Nie som feministka ale...

Príspevok v téme: Nie som feministka ale...
machulka006

...ani otrokyňa.
Viem,že toto sa asi nehodí do fóra zdravie.sk, ale keď tu sa schádza dosť veľa ľudí, zaujímal by ma názor. Ženský aj mužský.
Dnes ma vytočil jeden kamarát a dosť poriadne. Volal s jedným týpkom. Mali sme sa viacerí stretnúť. Týpek povedal, že bude meškať lebo umýva riad. Akonáhle kamarát zložil telefón, začal sa pohoršovať nad tým, ako preboha môže CHLAP UMYVAŤ RIAD ? ! ? Nechápala som čo je na tom také neuveriteľné a nemožné, a on zatasil, že to je ženská práca. Vraj, chlapi sú na to aby zarábali peniaze, a je dokázané že aj zarábajú oveľa viac ako ženy, tak ženy sa majú starať o ich pohodlie.

Nedokážem pochopiť ako takto niekto môže rozmýšľať. Ženy nepracujú? To že zarábajú menej ešte neznamené, že chlap keď príde z práce môže vyložiť nohy na stôl a žena musí začať variť, prať chlapove veci, umývať podlahu,riad, starať sa o deti a podobné veci... Žena nie je otrok. Žena rodí deti, žena pretrpí bolesť, ktorú, by chlap nezvládol ani náhodou, žena pracuje, vychováva deti, venuje im svoj čas, stará sa o muža, tak snáď by ten muž mohol aj raz čas umyť riad.

Ach, možno preháňam, možno so mnou nebudete súhlasiť, ale som strašne pohoršená... Ako je možné, že chlap nedokáže pochopiť, že aj žena chodí do práce a okrem toho robí všetky ostatné veci, ktoré on po príchode z práce robiť už nemusí, a aj tak si to tí chlapi nevážia...

lizanka

moj otec to deli rovnako s tym, ze on vonku vo volnom case rube drevo aby sme neplatili horibilne ceny za plyn, a to ani zdaleka nepatrime k chudobnym, stale beha s kosackou ci motorovou pilou, stara sa o tela, sliepky, prasiatka, skace okolo auta, traktora, pracuje na poli, a to ma este k tomu riadne zamestnanie. avsak pravdepodobne ja nebudem byvat na dedine ale niekde v meste, takze moj chlap sa na nieco take nebude moct vyhovorit, mimochodom do buducnosti povazujem za celkom normalnu predstavu, ze ja navarim a on umyje riad.

niekto

co je na tom neferove ?nechapem
ani jedno nieje jednoduche
a znovu pisem ze nemusis byt ta ktora umyva riadi
ak budes mat muza ktory je( alebo ak budes ty) schopny/na uzivit rodinu mozes byt rada v dnesnej dobe sa lahko moze stat ze budete pracovat obydvaja

machulka006

pochop že sa nesťažujem, iba ma mrzí tá neférovosť...
a áno povedala...veľa sa toho nezmenilo...ale nie je to zas až tak zlé... nie je z tých horších ktorých poznám takto rozmýšľať...takže som ešte celkom na tom dobre

niekto

machulka006 povedala si mu ze ta to mrzelo ? ze sa ti to zda nefer ?
ja si myslim ze by si sa snim o tom mala porozpravat a nie sa stazovat na polovicu ludstva

machulka006

tinka: priateľ zas až taký neschopák nie je, ale tiež mi raz povedal že chlap je na to aby zarábal žena an to aby sa starala...a to ma mrzelo

niekto

hmm ja ale ziadnu nespravodlivost nevidim
verim tomu ze ked budes zarabat viac ako tvoj manzel tak si tie ulohy vymenite pojde na matersku on
hmm co by ten tvoj kamarat robil kebyze sa ma postarat sam o seba
sak on je v podstate neschopny prezit ked si nevie navarit vyprat ....