Nie som feministka ale...

Príspevok v téme: Nie som feministka ale...
machulka006

...ani otrokyňa.
Viem,že toto sa asi nehodí do fóra zdravie.sk, ale keď tu sa schádza dosť veľa ľudí, zaujímal by ma názor. Ženský aj mužský.
Dnes ma vytočil jeden kamarát a dosť poriadne. Volal s jedným týpkom. Mali sme sa viacerí stretnúť. Týpek povedal, že bude meškať lebo umýva riad. Akonáhle kamarát zložil telefón, začal sa pohoršovať nad tým, ako preboha môže CHLAP UMYVAŤ RIAD ? ! ? Nechápala som čo je na tom také neuveriteľné a nemožné, a on zatasil, že to je ženská práca. Vraj, chlapi sú na to aby zarábali peniaze, a je dokázané že aj zarábajú oveľa viac ako ženy, tak ženy sa majú starať o ich pohodlie.

Nedokážem pochopiť ako takto niekto môže rozmýšľať. Ženy nepracujú? To že zarábajú menej ešte neznamené, že chlap keď príde z práce môže vyložiť nohy na stôl a žena musí začať variť, prať chlapove veci, umývať podlahu,riad, starať sa o deti a podobné veci... Žena nie je otrok. Žena rodí deti, žena pretrpí bolesť, ktorú, by chlap nezvládol ani náhodou, žena pracuje, vychováva deti, venuje im svoj čas, stará sa o muža, tak snáď by ten muž mohol aj raz čas umyť riad.

Ach, možno preháňam, možno so mnou nebudete súhlasiť, ale som strašne pohoršená... Ako je možné, že chlap nedokáže pochopiť, že aj žena chodí do práce a okrem toho robí všetky ostatné veci, ktoré on po príchode z práce robiť už nemusí, a aj tak si to tí chlapi nevážia...

niekto

ja vazne takeho nepoznam o.O
to ze si poburena za to nemozu muzi ale tvoji kamarati a to je rozdiel
tu nejde oto co som ochotny priznat alebo nie nikdy nemozes sudid cele "muzstvo" alebo "zenstvo" mozes sudit len jednotlivca

tinka228

no aj keď môj muž síce porobí práce v domácnosti, občas si neodpustí poznámku "že on zarába", keďže ja som momentálne na materskej. Ale nie je to zas až také zlé. Peniaze máme spoločné, spoločne sa rozhodujeme ako ich minieme len niekedy mi nezabudne pripomenúť kto ich zarobil.

machulka006

niekto: v poriadku... je mi jasné že by si ani za svet nepriznal že väčšina mužov dnes má taký pocit že oni sú bohovia a ženy sú len upratovačky, kuchárky a pod. podľa mňa je chorý argument môjho kamaráta, že muži zarábajú a ženy majú skákať...
jednoducho, nesúhlasím s takým postojom...s JEHO postojom...a som pobúúrena a asi aj dlho budem...

machulka006

ja síce nemám ešte manžela, ale verím tomu že môj priateľ by to tak asi nerobil...ani žiaden z mojich kamarátov...