vysoka skola

amyfl

no ja som zo seba nacisto zmatena, davam si medinu to na 1 000 000% ale moc tomu sancu nedavam a potom aplikovanu biologiu na hnojarine v nitre a ece dalej neviem, nieco s bio :))))

mirka1111

nechodíte náhodou niekto na prekladateľstvo a tlmočníctvo? lebo ja tam idem teraz do prvého ročníka a dosť sa bojím či to nebude veľmi ťažké a či to zvládnem.

:)

ja som vobec nevedela na aku skolu ist, isla som na management, prvy semester som preplakala lebo ma to vobec nebavilo ale potom som si zvykla...a teraz uz mam aj po statniciach :) hlavne si vyber nieco co ta zaujima,ved teraz sa da studovat skoro uplne vsetko...ja keby som si mala vybrat este raz, tak by som isla asi na reklamu alebo take nieco kreativne. a vysky sa neboj, zo zaciatku to mozno bude tazke, ale zvyknes si, je to hlavne o tom, zvyknut si... ale potom to uz pojde, skoro samo :)

kikulka

ja chodím na STU FCHPT,je pravda,že nabrali kopu študentov do 1.ročníka,bolo nás 80!v mojom odbore,ne a po prvom semestri vyletelo 20 ludí a do druhého ročníka sa nás dostalo 37!takže čistky parádne,to vám poviem...študujem biotechnológiu,čo je vlastne biochémia,medicínske inžinierstvo a mikrobiologia,ale hlavne sama chemia a chemia,ak to niekoho náhodou baví,tak ako mňa=) a pár ostatných ,,šialencov"u nás na škole,tak nech sa pridá=)

studentka1

A co hovorite na vyskoke skoly mimo SR? respektivne v Cechach.Je to narocne ist na vysoku skolu tam?nemyslim ani tak,ze mimo SR,ale studium pripadne vybavovacky s tym.co myslite?

technicka

Ja by som vam poradila technicke smery - hutnictvo, strojarenstvo, stavebnictvo atd. Ekonomov a pravnikov je uz dost. Teraz je malo ludi s technickym vzdelanim a po tych je dopyt. Je to sice tazke studium, ale vsetko sa da zvladnut, ak sa chce.

dd

ja som sa tiez nevedela rozhodnut, kam na VS..tiez som vravela, ze na ekonomiku nikdy.mala som prihlasku do RK na pedagogiku 1.-4.roc. a do TN na FSEV..nakoniec som si vybrala fsev(takze na tej ekonomike som v podstate skoncila :)) a som vcelku spokojna..niekto na tu skolu nadava, ze je podradna, ze aki "odbornici" z nej vychadzaju, ale ja vravim: nie je dobre takto odsudzovat..uz celkova uroven skolstva na Slovensku myslim naznacuje, ake to na skolach je..niekde je to lepsie, niekde horsie, vsade sa najdu "preslapy" a takisto sa vsade najdu taki ludia, ktori by si ten VS diplom vobec nezasluzili..ale pravda je, ze teraz sa dost zhanaju ludia do stavebnictva a ostatnych technickych smerov, tam je kvalifikovanej pracovnej sily pomenej..

miselka

juuuj kolko preklepov, za tie sa ospravedlnujem - rychlo som pisala a opravim aspon nejake slova pri kt. odchadza pointa z vety..namiesto skusok som myslela ze prijimacky su tazke na UK a ku konci som napisala ze po skonceni prace a malo byt po skonceni studia :)
este raz PREPAACTE