otaznik nad zivotom

Príspevok v téme: otaznik nad zivotom
velkydrobcek

ahojte. neviem co mam robit...mam priatela ktory odcestoval do zahranicia a je to teraz dost zle...no zacnem od zaciatku. sme spolu rok aj pol, pred nim som mala 5rocny vztah. po ukonceni vztahu som sa obcas stretla s byvalim...priatelovi to zacala vadit, tak som mu nepovedala ked sme sa nahodou stretli..nahodou preto, lebo mame spolocnych priatelov a ked som sla za nimi niekedy tam bol aj on. ale casom to priatel zistil ze som ho klamala, ze som mu to nepovedala. velmi mu to prekazalo, nepochopil ze som to spravila preto aby sme sa zbytocne nehadali. ved som nerobila nic zle...aspon som si to vtedy myslela. nikdy som ho nepodviedla...zakazal mi stretavat sa s kamaratmi ked tam bude on. slubila som. ale stalo sa ze som isla za kamosmi a bol tam aj on...tak som neodisla. asi som mala. aj na to prisiel...bola som na kamaratkinej svadbe kde bol aj on, priatel tam so mnou nebol...lebo sme sa vtedy nebavili, boli sme pohadani aj rozideni vlastne. ta kamaratka bola sesternica mojho byvaleho, takze tam bol zase aj on. neskor som si uvedomila, ze som tam nemala ist...s priatelom sme planovali ist uz velmi dlho do zahranicia, ale nejak sa do toho nehrnul vtedy...a teraz zrazu po tom vsetkom, po celelj tej svadbe...mi zavolal ze ide prec, ci neidem s nim. odmietla som. nevladala som v tom pokracovat...preslo par dni a ja som si medzi tym uvedomila ze nedokazem byt bez neho. ze ho velmi lubim, chcem ho naspat...tak som mu zavolala ze som si to rozmyslela, ze chcem ist s nim, ze chcem byt s nim. nedalo sa. moje miesto uz bolo obsadene. tak on odisiel, predtym sme sa tak trochu udobrili, po nejakom case som ho bola dokonca aj navstivit na par dni v zahranici. bol to zvlastny tyzden. vsetko som podla neho zle robila. vsetko musim tak robit ako on chce. dohodli sme sa ze pojdem za nim. dala som v robote vypoved, a uz len cakam kedy budem moct tam odist. este mam par tyzdnov v robote odrobit a potom mam volno...tak uvidim ako sa to vyvinie. teraz uz dokonca az tak to je, ze nemozem nikomu zdvihnut telefon, ani vlastnej mame. ked mi vola, tak potom musim dat vediet priatelovi ze kto volal a ci mozem zavolat naspat. ked dovoli, tak zavolam. ale kamaratom uz nemozem volat...s nikym sa nestretavam, nikto ma nezaujima...ked nahodou sa s niekym rozpravam tak mi kazdy vravi ze som sa velmi zmenila...ze zivot zo mna zmizol. uz sa nesmejem, som taka bez duse. nviem ze to tak je, len stale dufam v tom ze sa to napravi a bude to take pekne ako na zaciatku, predtym ako osm mu nezacala hovorit vsetko. robim vsetko ako on chce. ani do obchodu neidem bez toho aby som sa ho neopytala. ak nedovoli, tak neidem. viem, nie je to v poriadku, ale dufam v nom. kazdy v mojom okoli mi vravi, nech to necham tak, ale ja nedokazem. velmi vsetko lutujem, hlavne ze som to takto prepasla...

mirus1311

Tvoj priatel si NEZASLUZI aby si za nim sla!!!! Urobis naozaj velku chybu. Vies preco? Nikoho v zahranici nebudes poznat, len jeho, a jemu bude nesmierne vyhovovat, ze ho tak potrebujes... Uvazni ta vo svojom svete a bude strasne tazke sa od neho potom oslobodit... Kym si tam najdes pracu, budes svojim sposobom od neho zavisla, mozno aj financne...
To, o co jemu ide nie je laska. To je len tuzba VLASTNIT. Poznat kazdy tvoj krok, tvoje myslienky. To je CHORE!!! To sa neda, nema to s laskou nic spolocne.
Nema pravo od teba ziadat, aby si sa nestretavala s priatelmi. A ked ti uz nemoze zavolat vlastna mamka... Prepac drobcek, ale naozaj si myslis, ze takto chces zit??? Naozaj chces opustit vsetko a vsetkych kvoli niekomu, kto ti nedoveruje natolko, aby si mohla telefonovat s maminkou????
Prepac, mozno som trosku ostra, ale prosim ta, neurob to, nechod za nim, neurob najvacsiu chybu v zivote. Fakt ta o to prosim. Nebudes stastna... Mozno ti chyba, ale ked si sa dokazala dostat z 5-rocneho vztahu, dostanes sa aj z tohto. Ja viem, ze si rozumna a vies, ze to, co sa chystas urobit, je nespravne. Preto si aj tuna napisala.
Pozbieraj v sebe silu a odvahu ostat tu bez neho. Ja viem, ze to dokazes. mas tu svojich priatelov, svoju rodinu. Neboj sa, ked im povies, o co islo, oni ti pomozu sa z toho dostat... Daj mi prosim ta vediet, ako si sa rozhodla... Drzim ti palce, aby si si uvedomila, naozaj uvedomila, co sa chystas urobit. Lebo aj ked ta nepoznam, prajem ti, aby si bola stastna, a s nim nebudes....

l****

AHoj Drobcek.Tvoja laska je sice krasna a urpimna, ale nanestastie aj dobre slepa.Viem ze ho urcite milujes a snazis sa mu vyhoviet vo vsetkom, pritom aj na ukor seba.Ale to ze nemozes nikam ist a s nikym ani volat je uz vazne chore.On ta chce len vlastnit a nikdy nebudes stastna a on pojde az do extremov.Ked budes mat kolegov, tak povie ze daj vypoved ved nemozes sa s nimi bavit.Mala by si cim skor z toho vztahu vycuvat, a pochopit co je ozajstna laska nielen davanie ale prijmanie.On s Tebou zameta ako s handrou a ty sa v menej lasky aj tak spravas, ale robis chybu.Cim skor si to uvedomnis tym lepsie.Drzim palce a neboj sa povedat si svoj nazor a stat za nim,a podavat sa psychickemu teroru zo strany partnera.

laura7853

Ajoj mojka. Je tazke ti nieco radit, aj tak na nikoho nepocuvas, nikto ta nezaujima okrem tvojho byvaleho. Je veelmi nespravne, co robis. Poloz si len jednu jedinu otazku- trapi sa aj on koli tebe takto a ani jeho okrem teba nikto nezaujima, s nikym nekomunikuje len s tebou??????? Ak odpovies ano, tak ok. Ale pochybujem. On je chory clovek, ktory potrebuje odbornu pomoc. Neodid za nim, nikdy s nim nebudes stastna. nikdy. On ta nema rad, ani nebude. Vlastnym sposobom ano, kym budes posluchat, kym s tebou moze manipulovat...Skus mu zopar krat povedat nie, alebo navrhni kompromis, urcite sa mu to nebude pacit.
A kolko mas vlastne rokov?

velkydrobcek

myslite si ze som chora? maslite si ze to nie je spravne co robim? ja si to aj niekedy myslim, pochybujem sama o sebe. ublizujem ludom na okoli. ale ked sa s nim rozpravam, jednoducho nedokazem na nic ine mysliet len aby som mu vyhovela, aby mi zacal verit a aby sme boli spolu. strasne po tom tuzim