Môj chorý brat mi ublizuje!!!!!

Príspevok v téme: Môj chorý brat mi ublizuje!!!!!
erzhebeth71

Mám brata ktorý má lahkú mentálnu retardáciu a epilepsiu. je mi to hrozne luto ale teraz písem o inom. je velmi agrasívny. napríklad dnes ma nechal lezat v malej, spinavej, studenej kupelni asi trosvrtehodinu po tme.....bije ma, a ja neviem co mám robit. poradte....uz nemám nervy ale ublizit mu....ved je chory a viem ze ma má rád. ked totiz aggresívny neni, je velmi zlaty.... poradte....ja uz naozaj nemam nervy, vtedy ked mu ublizuje alebo ostatným by som najradsej umrela!!!!!!

radana

Ano,ale epilepsia s lahkou mentalnou retardaciou suvisiet budu.Rodicia by v ziadnom pripade nemali robit rozdiely medzi zdravym a chorym surodencom.Choreho surodenca netreba lutovat a povedat si,ved on je chory,on moze.Potom to aj vedie ku agresivite,pretoze dieta si uvedomuje,ze vlastne rodicia jeho spravanie ospravedlnuju chorobou,ktoru ma.Mam ZTP syna-epileptika,mentalna retardacia,autizmus...,ktory ma surodenca.Vzdy som jeho spravanie usmernovala,aby starsi syn nepocitoval,ze je v niecom kvoli mladsiemu-choremu obmedzovany a nieto este terorizovany-napisala som to obrazne ze terorizovany.Taketo stavy sme podchytavali este v jeho skorsom veku a teraz sa nam to v dobrom vracia.Psycholog v tomto nepomoze,ked uz,tak psychiater.Ale ja som nikdy nebola za to,aby maleho psychiater dopoval dalsimi liekmi.Je to tvrda,mravencia praca,ale da sa to zvladnut.

alti

Epilepticky zachvat a agresivita, ktoru popisuje Erzhebeth71, mozu spolu len z mensej casti suvisiet. Mame malo informacii, vlastne ziadne. Prijemny vecer

radana

To nie je take lahke vymenit liecbu.Je velmi vela epileptikov,ktorich sa nedari zbavit zachvatov,aj ked im vyskusaju vsetky mozne aj nemozne kombinacie antiepileptik.

alti

Tieto diagnozy nie su zrejme niecim novym v rodine vcitane prejavov agresivity, rodicia zrejme uz roky robia, co mozu - tak som to myslela. Moze to byt aj napr. obdobie puberty, ktore zhorsuje chlapcov prejav. Teraz ma napadlo, ze by mohol rodicom poradit odbornik /psycholog/, ako tieto stavy zvladat, ak su niecim novym u chlapca. Niekedy staci vymenit liecbu. No, je to narocne pre vsetkych

radana

Alti,usmernenie od rodicov je velmi dolezite.Dieta si velmi dobre potom uvedomuje,kde su hranice.Chlapec je aj tak uz utlmovany antiepileptikami a pchat do neho dalsie lieky...Za to by som urcite nebola.Chlapca netreba lutovat,ale klast na neho naroky primerane jeho schopnostiam..

alti

Agresivita je spojena s chorobami o ktorych pises. Nieco dokazu stlmit lieky, ale neverim na nejake usmernenie od rodicov, to zrejme nebude fungovat. O agresivite by mal vediet jeho osetrujuci lekar. Mozno je treba zmenit lieky. Mala by si dokazat vycitit, kedy to nanho ide a vtedy sa stiahnut mimo bratov dosah

majka_

nepotrebuje odbornu pomoc? nejake sedativa alebo co? chapem, ze je chory, ale predsa nemoze ublizovat tak ostatnym.