Chudnutie - pomaly ale isto

Príspevok v téme: Chudnutie - pomaly ale isto
stihla

Pred par dnami som tu nasla odkaz na jedlo, ktore lieci zapchu. Kedze nemozem tu temu najst, zalozila som tuto novu. Ja som toto jedlo prvykrat uvarila cca pred rokom - vysielali ho v tv. Odvtedy ho konzumujem kazdy den a za ten rok som schudla takmer 25 kg. Aj som sa bala, ze ked to bude takto pokracovat, tak sa stratim, ale pri vahe 58 kg som chudnut prestala. Tuto vahu si drzim uz cely mesiac, stale je rovnaka. Som velmi stastna, mam bezproblemove vyprazdnovanie a navyse som sa zbavila prebytocnych kilogramov. Dufam, ze mi to vydrzi. Nebolo to sice chudnutie za 10 dni 10 kg ako tu niekto pise, ale zda sa, ze je trvale, a to ma pre mna vacsiu hodnotu.

yvet

neva, zrejme si pouzila zeleny olivovy olej (v zelenej flasi). ten ani ja neznasam, strasne mi smrdi, hoci napr. moj muz ho zboznuje. ja si kupujem v bielej flasi, je taky zlty. ten je uplne bez zapachu a bez chuti. a pouzit ho treba velmi malo. ja si davam iba jednu lyzicu, ale rizoto robim v panvici wok, ktora ma neprilnavy povrch, takze mi to neprihori a staci mi minimum oleja. nahodou si tu ryzu velmi nevarila? mala by byt trolinku chrumkava. a tiez zalezi od toho, ako to prichutis. ake zeleniny tam das, kolko a akeho korenia. tym to totiz mozes aj poriadne pokazit. a aky pouzijes olej, to je tiez dolezite, dava to celemu jedlu vonu alebo pach, podla toho, ci ti olej vyhovuje alebo nie. len este raz zdoraznujem, pouzi ho iba malo. ked to chces varievat, treba sa trocha na to pripravit a kupit si poriadne naradie. v podstate na to nepotrebujes nic ine iba vhodnu panvicu. naozaj najlepsia je wok, vrelo ti ju odporucam, ja na nej robim skoro vsetky veci, dokonca si muz na nej robi vyprazane jedla, ktore ja nekonzumujem, ale on ano. tvar tejto panvice dovoluje pouzit minimum oleja a vyborne sa tam robia aj tzv. recepty pre jeden hrniec. takym je vlastne aj toto rizoto.

neva

tiež som si ho pripravila, ale musím povedať, že mi to nejak nechutí. Určite je chyba vo mne, ani v reštaurácii neviem zjesť niektoré jedlá. Určite mi v tom vadí ten olivový olej, jeho vôňa.
Práve som po ranajkách 1 dávky, no obávam sa, či to dokážem konzumovať dlhšie.
Ešte sa chcem opýtať, jete to zohriate, alebo studené?

artex

zacala som to varit a papkat na ranajky. je to fakt dobre, dokonca mi to velmi chuti. len som netrpezliva a stale sa vazim, ci som uz neschudla. aj ked ste tu uvadzali, ze treba pockat par tyzdnov. som skratka netrpezliva. ale fakt je, ze na vyprazdnovanie to ma fantasticky vplyv. okamzite to idem odporucit mojmu otcovi, ktory uz roky trpi na zapchu. ten bude cumiet! verim, ze tak ako to ucinkuje na zapchu, tak to bude vplyvat aj na ubytok kilogramov.

dixi

sharon, pises, ze tvoja znama lekarka sa tiez dala na nieco taketo. ked je to zena znala veci znamena to, ze to povazovala za dobry napad. takze to nemoze byt ziadna hlupost, nemyslis? ak jej to uskodilo, mozno mala predtym nejake zdravotne problemy o ktorych nevedela. alebo to prehnala a jedla toho viac nez bolo zdrave. ktovie. ale nemyslim si, ze keby to bolo skodlive jedlo, tak by sa na to bola dala.

stihla

pocuj, hriby si tam urcite nedavaj. pokial ja viem, z hribov sa dost pribera. no a ze by niekomu zrniecka upchali vselico mozne, to pocujem prvykrat. urcite to moze urobit problemy choremu cloveku, ktory musi drzat dietu, mozno by to mohlo sposobovat tomu, kto ma zlcnikove kamene. ale inak sa mi to zda dost nezmysel. tej tvojej znamej lekarke muselo nieco byt, ved ja to konzumujem naozaj dlho a kazdy den a som v absolutnom poriadku. a to som teda predtym mavala vselijake zdravotne problemy. skor si myslim, ze sa tym clovek nema prepchat, taka normalna davka, ktora staci na ranajky. aby si sa najedla, ale nie tak, ze ledva budes dychat. a castejsie ako raz za den urcite nie. ked to clovek zacne jedavat, spociatku bude trocha intenzivnejsie nafukovanie. ale to sa upravi tak do dvoch-troch tyzdnov. a zalezi aj od toho, aku zeleninu si do toho das. ak tam clovek da pol brokolice, urcite to bude s nafukovanim horsie. nic netreba prehanat. tych zrniecok v tom nie je zase tak vela, aby sa z toho utvorila guca, ktora pozapchava traviace cesty. to je podla mna blbost. urcite si myslim, ze je toto rozumnejsie jedlo ako konzumovat kazdy den psylium, ktore nie je nic ine iba vlaknina. a navyse s mnozstvom bakterii, ktore ludom sposobuju rozne problemy, ako sa pisalo v tlaci.

maťa

ja som to rizoto dnes varila je to dobre možno by sa tam mohli pridať aj hriby ale chcem sa spytať treba sa počas dna aj obmedzovať v jedle alebo nejesť sladkosti?

sharon_23

Ahojte vsetci. To co tu pisete je velmi lakave a tiez by som to rada vyskusala, no odradza ma od toho jedna vec. Ide o to, ze jedna znama to tiez takto drzala (neviem ako dlho a neviem ci presne podla tohto postupu), ale tak ci tak to skoncilo tym, ze ju museli urgentne operovat, lebo ta naturalna ryza (vlastne tie plevy) jej poupchavala neviem co vsetko a takmer ani neprezila operaciu... nevie niekto o nejakych takychto nepriaznivych ucinkoch? tie plevy a vsetky tie zrniecka su zrejme prave na to precistovanie, aspon tak som to pochopila, ale jej prave toto uskodilo. A nie je to ziadna neznala zena, ale doktorka... budem rada ak niekto zareaguje, ci tiez o niecom podobnom nepocul a tak. Dakujem pekne

frontman

ventil, rano je metabolizmus inak nastaveny ako vecer
ked to velmi zjednodusim, tak napr. rano premiena sacharidy skor na energiu, vecer ma tendenciu ich uchovavat premenene na tuk.
a tak je to aj s inymi zivinami, v roznych obdobiach dna sa spracuvaju rozne.

ele

ventil, oni aj napísali, že kto chce pribrať má jedlo konzumovať večer a kto chce zhodiť tak ráno. Večer sa spomaluje metabolizmus, a človek už väčšinou nemá pohyb ako cez deň, tak asi preto sa z neho večer priberá.