Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zacat uplne odznova. Da sa?

Príspevok v téme: Zacat uplne odznova. Da sa?
chcemsazmenit

ahojte vsetci. viem, ze ste tu velmi ochotni a davate velmi dobre rady, tak vas poprosim, ak mi viete poradit, budem vam velmi vdacna. takze velmi rada by som zacala odznovat. proste chcem urobit za zivotom jednu velku hrubu ciaru a pozerat ocami dopredu. uz nikdy viac neurobit krok spat a uz sa nikdy nevratit do minulosti. urcite obdobie v minulosti nebolo prijemne, nechcem to tu rozoberat, ale od toho obdobia sa vela zmenilo. najhorsie je, ze sa tych spomienok nemozem zbavit, stale sa k nim vraciam, aj napriek tomu, ze si poviem, ze uz dost, uz nad tym nerozmyslaj, stale sa mi to vracia. dalsia vec, ze by som sa trosku chcela zmenit aj co sa tyka osobnosti. chcela by som sa naucit, aby som zila bez toho, aby /co na to povie ten a ten/, aby som zila pre seba a nezalezalo mi az tak na tom co si pomyslia ostatni, aby som nebola az taka 100%, aby som nebrala nazory ostatnych tak strasne k srdcu, s tymto mam velke problemy, staci, ked dostanem cez den nejaku velmu zlu, neprijemnu reakciu, hned ma to rozhadze a mam pokazeny cely den. ked ja s tym ale neviem bojovat, zbytocne si poviem, kasli na neho/na nu, aj tak nekaslem a stale sa nad tym trapim. velmi by som chcela vystupovat ako mierne sebavedoma baba, ktora vie co v zivote chce, ktorej nazor druheho nevytoci, ktora je vzdy spokojna sama so sebou aj ked nepoda 100% vykon. viem, ze toho chcem dost, ale naozaj mam velku tuzbu zmenit to, lebo mnoho ludi so mnou zameta ako chce, neviem povedat nie a potom sa trapim. proste vystupovat v spolocnosti velmi suverenne a ked aj nejakeho dotycneho cloveka stratnem z minulosti, aby som pred nim posobila, ze to co sa stalo ma nerozhadzalo, ze som silna, uspesna. da sa to? da sa zacat zit odznova, uplne odznova, tak ako si to predstavujem a uz sa viac nevratit k tomu co bolo?

brokelle

ahoj - podla toho ako popisuješ udalost ktorá u teba nastala, možno v tebe zanechala stopu, ktorú len treba trosku inak spracovať ako si ju spracovala - tým padom das možnost po čase ju pozitívnejšie vnímat a už ti nebude zaberat tolko času a ešte ta pri tom zle naladí - to nieje dobré, určite by si si už len sama pre seba mala určitým sposobom chciet napr v tej udalosti najst nejake plusove stránky (vždy su take) - v čom ta to obohatilo a s tým pomyslením ist dalej :) Doporučujem postup najprv danu situaciu kladne spracovať a až potom si vytvorit pomyselnu hrubu čiaru a začat od tial ako aj planuješ. - už len pre to že budeš viac kladne naladena a tým ešte viac akoby podporíš nový začiatok ktorý bude o to viac pozitívnejší a volnejší, nakolko stara spomienka ta nebude tažiť, ale daš priestor o to vacsi pracovat na nových veciach :) A odpoved na tvoju otázku - dá sa začať žit od znova - pokial je tvoja viera, odhodlanie a zanietenie neochvejné - dokážeš to. Alebo inak povedane, pravda je tam kde ju vidíme - musíš tomu uverit, zvnutornit to a ono sa to podarí :)

sonka

súhlasím, za psych. zájdi, pomože a neviem, či je práve najlepší nňapad spomieky utláčať, s tňym nesúhlasím vobec. Ja by som skor povedala, že minulosť nebrať tak vážne, rozmýšľať nad tým, čo mi tá zlá situilácia dala, lebo aj to zlé, čo sa stane má pre nás nejaký zmysle a má nás posunúť smerom vpred, len s tým treba vedieť vynaložiť a nepodľahnúť hneď žiaľu. Potom sa poučiť a ísť ďalej.

tinka228

myslím si, že keď Ty sama chceš, tak máš veľkú šancu. Ja by som asi na Tvojom mieste zašla za psychológom a poprosila o radu ako začať. Hlavne ako potlačiť spomienky z minulosti do úzadia (lebo vymazať úplne sa Ti ich asi nepodarí).

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zacat uplne odznova. Da sa? - Fórum - ZDRAVIE.sk