Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Krvacanie z nosa

Príspevok v téme: Krvacanie z nosa
iveta

Chcela by som sa poradit ako predchadzat krvacaniu z nosa. Doteraz sa mi to nikdy nestavalo. Mam 20 rokov a za poslednny tyzden sa mi niekolkokrat denne spusta krv z nosa. Zacalo to v case ked som bola uplne vycerpana z tyzdnovej namahavej praxe tak som to pripisovala tomu, no pretrvava to dalej a uz s tym neviem rady. Obcas krvacam aj v noci. Tlak mam v poriadku - obcas znizeny. Poradte mi niekto. Mam ist lekarovi, ci netreba a mozem ist dnes na intrak????

Alternativa

Treba ist na vysetrenie, pre vlastny klud. U nas doma to vyriesila navzdy ORL lekarka "zaleptanim" rozsirenej a praskajucej cievky v nose. Krvacanie z nosa MOZE byt spojene aj s nedostatkom vit.C, vit.K, vit.P /citrin, rutin, hesperidin, flaviny a flavonoly/- posilnuje cievne steny.
PRIRODNE ZDROJE :
Vit.C- vseobecne zname
Vit.K - jogurt, sojovy olej, lucerna, zeleny jacmen /to je v sucasnosti velmi ucinna a aktualna zelena vyziva/, rybaci olej, riasy sladkovodne /chlorella/ aj morske, vajecny zltok, listova zelenina. Bezne polyvitaminove pripravky ho neobsahuju.
Flavonoidy - citrusy, hlavne biele supka pri kore, plody zltej a oranzovej farby, sipky, marhule, atd.
Vit.P - je potrebny pre dostatocne vstrebavanie a posobenie vit.C. Nazyvaa faktor kapilarnej permeability /P odvodene od Permeability/. Preto pri uzivani vit.C sa odporuca sucasna kombinacia s bioflavonoidami, ich ucinok je synergicky.

dagmar

ajrinka42 - na ORL (otorynolaryngologicke odd.), ak to nie je akutna epistaxia (krvac. z nosa), tak k "obvodnej" a ta mu vypise vymenny list na ORL.

marfuška

Ivetka,asi by som zbehla za lekárom,lebo niekde to krvácanie musí mat príčinu.Tlak vysoký nemáš,možno máš oslabené cievky.Najlepšie by to bolo vyšetrit.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Krvacanie z nosa - Fórum - ZDRAVIE.sk