škúlenie / Strabismus

Príspevok v téme: škúlenie / Strabismus
khadafi

Ahojte ....Mam taky problem ze mi opat zistili drobnu odchylku oka cize zacinam skulit. Ked som mal asi 5 rokov tak ma operovali vsetko bolo ok az do teraz. Mam 22 rokov a zacalo sa mi to zhorsovat asi v 20 a pomalicky je to horsie a horsie zatial to az tak nevidno az ked sa na to clovek zamera ale prekaza mi to. Chcel by som iba informacie o tom ako sa to operuje dnes aka dlha je hospitalizacia ci sa plati alebo to preplati poistovna ci je to bolestive atd. proste kto vie nech mi napise co najviac o tom. Dakujem :)

jablonkaa

no, to je uplne prirodzeny vyvoj pri dalekozrakosti. v detstve je to horsie, potom v puberte sa zlepsuje vdaka akomodacnej schopnosti mladeho oka, takze nie je potrebne nosit ani okuliare a po dvadsiatke, tridsiatke sa ocna chyba vrati spat. takze neslo ani o zlepsenie, len o prechodny stav, kedy je oko schopne vyrovnavat odchylku.

khadafi

Dakujem pekne Jablonkaa .....zatial to nieje hrozne ale kazdym rokom je odchylka vacsia cize raz to bude treba riesit takze preto zhanam inf. :)

jablonkaa

strabizmus je najlepsie operovat v detstve, v dospelosti je vysledok neisty. operuju sa vlastne okohybne svaly, ktore sa skracuju tak, aby bolo postavenie oka rovne. operacia strabizmu je v plnej vyske uhradzana zdravotnou poistovnou (s vynimkou niektorych sukromnych centier chirurgie oka). co znamena neisty vysledok? ak oko skuli dovnutra, moze sa stat, ze po operacii bude skulit smerom von. su to vsak ojedinele pripady. aj tak by som na tvojom mieste, ak vravis, ze to nie je zatial vidiet, s operaciou pockala. co sa tyka hospitalizacie, neviem ti povedat, nemam osobne skusenosti, ale urcite to nebude dlho, snad dva tri dni.

khadafi

No okulare nosim a aj k ocnemu chodim ved on mi to zistil ze mi opat zacina skulit ale naposledy ked som tam bol tak to bola mala odchylka a este to asi nebolo na operaciu a teraz som este nebol lebo nebol cas ale chystam sa ist uz co najskor preto chcem inf. o tom ako sa to operuje a tak.

moniqa87

mna na strabizmus operovali tiez asi v tej dobe ako teba, dufam, ze sa mi to nezacne zhorsovat... a nechodis k ocnemu? ten by ta lepsie informoval...
a chcem sa ta spytat, to sa ti zacalo zhorsovat same od seba, ci si nenosil okuliare?