Ako schudnut a nepribrat?

Príspevok v téme: Ako schudnut a nepribrat?
Okica

Ahojte! Pri mojej vyske 172cm mam 105kg(merane doma) a 100(pri merani u doktora). Chcela by som sa spytat ako sa zbavit mojej nadvahy alebo uz obezity a zhodit 40kg... Mala som uraz chrbtice kvoli comu nemozem cvicit uz 7 rokov. Od roku 2001 stale priberam a neviem schudnut. skusala som uz aj delenu stravu a nic.

Okica

jem zeleninu, ale strasne malo. zjem papriku, redkovku, kapustu, mrkvu, hrasok, kukuricu, hlavkovy salat a asi to je vsetko. sem-tam ma chyti, pri tv chut na slane vtedy vacsinou si dame s priatelom popcorn, alebo tycinky ale stava sa aj to, ze si dame nejaky keksik ked sme v meste a tak. vsimla som si ze priberam hlavne vtedy ak mam menstruaciu. predtym 1-2 priberiem sem-tam aj pocas nej a potom uz neviem schudnut. tekutiny pijem 2-4 litre zalezi od toho ako si davam pozor na pitny rezim. ze by to robili naozaj hormnony?

kakarinka

a medzitym uz nejes vobec nic? ziadne dob sem dob tam? :)

ak ma clovek dost pohybu, tak pri takejto strave by nemal pribrat. ale kedze pohybovat sa velmi nemozes, tak by si asi mala zaradit miesto peciva viac tej zeleniny. a mozno to robi aj ta kombinacia zemiaky + maso, sendvic + sunka a ovocie je dobre jest najma dopoludnia, poobede skor zelenina.

zeleninu nejes vobec?

Okica

kakarinka: na ranajky zvyknem mat kavu alebo caj s 1 rohlikom. Obed zalezi od toho co uvarim - dnes som robila fasriky so zemiakmi. zjedla som 2 mini fasirky a za 2 lyzice zemiakov, ovocie si dam kazdy den okolo 2-3tej,zalezi od sezony ake ovocie, teraz broskyne alebo hrozno. na veceru si dam niekedy iba mlieko ale niekedy si dam aj sunkovy sendvic. ovocie zboznujem ale so zeleninou to uz ruzove nie je. tu nemusim. skoro ziadne nelubim :(

miro.83: co si robil, aby si vyzeral tak jak chces? ja velmi cvicit nemozem, lebo mam zmliazdene krize. cviky ktore mi nerobia problem je fit lopta a sem-tam sa podari aj kalanetika.

kakarinka

este k tej otazke stravovania po diete - odporuca sa dodrziavat zasady tohto stravovania aj po skonceni diety, ale uz nemusis az tak striktne.

miro.83

Ta rozlisovacia dieta by ti mohla pomoct ale dolezitejsie je sa nevratit na povodnu stravu prave ta ťa dostala tam kde si. Treba zmenit zivotospravu inak sa nadvahy ci obezity nezbavis. Viem ze to nie je lahke sam som bol takmer obezny po troch rokov som taky aky som chcel byt. Mozno to je stitnou zlazou nehovorim ze to nie je mozne ale dufam, ze si zdrava a pomocou tvojej snahy dosiahnes to po com tuzis.

kakarinka

tak urcite je to najlepsia metoda na chudnutie, lebo to nie je ziaden drastak a prijimas vsetky potraviny (okrem vysmazanych a tucnych jedal). dolezita je pri tom spravna kombinacia. ale ak ti zistia problemy so stitnou zlazou, tam ti dieta nepomoze ziadna - len lieky ti to mozu upravit. praveze dieta by ti mohla este uskodit. aj ked myslim si, ze tato rozlisovacia by ti nemala ublizit. a ako sa bezne stravujes?

Okica

3.septembra idem na kontrolu k endokrinologovi. bola som tam tento tyzden v piatok. robili mi EKG, sono krku(pisala si lek. same cisla), ale nic mi nepovedala. brali mi aj krv na vysetrenie stitnej zlazy ako aj na zistenie hladiny zenskych a muzskych hormonov. trosku sa aj bojim od vysledkov, ale dufam ze nic vazne to nebude. myslis ze by rozlisovacia dieta pohohla? a co po skonceni diety ked sa vratim k normalnemu stravovaniu?

kakarinka

ahoj okica, skus 90 dnovu rozlisovaciu dietu. ja som sice este len na 3 dni, ale uz citim, ze oblecenie mi nie je take tesne. ked som citala prispevky na tomto fore, tak si myslim, ze to by bolo pre teba asi najlepsie. Ale nie som odbornik, mozno by nebolo zle to prediskutovat s lekarom - kedze chces zhodit az 40 kg.