FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Zdrave jedla

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Zdrave jedla" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Diéty
    laurikaa28.08.08 10:30??.??.23.122

Uz dlhsi cas sa snazim stravovat zdravo, schudla som a teraz si chcem vahu udrzat. Zaujimam sa o to, co zjem a tak sa snazim konzumovat vela ovocia,zeleniny, Bio potraviny, pohanku, vlakninu, ovsene vlocky a ine... Zhanam tipy na nejake zdrave recepty , vyzivne no zaroven lahke jedla, kedze s varenim este len zacinam:D Prosiim o nejake tipy na zdravy obed, veceru...:)

• bejbyvi21.07.09 14:18??.??.248.15

laurikaaa- ja ti odporucam kupi su knihu v napr pantha rei od dr. bukovckeho "hned to bude:-)" ... su tam chutne a zdrave recepty rozdelene do kategori - ranajky, obedy lahke, obedy syte, polievky, slaty lahke, slaty syte, dezerty, ... okrem toho je tam toho napisane dost aj o jednotlivych potravinach..dalej o tukoch atd.... mne sa ta knizka velmi paci... a ku kazdemu receptu je rozpis kolko to ma energie, sacharidov tukov, a bielkovin:)

• Helen-Ka16.07.09 18:06??.??.65.44

Velmi dobre informacie, ako maju vyzerat a z coho maju byt zlozene vyzivne a pritom lahke jedla som nasla na portale zdravia:

Tema 1: Prečo sú raňajky najdôležitejším jedlom dňa?

Linka tu: www.fitcomplex.sk

Tema 2: Z čoho majú byť zložené ideálne raňajky?

Linka tu: www.fitcomplex.sk

Tema 3: Ako má vyzerať perfektný obed?

Linka: www.fitcomplex.sk

Tema 4: Dilema – jesť tri, alebo 5 jedál denne?

Cely clanok tu: www.fitcomplex.sk

Tema 5: Nočné jedenie - zdroj obezity a budúcich chorôb

Tema 6: Jedenie medzi hlavnými jedlami – nevedomý a nebezpečný návyk

Kto pochopi a do svojho zivota zavedie tieto jednoduche, ale velmi ucinne zasady uvadzane v tychto materialoch pociti prilev vitality a bude sa tesit dobremu zdraviu. Vedomosti vsak nestacia, disciplina je na kazdom z nas.

• knjaz varggoth28.08.08 10:40??.??.71.9

kuskus a k tomu tofu na kari zo zeleninov

• jaja-jaja31.08.08 17:15??.??.244.170

Lurikaa napíšmi na e-mail a pošlem Ti recepty na ľahké jedlá. Dostala som ich aj ja e-mailom.

• sara1302.09.08 08:25??.??.110.23

jaja-jaja posles aj mne? dakujem

• fidorka 202.09.08 08:31??.??.2.49

jaja-jaja, veľmi Ťa prosím pošli aj mne, vopred ďakujem.

• fidorka 202.09.08 08:32??.??.2.49
  • [zruseny12]02.09.08 08:39??.??.114.37

www.svetenergie.cz

pozri sa tam je to zaujimave...

• luuu04.09.08 20:04??.??.26.165

odkedy som sa zacala stravovat zdravo, mam problemy s travenim, casto ma nafukuje a je to velmi neprijemne...nemohli by ste mi poradit, co mam jest, aby to bolo zdrave a aby ma z toho nenafukovalo? dakujem

• miro.8304.09.08 23:27??.??.118.121

Skus napriklad matovy caj sice ta bude stale nafukovat ale mierni zapach prdu. Okrem toho ako sa hovori co nejde hubou ide ritou. Skus viacej grgat.

• ?.?04.09.08 23:40??.??.5.14

Hm, viete co by zaujimalo mna? Mozno blba otazka, ale je napriklad taka Treska zdrava? Nemam vo velkej oblube ryby, ale Tresku zboznujem, a preto by ma zaujimalo ci ta rybacina ma v sebe tie vitaminy ako napriklad udena ryba, ci vyprazana a tak...Alebo to v sebe tymi upravami nema ziadne vitaminy, iba rozne emulgatory? No potesila by som sa, keby sa to aspon trocha vyrovnalo ozajstnym rybacim pokrmom, bo rybky fakt nemusim :-C.

• miro.8305.09.08 01:13??.??.118.121

Ak myslis tu tresku v majoneze tak bohuzial ta sklamem sice obsahuje troska s tych zdravych omega mastnych kyselin ale vecsina z obsahu su nezdrave tuky takze neda sa to povazovat za zdravu stravu. Vyskusaj tuniaka alebo lososa mozno ti zachuti a to je rybacie maso v pravom slova zmysle. Samozrejme zdrave a este raz zdrave.

• ?.?05.09.08 01:18??.??.5.14

Miro, a tie mozu byt z konzervy? Alebo aku formu myslis? Nevadi ked budu mat nejaky nalev alebo co ja viem? Naozaj sa nevyznam, ja uz neviem co je dobre a co nie a hned som si myslela ze nieco chemicky upravovane, konzervovane nebude dobre :-C...ano, myslela som tu tresku, tu klasiku proste :-D.
    Tak ak nieco, tak mi napis prosim konretne ohladom toho tuniaka :-D.

• miro.8305.09.08 01:29??.??.118.121

Tuniaka kupujem vecinou v konzerve vo vlastnej stave. A lososa kupujem nekedy v makre celeho len treba vediet, ktory sa oplati cim je viac do ruzova tym lepsie. Ale losos mi chuti najviac ak si ho vies pripravit to je proste jedna basen ho jest. Ak kupujes file z tresky tak robis dobre, pretoze treska neosahuje ziadne tuky a preto sa hodi najme v case chudnutia. Losos aj tuniak obsahuje vela tukov ale su to prospesne tuky ktore dokonca zvysuju hladinu dobreho cholesterolu.

• ?.?05.09.08 01:47??.??.5.14

Miro, dakujem ti pekne za objasnenie!

• miro.8305.09.08 01:48??.??.118.121

Vecsinou davam prednost cerstvym rybam ako rybam z konzervy ale nekedy to nie je mozne kupovat stale cerstve ryby, pretoze nas neobklopuje more tak je tahsie sem dovazat cerstve ryby, ktore sa lahko kazia ako losos, tuniak ci makrela. Skratka sa malo kde stretnem s tym, ze dojdem do obchodu a poviem si ze si kupim celeho cerstveho tuniaka, totiz to ho maju malo kde ak nepocitam makro ci ine velkoobchodne siete a makro mam 100 kilometrov odomna preto nepoletim pokazde koli rybe taku vzdialenost. Vecsinou sa usmiernim aj z konzervou kde nie je pridany olej ci nejaky kecup ako to vo vecsine byva. Nemam rad ak jem rybu ktora je sladka po kecupe. Najlepsie ak je to vo vlastnej stave.

• miro.8305.09.08 01:56??.??.118.121

Inak brokolica sa povazuje za najzdravsiu zeleninu. Nikdy som ju nejedol ani som nevedel o jej existencii ale ked som okusil tak byva castou sucastou mojho jedalnicka. V poslednom case to jem z kuracimi prsiami a dokonca cuduj sa svet, mi to normalne chuti ako si to uvarim.

• RNG05.09.08 03:52??.??.251.181

nafukovanie zo zelenin a fazule je kvoli niektorym pre nas nestravitelnym sacharidom.Tie sa dostanu do criev, kde maju bakterie hody.
    Existuju ale kvasne kultury, ktore ich vedia premenit na ine formy, pre nas stravitelne.
    Z nich vytazene enzymi nam pomozu tieto sacharidy stravit a odstranit problem s vetrami kompletne.
    V USA je na to popularny enzym pod menom Beano.

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

Dovolenka na Slovensku alebo pri mori?

Dovolenka na Slovensku alebo pri mori?

Vyberte si dovolenku s poriadnou zľavou! Zľavy až do 90% so 100% Garanciou spokojnosti.

Chiropraxia-Akupunktúra

Chiropraxia-Akupunktúra

Alternatívne riešenie bolestí chrbtice a kĺbov. Seknutie- protrúzia- hernia- koxartróza+ migréna+ orgány...Úspešnosť viac ako 90%.

ZĽAVA 10% na pobyt pre deti a bábätka

ZĽAVA 10% na pobyt pre deti a bábätka

Wellness hotel Patince**** s Walletom pripravili pre teba školu plávania pre tvoje ratolesti.

^ Späť na vrch