AKY JE VLASTNE POROD

nashira

Ja som mala 3 porody a kazdy dopadol inak.Prvy ...moja nevedomost som nevedela co a ako a prisla som ked som mala falosne kontrakcie a porod bol velmi tazky a hrozny.Druhy bol skvely.Sice mi na zciatku neodtiekla plodova voda ,ale prisla som nacas.Ja som si zo strachu dala pri druhom radsej epidural.Bol to krasny porod minimalne bolesti a vobec som nebola vycerpana.Mam krasne fotky malej aj ja tam vyzeram celkom dobre.No horsie fotky boli z tretieho porodu a to som si myslela ,ze to bude najlepsi porod.Velmi som chcela zazit taky prirodzeny porod ,ze clovek uz vie o co ide a vsetko ma ten spravny postup.Zacalo to ako z knizky praskla mi plodova voda v pohode som sa premiestnila do nemocnice a tam to zacalo.bol to jeden horor.Dali mi take pasy okolo brucha sledovali stahy .Bolesti som mala strasne no nik mi neveril .Moj porod prebiehal od 20:00 a bolo v ten den vela porodou a vsetci /personal/ boli unavení.No ,ale dieta si nevybera vsak.No a sestricka si myslela ,ze budem rodit na druhy den ,lebo i ked mi praskla plodova voda tak som bola stale malo otvorena.Ani neviem o kolkej mi zacali strane pravidelne bolesti....som sa zvijala od bolesti.Nik mi neveril ,lebo graf ukazoval ,ze mam male bolesti.No a ja som im povedala ,ze chcem epidural,ze prave preto ho chcem aby som nemusela zazivat tieto bolesti.A oni ,ze pravidlo je ,ze epidural sa dava ked je zena na 4 otvorena....hoc pri druhom, som bola na 3 a dali mi epidural.Bolo po polnoci ked som uz ziapala aby mi zavolali doktora a oni ,ze doktor je unaveny a ci ho maju pre mna budit a ja ,ze hej.Tak prisiel doktor povedal ,ze som na 4 a mam si prejst cez chodbu na sal ,ze mi tam pichnu epidural ako som prechadzala z miestnosti do miestnosti cez chodbu mala som este 2stahy.Lahla som si na chrbat sestricka mi pozrela na kolko som a zacala kricat...zazrak ,zazrak uz je na 7 epidural uz netreba.V tej chvily som si myslela svoje.Jednoducho ak nieje sestricka citliva a empaticka a neverí matke ,ale pristroju je to na prd a velky prd.Nakoniec som porodila behom 5 min.,ale tie bolesti pred nemuseli byt keby ....keby.Tolko moja skusenost.

agina

Inak to by zaujimalo aj mna.Co-to mam uz nastudovane, co-to som sa podozvedala od kamaratok.Ak sa bude dat, urcite chcem rodit klasicky, prirodzene.Isteze to boli, ale vsetko sa da vydrzat.Keby to bolo take strasne, tak sa deti nerodia.

moniqa87

kazdy lekar ti povie, ze je lepsie rodit prirodzene, s tym sa telo vyporiada lahsie ako s takym zasahom ako je cisarsky... viac ti ja neporadim...
ale ak vies nemecky, tek ti dam jeden link, zadarmo si tam mozes pozriet relaciu "mein baby", kde davaju aj priebeh porodov a samozrejme aj tehotenstva a poporodnej starostlivosti o dieta...
rtl-now.rtl.de