Alergia na kovy

RNG

Perlicka: pri styzovani tukov(hydrogenacia) sa pouziva katalizator kyslicnik niklu, ktory tie chemicky zmenene produkty naviac zamori.
Takze dalsi dovod pre panenske(virgin, za studena tlacene, bez chemie a tepla) oleje.

pralinka

aj ja mam alergiu na nikel a tiez sa mi to zatial prejavuje v usiach,ze ma palia dierky a taktiez ked si dam prsten tak sa mi spravia take male cervene pupaciky co svrbia ako od komara....ale chcem sa spytat ze ci nahodou sa mi koli tej alergii nezhorsi akne...a aj celkovo ci sa mi ta alergia nezhorsi, napr.ze zacnem byt alergicka aj na nikel v strave a vo vode, to by som asi neprezila...mam sa uz teraz vyhybat takym potravinam??? a ktore su to vlastne, ja viem len o zemiakoch, cibuli, paradajkach spenate, brokolici, hubach, kakau, cokolade, kukuricnej muke a potravinach v konzervach...dufam ze sa najde niekto kto v tom ma aspon mensi prehlad, som dost paranoidna:)a nechcem aby sa mi to zhorsilo:)dakujem

[zruseny12]

Prajem krasny den,Tiez mam alergiu na kovy-nikel.Ja som si kupila kovovu hodinku z Avonu,a som z nou spokojna.Avon ma vyrobky bez niklu.Sperky,nausnice,hodinky atd.Inak ked som si kupila normalne v obchode okamzite sa mi vyhadzali vyrazky ktore svrbeli.Ale,ja som citala pred casom,ze aj cokolada obsahuje nikel,aj potraviny strukoviny.Kozmeticke pripravky obsahuju nikel.Zlato,striebroa vsetky kovove veci-bizuteria.Kovove cvoky,gombiky-proste vsetko co je z kovu.Prajem krasny den.

RNG

Alergia na med je nepravdepodobna. Telo totiz potrebuje 2 mg medi denne na rozne procesy a casto je v nasej strave aj tohoto mineralu malo.

RNG

Co sa tyka tej chirurgickej oceli a bieleho zlata, oboje obsahuju nikel a plno
18 karatove biele zlato obsahuje 12-14 % niklu a preto v poslednom case mizne z trhu(niklove alergie a podozrenie z karcinogenity)
Najnovsie vyrobili biele zlato aj bez niklu s 10-12% paladiom, ale to je pomerne drahe, lebo paladium je drahe.
Nejake experimenty sa robili aj s 6-8% paladia plus trochu striebra zinku a medi, casto aj trochu niklu, takze paladiove biele zlato nie je vzdy bez niklu!

RNG

ewitchka, si si ista, ze ta reakcia bola na zinok?
Predsa zinok potrebujeme v tele, minimalne 15 mg denne, inac mame problemy s imunitou.
Alergie na zinok, predavkovanie je najmenej 100 mg denne niekolko tyzdnov po sebe!Tolko zinku ten vitamin nemohol mat!

ewitchka

Aloha... keby len nikel.. ja nosim uz iba biele zlato a chirurgicku ocel.. uz davno som dala zbohom hociakej bizu.. a co je najlepsie.. po darovani krvy mi dali vitamin ktory obsahuje zinok.. a odvtedy ma zacalo svrbiet aj tam,kde som nevedela za sa svrbiet da... okrem toho sa mi vyhadzali ekzemy na vsetkych miestach,kde som niekedy mala alergicku reakciu..uz iba cakam,co bude dalej.

RNG

Vyhod si z ucha tie niklovane strieborne nausnice a kup si poriadne, preskusane a puncovane statnym skusobnym ustavom.
Niektori vyrobcovia jemne nikluju strieborne vyrobky, aby rychlo necernali, dnes je to na Slovensku zakazane, ale plno obchodov este stale predava striebro s niklom.
Hladajte na google.sk pod : strieborna bizuteria(klenoty) a skontrolujte si s predavacom, ci su produkty puncovane v poslednom roku Statnym skusobnym ustavom a aj puncom dovozcu. Tak sa ochranite proti moznosti, ze produkt obsahuje nikel(alebo ze ma spravny obsah striebra, lebo sa predava plno falzifikatov, na nestastie)