Prečo dnešné deti vysedávajú za počítačom?

Príspevok v téme: Prečo dnešné deti vysedávajú za počítačom?
sonka

Vačšina detí dnes namiesto toho, aby sa išli vyhehať vonku, sedia doma za počítačom alebo televíziou a pozrerajú falmy, hrajú pc hry. A to dokonca aj vtedy, keď je vonku krásne teplúčko. Ako ja navravím, že všetky deti sú také, ale je ich čoraz viac. Čo si o tom myslíte? Prečo je to tak? Robia chybu rodičia vy východe? Ako sa dá tomu predchádzať?

Hracka18

Pretože žijeme v 21. storočí. Ja som jedna s tých, ktorí majú veľmi radi hry a filmy, a preto trávim na PC veľa času a to mám 18. Nechodím von, pretože žiadny šport nehrám. Chcela by som sa už konečne aspoň byciklovať, no nemám bycikel. Peniaze na ňho nemám a rodičia mi ho nekúpia, pretože myslia len na peniaze. A podľa mňa nie je fér tu spomínať deti, ktoré nemali nič z toho čo máme teraz, pretože tá počítačová závislosť by sa začala už vtedy. Len by to trvalo dlhšie a svet v roku 2017 by bol len horší. Nenadávalo by sa tu na PC, myslím si že by to bolo každému fuk. Ďalší dôvod je, že sú deti, ktoré nemajú kamarátov, sú introverti. Nechodia von a sami sa hrať nebudú je to na nič. A úprimne, hrať sa s autíčkami ? Pochybujem že nejaké 12-17 decko sa bude hrať s autíčkami, keď si ich môže zahrať na PC.
Ďalší dôvod - práca. Je tu taký blbý systém, že musíš pracovať aj cez víkend...Niekde. Plus keď je niekoho rodič alebo obaja v práci v zahraničí, tiež je to na nič. Nie je čas ani na spoločnú dovolenku či na jednodňový výlet. A v lete to ani nehovorím, keď ani raz za leto, v tých horúčavách nejdete na kúpalisko. Raz som to zažila. Ešteže ma sem tam teta vezme s nimi. Nezvaľujte to všetko na deti, keďže je to aj chyba dospelých. Tu to máte.
Vaša nechápavosť na terajšiu situáciu je pre vás normálna a pre nás nezaujímavá, pretože ste vtedy niečo také nemali. Keby ste mali vyzeralo by to tak, ako teraz. A nehovorte mi, že nie.
To je môj názor a teraz ma ukameňujte.

jurobilo

nn 123,
sedenie za počítačom, vplýva na chrbticu, a na oči.
načo mame prírodu? deti sa radi hraju vonku, kopu do lopty, a nahaňaju.
Skus byť pozitívný 123. Prajeme všetko dobreé tebe a všetkým

nulupo

Ked sa všetci budeme snažiť zabranime.
Je to nepriroszený vyvoj. starí ludia nestačia, ale starat sa o nich
musi generácia po nich, vysoké naroky.

nulupo

Ked sa všetci budeme snažiť zabranime.
Je to nepriroszený vyvoj. starí ludia nestačia, ale starat sa o nich
musi generácia po nich, vysoké naroky.

busubu

pretože ich dospelí, včetne učitelov,-ktorí chcu na skolach počítače,
naučili, a ten kto nerobi na počítači je podla nich blbec,
a takisto si deti medzi sebou rozpravajú, nie každý ma na to.
deti maju od detstva okuliare, a hrbia sa s tou chrbticou.
Lebo opakujeme po zahraničí ako blbci

hana56

ivanmoravec, neobjednavali ste to nahodou z nejakeho eshopu? ak ano tak prosim ta z akeho ? znie to ako dost dobrá myšlieka, len tu v okolí žiadny taký obchod nieje

Nea

Preco? Pretoze je lahsie ho posadit za pocitac ako mu nafukat dusu nabicykli a ako si maju dnesne deti hladat kamosov, ked im rodicia vsugerovavaju kto je aky???

ivanmoravec

da sa tomu predist samozrejme len rodič musi poskytnut dietatu niečo čo ho osloví a zabaví viac než počítače , syn tiež trávil vela času na tablete, ale kúpili sme mu takú lanovú sieť a kruhy, teraz si skor cvičí na kruhoch, točí sa na nich, hojdá a ako bonus ešte sa aj unaví, a super je podla mna este aj trampolína ale tá sa nám už bohužial nezmestila