali ale neskôr to použili proti nej.Spomínala aj rodičom že keď mávala nejaký problém a chcela radu od nich tak ju buď nepochopili alebo tiež to neskôr použili proti nej.
Čo si o tom myslíte teraz? Čo by ste poradili?

klokanka :)

pocuj, attlas.... to, ze tvrdi, ze jej nic nie je, ked vidis, ze ju nieco trapi, nemusi znamenat, ze o tom nechce hovorit... jednoducho dusi v sebe nieco, co pravdepodobne tuzi povedat, no nevie ako, mozno sa boji ako by si to prijal, tych mozno je vela...netreba sa silou mocou snazit to z nej vytiahnut, ale je potrebne dat jej co najviac pocitit, ze sa da na teba spolahnut, ze ti moze doverovat, ze sa v tebe nesklame.. netreba jej to len vraviet, treba pridat nejake tie prekvapenia ci uz dajaky darcek, alebo jej to dat pocitit fyzickym kontaktom (casto u zeny je problem, ze sex ich o tom nemusi ubezpecovat-zalezi od povahy zeny, ale potrebne je pre nu zvlast objatie, ci bozk a pod.)... ked ona bude mat 100% istotu, ze sa moze an teba spolahnut, tak ver, ze sama ti o tom bude chciet povedat... a myslim, ze vzdavat by si to nemal a rozchod nie je riesenie...je to len utek od problemov....a problemy nie su na uteky ale na riesenia... drzim palce :) ...daj vediet ako to pokracuje

attlas

S tým listom je to dobrý nápad lenže my si píšeme na pokeci a tam mi to nechce povedať tiež.A keby som to robil ako radí frontman nebol by ten problém s dôverou neskôr?

dadada

Jednu vec by si mohol vyskúšať. Popros ju, či by svoje problémy napísala na papier a dala ti to prečítať. Samozrejme keď budeš sám a list jej hneď potom vrátiš aj s odpoveďou. Niekedy čo človek nemá odvahu povedať, ľahšie sa mu píše. Keď bude tvoja odpoveď plná porozumenia (aj keby išlo o nejakú banalitu typu "mám pocit, že sa ti nepáčia moje prsia, zadok, celulitída..."), tak sa nabudúce hádam k tebe obráti s problémami už s dôverou. Za pokus to stojí.

atlass

aj po roku môže mať takéto vnútorné rozbroje? A teda ak by nám to vydržalo dlkšie nebudú s tým problémi v budúcnosti,že nebude mať ten pocit ,že sa mi môže zdôveriť?

som taká istá

Skvelá rada od frontmana, do bodky súhlasím. Z časti to už pozná :-) attlas urob ako radí frontman. Tým, že to z nej páčiš ju zaháňaš viac do kúta, je to taký reflex, tlačíš a ona sa bude stále viac a viac snažiť uniknúť. Aj pred tebou, pretože sa týmto chovaním pre ňu stávaš hrozbou. Nie je to choré, je to vnútorný svet, keď sa rany života neriešia ale kopia na seba. Každopádne jej chovanie s tebou absolútne nesúvisí, týka sa výhradne jej, ona má problém, od teba potrebuje iba ten priestor, žiadne otázky, výčitky, len priestor a tvoju lásku, ubezpečovanie, že ju miluješ, je skvelá, hodná tvojej lásky, zaslúži si ju atď.

frontman

podla mna ma za sebou nejaku traumu (napr. znasilnenie), alebo depresiu ci ppp, nieco take
tie je slova napovedaju tomu, ze ma dost velku ranu na dusi
a to, ze pochybuje o tvojej laske, moze vyplyvat z toho, ze sa neciti hodna tvojej lasky
zeny casto obracaju vselijake problemy na seba, maju trochu masochisticke sklony, pochybuju o tom, ze by ich niekto vobec mohol milovat.
a co mas robit? zbytocne to z nej pacis, zjavne jej to nerobi dobre.
chod na to opacne, ukaz jej, ze s tebou jej bude dobre, vytvaraj jej akysi priestor, kde moze byt spokojna.
neries jej problemy, ries jej pohodu a pokoj.
drzim palce

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

neverí mi? má ma rada?prosím poradte - Fórum - ZDRAVIE.sk