Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

AKY JE VLASTNE POROD

kikuska456

A co hovorite na porod vo vode?V niektorych krajinach je to uplne normalne a zda sa mi,ze aj dost menej bolestive.

bobika.

Ja som išla na prvý pôrod na vyvolávačku, lebo som už 1 týždeň prenášala. Prišla som dali mi infúzku a čípok na zmaknutie krčka maternice zhruba o 11tej a o 11:30 mi praskla plodová voda, strašne to išlo rýchlo a ja som mala otrasné bolesti, sestričke som asi o 15.30 vravela, že ja už idem tlačiť a ona: kdeže a keď som už ručala ako pavián, tak mi skontrovala krčok a hneď panika, že som už otvorená na 10 prstov a 16:07 bola malá na svete, takže toľko moja skúsenosť. Teraz v septembri mám termín ale už mám dojednánú epiduralku. Ono ten pôrod veľa záleží od toho aký má žena prah bolesti. Takže je to prípad od prípadu. Ale prežiť sa to určite dá a tie malé uzlíky za to stoja na 100%.

olala

no ide o to ze cisarsky ti neurobia len tak.ak by si ho ale silou mocou chcela tak stoji okolo 30tis.ale neni to dobre.kamaratke ho pred 2 mesiacmi robili (na poslednu chvilu-ved nase zdravotnictvo) a ma s tym dost problemy.rana sa jej stale hoji a je bolestiva a okrem toho nemala vobec mlieko.takze by som si to premyslela.

nashira

V podstate som asi to najpodstatnejsie napisala ked som opisovala svoj druhy porod.Bolo to super a neda sa to porovnat bez epiduralu v mojom pripade.Bolesti pocas stahov len minimalne a sitie som vobec necitila iba take tupe pichanie bez bolesti. Samozrejme ,ze nemam pravo to odporucat ako nieco co je pre vsetkych.Pred tym ako sa rozhodnes pre epidural ako zaklad su krvne testy , ktore ti spravia na tvoju ziadost pri zaujme o epidural.A potom ak dopadnu v poriadku prichadza dalsi bod.Zvazujes svoje fyzicke predispozicie k porodu,svoj psychicky stav ohladom porodu a poradenstvo lekara ,ktory ta pozna.A napriek vsetkemu ako si citala co som pisala to nemusi vyjst.No ako to dopadne bez epiduralu a bez to nik nevie dopredu....moze to byt super aj bez ,alebo horor.No kazdopadne ja kazdemu prajem pekny porod a co najmenej bolesti.

emma_mmm

Pred pôrodom si vyberieš nemocnicu, v ktorej je možné rodiť s epidurálom (lebo nie v každej pôrodnici je taká možnosť) a anesteziológ Ťa poučí a vysvetlí Ti všetko potrebné. Ja som ešte nerodila, čaká ma to o pár mesiacov, ale určite sa nechcem niekoľko hodín zbytočne trápiť v bolestiach. O epidurále viem toľko, že pred ním sú kontrakcie bolestivé ale potom epi bolesť utlmí a žena sa môže lepšie sústrediť na pokyny lekárov.

zvedavka

nashira, ak s ata mozem opytat, ja odkedy som videla porod- na videu samozrejme, to som bola este dost mladucka mam z toho panicky strach, na dietatko sa tesim- este nie som tehotna:-) ale tesim sa ked budem mat svoje malicke, ale porodu sa nenormalne bojim. Len som sa chcela opytat,ako je to s epiduralkou? Vies mi opisat pocity, bolest a podobne? Co citis a co nie? Ja som povedala, ze rodit jedine s epiduralkou, "normalne" sa tyrat nebudem. Hlavne ked viem aky mala moja mamka porod so mnou, uf, obdivujem ako to mohla zvladnut chudatko:-(

nashira

moniqa87 kazdy pripad je iny neboj.Pri prvom porode pri mne rodila mlada baba 17...ani ju to nebolelo ,nezosivali ju a na druhy den chodila ani akoby nerodila.

[zruseny12]

ja som mala 1porod hrozny za pat minut dvanast...hrozil mi cisarsky,ale lekar mi povedal,ze lepsie je mat normalny porod,ale krajnom pripade bude musiet urobit aj cisarsky,takze som bola pripravena aj na cisarsky,ale nakoniec som porodila normalne...
2porod bol rychly a bez komplikacie/porodila som doma/...

nashira

A este dodam,ze po tomto porode som si povedala ,ze uz rodit nebudem nikdy.Ale uz si to nemyslim a ked to tak s manzelom budeme citit tak bude aj stvrte.Len si to inak zariadim v nemocnici.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

AKY JE VLASTNE POROD - Fórum - ZDRAVIE.sk