Nie som feministka ale...

Príspevok v téme: Nie som feministka ale...
machulka006

...ani otrokyňa.
Viem,že toto sa asi nehodí do fóra zdravie.sk, ale keď tu sa schádza dosť veľa ľudí, zaujímal by ma názor. Ženský aj mužský.
Dnes ma vytočil jeden kamarát a dosť poriadne. Volal s jedným týpkom. Mali sme sa viacerí stretnúť. Týpek povedal, že bude meškať lebo umýva riad. Akonáhle kamarát zložil telefón, začal sa pohoršovať nad tým, ako preboha môže CHLAP UMYVAŤ RIAD ? ! ? Nechápala som čo je na tom také neuveriteľné a nemožné, a on zatasil, že to je ženská práca. Vraj, chlapi sú na to aby zarábali peniaze, a je dokázané že aj zarábajú oveľa viac ako ženy, tak ženy sa majú starať o ich pohodlie.

Nedokážem pochopiť ako takto niekto môže rozmýšľať. Ženy nepracujú? To že zarábajú menej ešte neznamené, že chlap keď príde z práce môže vyložiť nohy na stôl a žena musí začať variť, prať chlapove veci, umývať podlahu,riad, starať sa o deti a podobné veci... Žena nie je otrok. Žena rodí deti, žena pretrpí bolesť, ktorú, by chlap nezvládol ani náhodou, žena pracuje, vychováva deti, venuje im svoj čas, stará sa o muža, tak snáď by ten muž mohol aj raz čas umyť riad.

Ach, možno preháňam, možno so mnou nebudete súhlasiť, ale som strašne pohoršená... Ako je možné, že chlap nedokáže pochopiť, že aj žena chodí do práce a okrem toho robí všetky ostatné veci, ktoré on po príchode z práce robiť už nemusí, a aj tak si to tí chlapi nevážia...

tinka228

machulka ani môj muž nemá problém s domácimi prácami. V pohode povysáva, umyje dlážku, či riad, poriadi kúpeľňu aj WC. Jediné čo nerobí (lebo to nevie) je, že nevarí, neperie, nežehlí. Ja zas nemám starosti okolo auta lebo to robí výlučne on :-)).

niekto

ja nemam problem navarit vyniest smeti alebo umyt dlazku nevidim dovod preco by to mala byt zenska praca ved tej praci je jedno kto ju urobi :)

niekto

co satyka napr domacich prac nemam pocit ze by trpely zeny ale cele ludstvo
vacsina normalnych LUDI stym nema problem a urobi co treba alebo nie a potom to tak vazera

a verim tomu ze si kazdy normalny clovek (teda aj muz ) uvedomuje ze rodit deti nieje sranda ...

machulka006

ale jasné... je mi to jasné... ale koľko chlapov si uvedomí čím všetkým si žena musí prejsť? či už fyzicky či psychicky... to ma trocha deptá...

niekto

toto sa neda povedat vseobecne ked mas pocit ze si ta niekto nevazi a nezalezi na tom ci je to muz alebo zena tak to treba riesit snim ...

machulka006

ten môj kamarát to ako srandu nemyslel ani náhodou. on si myslí že ženy sú len na to aby rodili deti a prali mužom ponožky. proste je taký. považuje ženy za slabošky. ja viem, nie všetci sú takí, ale čo tak si ženy trocha viac vážiť za to všetko...
a prepáč ak sa ťa to dotklo, ale poznám viacero takých...

niekto

hmm skus pojem chlap zamenit za tvoj kamarat
ja ako chlap sa citim urazeny ze si ma strcila do jedneho vreca
:P
neexituje nic ako zenska alebo muzska praca
hmm co je divne na umyvani riadu ?? o.O

btw je dokazane ze rodiny v staroveku boli ovela stabilnejsie (muzi chodili lovit zeny vychovavali deti)
netvrdim ze to je pravidlo :P

btw2 nemyslel to ten tvoj kamarat ako srandu ?