Prdenie - zdravotný problém

Príspevok v téme: Prdenie - zdravotný problém
eskima

Prajem vam dobry den.

Touto temou si nerobim ziadne srandy,len chcem pomoct mojej matke.Hladala som uz nejake informacie na internete,v odbornej literature-ale akosi som nic nenasla co by jej pomohlo trvalo pomoct.

Matka ma uz po 60-tke a dochadza u nej k nekontrolovatelnemu-samovolnemu uniku plynov, ludovo povedane: prdeniu.
Velmi ju tato situacia trapi a vidim,ze sa zacina izolovat od ostatnych, stale menej vychadza z domacnosti len aby sa jej tato "nehoda" nestala niekde na verejnosti,pred inymi ludmi a podobne.

Matka ma rozne choroby (cukrovka, srdce, prekonala uz infarkt, problemy s pankracom, zlcnikom a je toho este dost). Uziva dost velke mnozstvo tabletiek na predpis na tieto zdravotne problemy.
Stravu ma matka vyvazenu, dava si pozor na to co konzumuje (uz len kvoli cukrovke) a hlavne kvoli tomu, aby ju nenaduvalo. Psychicky by bola tiez na tom ok-keby nebolo tohto problemu (je uz na dochodku, venuje sa konickom, nejake rodinne problemy nie su a podobne).
Proste ked to na matku pride (hocikedy-rano, vecer, v priebehu dna),snazi sa tieto plyny jednoducho udrzat, mat pod kontrolou (pripadne sa rychlo presunut na wc),ale jej telo/vedomie ju v tomto neposlucha, nejde jej to - a velmi sa kvoli tomu trapi.
Mozno by som ju aj presvedcila aby isla so mnou k lekarovi aby jej pomohol - no po pravde ani len netusim, ktory lekar sa danym problemom zaobera a by jej vedel pomoct.
Viete prosim poradit?
Pripadne ci nepoznate nejake rady z oblasti alternativnej mediciny, homeopatie a podobne, co by jej mohlo pomoct?
Dakujem

tanzania

Úplne super je CHLORELLA+Puškvorec+Pupalkové tablety+strava bez múčnych jedál, teda aj pečiva. Táto kombinácia je total silná. Chlorellu treba užívať aspoň pol roka, nech to má účinok, Puškvorec tiež čo najdlhšie piť a Pupalka- ako sa žiada. Jednu malú lyžičku Puškvorca si zalejem 3dcl studenej vody pred spaním a do rána nechám lúhovať. Má sa lúhovať 6-10 hodín. Ráno scedím a pred jedlom sa napijem 1glg, po jedle 1glg 3x denne. Potom si dám pupalkovú tabletu a tablety Chlorelly. Namiesto pečiva zalejem vločky vriacou vodou, pridám kokos, cukor, trochu sójového mlieka. Je to super na vlákninu. Ak nechcete podstúpiť tak´to kúru, tak hlavne Puškvorec pite, ten lieči žalúdok a črevá. Chlorella upravuje stojicu, detoxikuje celé črevá a žialúdok a Pupalka je tiež na trávenie,imunitu,menštruačné ťažkosti,nestále hormóny. Ja mám ešte aj akné zo zlého trávenia a hormónov, tak si dávam kozmenitu Dado Sens, hl.účinný krém je super. Celkovo nepoužívam kozmetiku plnú chémie a ropných derivátov, nech to má nejaký účinok. Bola som z týchto mojich problémov mŕtva, oslabnutá psychicky, ale teraz keď takto žijem, mám super pocit a energiu. Hlavne veľa vody treba piť počas brania tých vecí, nech sa rýchlejšie telo čistí. Držím vám palce!!!

Oxana

Vyskúšajte a zistíte, že voda v tele robí zázraky. Potrebujete piť vodu a to hneď ráno nalačno vypite postupne po dúškoch asi 1/2l vody. Počas dňa popíjajte po dúškoch vodu asi 2-3l, odporúča sa až 4l, ale nemusí byť.
Koľko vládzete. Dôležité je aby ste vodu pili. Nezanedbajte hlavne raňajšie pitie! Váš metabolizmus sa naštartuje, telo sa napije, detoxikuje a budete sa cítiť výborne!

prt

Zdravim cas a zaroven prosim o pomoc.nielen ze mam caste vetry ale este mam jeden problem a mam dojem ze VACSSI najviac rano ma srasne boli hrdlo ide o bolest palivu štiplave hrdlo a zvacsuje sa to uz aj dutina a koren jazyka,sa to neda zniest neviem co mam robyt v noci sa prebudzam a idem kloktat hrdlo .diagnoza od dokiho pravdepodobne sa mi dvyhaju kyselyny a stoho ma stipe v hrdle ale bereim lieky na to a nic neutupa.fnuk MOZE MAT TO NA PRICINE čREVO V KRCNOM HOVORIA ZE ZDRAVY A PRITOM CHORY MAM DOJEM ZE ANI LEN NETUSIA NIEKEDY SI PRIPADAM AKO HYPOCHONDER ..ALE ZIAL TO TAK NIEJE.... DAKUJEM PEKNE ZA RADY

nepivo

...vazeny...vsetko je to nekvalitna slpvenska strava!...pracujem ako vodic tir a tie nase zarobky a diety su tak mizerne,ze mozeme vitaminy vytahovat tak okurat z kontajnerov eu....taketo problemy isto nama smotanka/mocovka/a ani kontrolne,uplatene organy.JE TO VSETKO STRAVA na cele s nekvalitnym pivom...

RNG

Opakujem, plynnatost je dosledok zleho travenia, ktore sa da napravit dodatkom kyselin, enzymov , vlaknin a probiotik.

prievidžanka

tiež mám problem s plynnatosťou..pred časom mi zistili zapal dvanástnika,to sa vyriešilo tabletkami..po čase som sa vrátila k lekárovi s týmto problémom..vyšetril ma a povedal,že je všetko ok..poslal ma preč s tým,že som natoľko múdra,že na to prídem aj sama,čo mi škodí..no neprišla som na to..je to po každom jedle..niekedy menej inokedy extrémne,tiež myslím v noci a ráno ani nehovorím..bolesti nejaké nemávam..ak,tak príde nahly křč,cítim pohyb čreva pri konečníku,plyn odíde a je dobre..vyskúšala som trojaké probiotiká a nič..bojím sa jesť,je to stršné...neviem čo mám robiť

Denz

Syndróm dráždivého čreva a probiotiká

Mnoho liekov určených na liečbu syndrómu dráždivého čreva sa po dlhšom užívaní ukázali ako nedostatočné, respektíve sa prejavilo ich viacero negatívnych vedľajších účinkov.

To bolo dôvodom, prečo sa vedci začali orientovať na výskum iných oblastí a iných spôsobov ako pokročiť v efektivite liečby, avšak neohroziť pri tom iné orgány či funkcie ľudského tela. Vedci podrobili viacerým štúdiám práve probiotiká, v snahe zistiť ich potenciál v tomto smere. Štúdie sa týkali najrôznejších aspektov ochorenia v celosvetovom meradle a v rozličných modifikáciách sprievodných symptómov, ako napríklad nadúvanie a plynatosť, bolesť v oblasti brucha, množstvo prítomných baktérií v čreve, či časové odstupy jednotlivých prejavov.

Vedci zhromaždili údaje zo 14-tich relevantných slepých kontrolovaných výskumov zaoberajúcich sa vplyvom probiotík na liečbu a priebeh ochorenia syndrómom dráždivého čreva. Z jedenástich štúdií, ktoré sa zaoberali kompletným súborom možných symptómov, 7 z nich potvrdilo výrazné zlepšenie ochorenia u osôb následne po indikácií probiotík oproti tým osobám, ktoré užívali placebo. Z ôsmich štúdií, ktoré sa zaoberali aj špeciálne výskytom bolesti, päť štúdií potvrdilo výrazný ústup bolesti až jej zmiznutie. Štyri štúdie uviedli zlepšenie nadúvania a plynatosti v skupinách užívajúcich probiotiká. Len jedna štúdia nepreukázala žiadne pozitívne zmeny.

Vzhľadom na množstvo pozitívnych výsledkov je zjavné, že správna indikácia vhodného druhu probiotických baktérií dokáže napomôcť v liečbe syndrómu dráždivého čreva a skvalitniť život osobám trpiacim týmto nepríjemným ochorením. Predpokladá sa, že v dohľadnej dobe bude indikácia probiotík štandardným postupom v jeho liečbe.

zuzula12

Dadusa, manzel mal roky ten isty problem, az mu prisli na celiakiu - odkedy je bezlepkovu stravu, vonia ... ;-). Skus ist na gastro a echat si urobit testy ...

1dadusaa1

ja mam s tymto tiez obrovsky problem uz ma to trapi 2 roky ... mam strasne silnu plynatost tiez to dokazem ako tak ovladat cez den ale vnoci ked spim sa to uz ovladat neda ... preto nikdy nechodim na chaty ani nikde na noc ... ludia nevedia pochopit preco a ja sa furt len vyhovaram na hluposti ako ze ma rodicia nepustia co nieje pravda mam 20 rokov ... raz bol u mna moj priatel a rano som sa dozvedela ze som vnoci strasne prdela co som netusila skoro som sa prepadla od hanby ... uz neviem co mam robit som zufala ... vyskusala som vsetko mozne ... caje, vytaminy, psylijum, espumisan ... pokusala som sa zmenit stravu ... par dni som drzala hladovku a furt nic ... a navise ked to dlho zadrziavam zacnem mat silne krce v bruchu co uz na mne vidi aj moj priatel a pyta sa ma co mi je ... lenze ja sa mu to hanbim povedat ... prosim poradte mi uz som z toho niekedy az protivna a kricim po vsetkych co mi pridu do rany a oni ani nevedia preco ... a inak prepacte mi za pravopis nikdy mi velmi nesiel ...