Chudnutie - pomaly ale isto

Príspevok v téme: Chudnutie - pomaly ale isto
stihla

Pred par dnami som tu nasla odkaz na jedlo, ktore lieci zapchu. Kedze nemozem tu temu najst, zalozila som tuto novu. Ja som toto jedlo prvykrat uvarila cca pred rokom - vysielali ho v tv. Odvtedy ho konzumujem kazdy den a za ten rok som schudla takmer 25 kg. Aj som sa bala, ze ked to bude takto pokracovat, tak sa stratim, ale pri vahe 58 kg som chudnut prestala. Tuto vahu si drzim uz cely mesiac, stale je rovnaka. Som velmi stastna, mam bezproblemove vyprazdnovanie a navyse som sa zbavila prebytocnych kilogramov. Dufam, ze mi to vydrzi. Nebolo to sice chudnutie za 10 dni 10 kg ako tu niekto pise, ale zda sa, ze je trvale, a to ma pre mna vacsiu hodnotu.

yvet

toto je to rizoto, co bolo raz aj v slovenke uverejnene. vtedy som si to zacala varit. bolo to tam napisane, ze odstranuje zapchu. tiez som z toho zacala chudnut, ale ja blba som sa po case na to vykaslala. teraz som na to tu natrafila znova, asi to nie je nahoda. idem sa do toho zase pustit, nie je to take strasne, len ked ja som malo vytrvala.moja skusenost bola asi taka, ze najskor sa mi fakt upravilo vyprazdnovanie. ubytok na vahe som si vsimla az neskor. najskor som zistila, ze mi padaju nohavice na pase, bluzky mi boli zrazu volnejsie. tak som sa odvazila a fakt som schudla. ale to chudnutie zacalo asi az za tri tyzdne konzumovania tohto jedla. potom som sa najskor zlakla, ci nie som chora, napr. leukemia a tak, lebo som nechapala, preco chudnem, ked nedrzim dietu. isla som teda k lekarke, ale vsetko bolo v poriadku. az sestra mi povedala, ze to mam asi z toho jedla. este som to chvilu varievala, ale potom boli dovolenky, vykaslala som sa na to a uz som sa k tomu nevratila. takze take su asi moje skusenosti. teraz zase potrebujem schudnut a uz som pozerala po nejakych dietach. dobre, ze som to tu nasla. toto vlastne nie je dieta, lebo sa clovek nemusi obmedzovat. kto je vytrvaly a dokaze si to stale varit, tak sa docka zarucene vysledkov. len si treba uvedomit, ze musite pockat par tyzdnov. najskor travenie a potom pride chudnutie. o tom, ze sa da z toho aj pribrat som nevedela, ja som nikdy nebola chuda, tak ma to ani nezaujimalo.

extrem

66666 si zlatá, že si to sem hodila, ale keď mi to prišlo od nich, došlo to v prílohe a pekne som si to mohla vytlačiť ako jeden celý hárok a vložila som si to do obalu. je to také estetickejšie a lepšie sa to číta ako z tohto fóra. ale určite to bude niektorým vyhovovať, že to tu majú naservírované.

66666

ahojte aby ste nemuseli všetci tam hromadne písat,davam to všetko tu na net,a mate to,a vy čo to držite alebo ste držali tuto očistnu dietu tak sa ozvite a napiste ako to funguje.
Čistiace rizoto

Cca 350 g ryže NATURAL (pololúpaná) vypláchneme najskôr v horúcej, potom v studenej vode. Dáme variť do veľkého množstva vody, minimálne 4 l. Slabo posolíme morskou soľou bez jódu. Varíme pri miernom vare max. 20 minút. Ryža musí vo vode plávať. Precedíme a necháme odkvapkať.
Na troche olivového oleja v panvici Wok udusíme nadrobno pokrájanú cibuľu a cca 2-3 strúčiky nasekaného cesnaku. Po zmäknutí ochutíme Solčankou s morskou soľou, nasypeme 3 kopcom naplnené polievkové lyžice „šrotu“, opražíme, pridáme nastrúhané jedno balenie sojového syra Tofu. Opäť opražíme. V lete môžeme pridať akúkoľvek koreňovú zeleninu – podľa aktuálnych možností. Úplne postačí napr. na hrubšie nastrúhaná mrkva, prípadne paprika, paradajka. Vhodné je používať iba s mierou zeleninu, ktorá nadúva (kaleráb, hrach, brokolica atď.). Cez zimu primiešame 1 sakel (350 g) thajskej alebo čínskej zeleniny (zelenina piatich farieb). Podusíme ešte asi 7 – 8 minút a necháme chvíľu prikryté. Potom primiešame odkvapkanú ryžu. Všetko spolu dobre premiešame. Dochutíme Solčankou, prípadne špeciálnou koreniacou zmesou, ktorá neobsahuje konzervačné prísady. Rozdelíme na jednotlivé porcie a vložíme do mikroténových vreciek, ktoré uložíme do mrazničky.
Toto rizoto konzumujeme dlhodobo vždy ako prvé alebo posledné jedlo dňa, to znamená na raňajky, alebo na večeru. Pred podávaním môžeme do každej porcie nakrájať čerstvú rajčinu, uhorku a pod. Prvé účinky pozorujeme už po 3-4 dňoch. Stolica mení konzistenciu a vyprázdňovanie nespôsobuje žiadne ťažkosti. Keď jedlo vynecháme, problémy sa rýchlo vrátia. Preto je výhodné obmieňať jednotlivé druhy zeleniny, prípadne koreniace prísady, aby sa nám jednotvárna chuť rizota nezunovala.
Hoci je príprava rizota veľmi jednoduchá a jeho cena zanedbateľná, jeho účinok na naše zdravie je naozaj veľkolepý. Dodáva telu dôležité minerály a veľmi účinne čistí náš črevný trakt, čím sa podieľa na odstránení celého radu zdravotných problémov.

„ŠROT“ : 1 sakeľ výberových ovsených vločiek, 1 sakeľ lúpaných slnečnicových semien, 1 sakeľ otrúb, 1 sakeľ pšeničných klíčkov, 1 sakeľ sezamových semien, 1 sakeľ tekvicových semien, cca 2 – 3 polievkové lyžice ľanových semien. Všetko vysypeme do veľkej misy, dobre spolu premiešame a naporcujeme do menších mikrotenových sakľov. Odložíme do mrazničky. Vyberieme vždy jeden sakeľ a zmes vsypeme do skleneného pohára, v ktorom ju skladujeme pokým ju neminieme. Používame na zahusťovanie polievok, omáčok, do dusenej ryže, na posypanie mäsa a pod.

prípravu tohto rizota si môžete pozrieť v archíve televízie Markíza – Teleráno z 21. septembra 2007

Recept na chudnutie Vám posielame v prílohe. Keďže sa jedná o jedlo, ktoré predovšetkým upravuje trávenie, účinkuje asi tak, že upravuje váhu smerom hore, ale aj dole. To znamená, že ak Vaša momentálna váha je nižšia ako optimálna, potom priberiete. Ak máte nadváhu, tak schudnete. Dôležité je, kedy jedlo konzumujete. Na chudnutie sa odporúča na raňajky, ak chcete alebo potrebujete pribrať, vtedy si ho dajte na večeru. Zmena váhy je pozvolná, predovšetkým si uvedomte, že toto jedlo nahrádza raňajky alebo večeru. Ak sa normálne naraňajkujete a okrem raňajok zjete ešte aj celú dávku rizota, určite chudnutie nebude jednoduché. Aj množstvo jedla je dôležité. Určite nie je rozumné zjesť toľko, že sotva dýchate. Normálna porcia zaručuje žiadaný efekt.
Želáme Vám dobrú chuť, vytrvalosť a veľa zdravia.
Vaša Alternamedica

artex

aduliena, najdi si na zaciatku diskusie tu ich stranku, otvor si ju a tam je ich mail. staci ked im napises ze chces ten recept, oni ti ho poslu aj s komentarom. zadara.