Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Čo hovoríte na alternatívnu medicínu?

sonka

RNG... súhlasím s tým, že net nie je najspoľahlivejší zdroj informácií, ale ak vie človek na )nom hľadať, tak nájde bveľa užitočných a pravdivých informácií aj tu.

RNG

zvedavost,
internet nie je spolahlivy zdroj informacii,
tam moze napisat kto chce co chce v podstate.
Zialbohu, to je ale jediny zdroj, na ktory sa mozem tu vo fore odvolavat, lebo moj naozajstny zdroj informacii,
lekarske periodika kapacit v tomto odbore , ktore odoberam uz pomaly 16 rokov
nemozno duplikovat pre autorske prava.
Tak isto rozne knihy, ktore sa v poslednych rokoch zjavili na trhu sumarizujuce jednotlive novosti z liecenia prirodnymi prostriedkami.
....
Dovod, preco sa vobec tymto zaoberam bol jednoduchy- mal som rozne zdravotne problemy(mam 62 rokov a znacnu nadvahu, tiez diabetes 2 a odmala nachylnost na plucne infekcie) a klasicka medicina mi nedavala na to odpovede ktore by problemy vyriesili.
A ako som sa rozhladel, narazil som na nove zdroje informacii, tychto zriedkavych jednotlivcov lekarov, co sa snazia pristupovat k zdraviu bez pouzivania chemickych farmaceutik a naviac neliecit len symptomy, ale adresovat za nimi leziace priciny.

Po 10 rokoch tohoto studia-mozes to nazvat konicek ale aj pud sebazachovy-a zaroven pouzivania tychto prostriedkov na sebe , rodine a priateloch s uspechom, som sa rozhodol priniest tieto vedomosti a prostriedky za nimi aj krajanom na Slovensku.
Najprv som adresoval zopar profesorov a docentov mediciny so snahou vytvorit nejaky klub/spolocnost alternativnej mediciny, ale napriek ich zaujmu som nepochodil.
Ponukol som im vzorky, aby si jednotlive prostriedky mohli sami vyskusat, ponukol som im ze by som clenom tejto spolocnosti poskytol moje zdroje literatury,pripadne financne prispevky, ale nic s toho nebolo.

Tak som sa rozhodol, ze by snad bolo dobre aspon otvorit dovozovy obchod, kde by si mohli ludia na Slovensku tieto prostriedky kupit za minimalne mozne ceny,
co som na svoje naklady previedol a dosial vediem so stratou.
Teda platim platy zamestnancov, najomne, telefony, poistky a posielam tam tovar zakupeny z vlastnych penazi.
Obchody sa rozrastli za posledny rok(predtym to bolo fiasko)tak, ze uz stacia hradit z trzby vsetko, okrem nakupu tovaru, ktory este stale kupujem z vlasneho vrecka.
Ak sa ale situacia pomerne rychlo nezmeni, asi budem muset celu operaciu zlikvidovat pre prilisnu casovu a financnu zataz.
Necitim sa okolo toho zle, lebo som iste pomohol hromade ludi, ale nie som velmi bohaty-peniaze idu z mojho penzijneho fondu-aby som to donekonecna takto robil.
Tiez cas je velmi vzacny, toto totiz nie je moj jediny podnik a nemozem si dovolit donekonecna venovat svoj cas potrebny inde.

sonka

radca... ale existuje a je naozaj účiná v mnohých prípadoch a keď nevieš čo to je nájdi si to na nete, resp. ptrečítaj, čo sem napísal RNG, tiež sa veľa dozvieš.

zvedavost

RNG, odkial, ze cerpali svoje vedomosti, odkial cerpate informacie, cize referencie/bibliografiu? Pouzivate medical search engines, ako PubMed, MD Consult, a podobne? Kde ste studovali alternativnu medicinu, v akej vzdelavacej institucii? Preco ste sa rozhodli vo vasom volnom case pomahat ludom a odpisovat na ich zdravotne problemy? Pytam, sa kvoli tomu, ze radite aj tam, kde ocividne ignoruju vase odpovede. Je to vas konicek, alebo je v tom nieco ine? Posobite na mna altruisticky. Alebo ste zastancom "Pay it forward" myslienky? (ref. on Mimi Leder's film starring Kevin Spacey, Haley Joel Osment, and Helen Hunt). Dakujem za odpoved :-)

sonka

mariaa
no áno, pri niečom pomožu lekári, pri inom alter. med. Ja alter. med. verím, je naozaj účinná a pre organizmus nie je tak škodlivá ako klaasická medicína, lebo alternat. využíva prírodné zdroje. Liečkňba je síce dlhšia, al epodľa mňa v mnohých prípadoch aj účinnejšia. Takže sa oplatí. Ale samozrejme, že sú situlácie, kedy aj ja zájdem k lekárovi. Ale tiež si myslím, že pri ochoreniach robí svoje veľa aj psychika.

dianka.1

nie je alternativa ako alternativa. aj v tejto oblasti je vela sarlatanov. ale dobry terapeut je na nezaplatenie. aj ja som sa liecila v centre alternativnej mediciny a uspesne. ale nemyslim si, ze je to pravidlo. niekomu lepsie vyhovuje lekarska starostlivost.

[zruseny12]

ja verim alternative,ale neodmietnem aj lekarou....lebo si myslim,ze niekedy je aj lekar dobry...a uzitocny pre nas ludi...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Čo hovoríte na alternatívnu medicínu? - Fórum - ZDRAVIE.sk