prekonala som boreliozu

rufi

ahoj chcel by som vediet co je to borelioza pravdepodobne ju dostala moja mala 3 rocna sestra chcel by som vedet ake to moze mat nasledy ...dakujem

RNG

predpona "pre"-znamena "viac nez" a zrejme v tomto pripade sa jedna o menej nez, tj spravne podliecena alebo nedoliecena borelioza.
Neviem, ci som to v menovanej teme(uvedenej o par prispevkov skor) spomenul, ale na boreliozu som kedysi viacerym pribuznym posielal extrakt z olivovych listov, ktory dlhodobe pouzivali, kedze sa normalnymi atb z boreliozy nevedeli dostat.
A podla vsetkeho im to pomohlo, lebo uz niekolko rokov nemaju tie velke problemy, co mali predtym(slabost, klbove bolesti...)
Inac dnes by som odporucal hlavne Samento/Vilcacoru(uncaria tometosa). Samento 2x20 kvapiek, uncariu caj z dvoch lyzic byliny, povarit a luhovat niekolko hodin, zliat(nefiltrovat!) ochutit a pit postupne pocas dna

zanetabetkova

mam 11 rocnu dceru,ktorej v 5.rokoch diagnostikovali boreliozu.preliečila sa no nevyliecila a vlani asi pred polrokom september2008 jej nasli nove druhy AFZELII,GARINI,BURGORFERI.mala hodnoty229 ateras ma 189 .berie amoksiklav a stale je chora,stazuje si na bolest klbov,kolien hlavy a dokonca mava aj teploty.aj naprik tomu ze berie antibiotika ma priznaky chripky.stale kasle.uz neviem ako postupovat dalej

RNG

inac boreliozu prenasaju aj ine hmyzy, dokonca aj komare a muchy.
A boreliozne bakterie boli uz zistene v pote a slinach, takze prenos je mozny podstatne viac cestami, nez mnohi lekari dodnes mylne informuju.
Lad potlacania informacii o epidemii boreliozy sa prelomil uz pred dvoma rokmi, ked najprv prestizny medicky casopis JAMA a neskor aj britsky Lancet uverejnili konecne vyskumy, ze sa nejedna o ojedinele pripady, ale masovu epidemiu roznych foriem boreliozy so statisicmi novych pripadov rocne
Pri dostatku protilatok sa tato velmi pomala infekcia nemusi prejavit dlhe roky silne, len ako velmi pomaly degenerujuci vplyv podobnu na "normalne" starnutie
A testy na boreliozu su notoricky velmi nepresne, niektore len na 70% zistia nakazu.

inka

to nevadi ze si ho nemala,ja som sa stretla v nemocnici s jednou pani,ktora nemala ani vyrazku ziadnu,ju len hrozne boleli klby kolena a ked jej nemohli zistit co jej je, tak ju poslali do tohto ustavu a az tu jej zistili ze bola v minulosti nainfikovana kliestom a stale jej pretrvava borelioza.a kedze ju nemala liecenu tak jej to postihlo klby.niekomu sa proste nevytvori ziadna vyrazka aroky dokonca nemusi mat ziadne priznaky ,ziadne problemy,ktore by si nejako vsimol.

inka

mna postipal kliešt asi pred 22 rokmi,tak ze som chodila vtedy na injekcie s ATB asi mesiac,kvoli tomu ze som mala hroznu reakciu koznu,asi 10cm v priemere skaredy flak aj s hnisom.potom som si myslela tie že už mam v sebe protilatky a ked ma ja postipe zase kliešt tak to bude v pohode.nebolo.pred 2 rokmi som mala podobny flak z kliešta ale problemy s tym som mala ovela horsie.flaky sa mi asi po 2 mesiacoch poroznasali po celom tele a kym zistili ze to nie je ziadna alergia ale opakovane nainfikovanie kliestom tak uz som ledva chodila ako ma boleli klby a neurologicke problemy s hlavou som myslela ze uz nevydrzim.vo vyskumnom ustave mi povedali ze ak ta raz postipe kliest neznamena to z eta nemoze nainfikovat znova,prave naopak je to stal ehorsie a horsie.
ale dobra sprava je z epo douzivani 3 mesacnej davky silnych ATB som zacala uzivat doplnky potravinove a zatial mam testy v norme a aj neurologicke a reumaticke problemy sa zmiernili takz emozem normalne fungovat.

radana

Kamaratka mala tiez boleriozu a nie je to take jednoduche.Brala antibiotika a teraz chodieva kazdy pol rok na krv,raz ma vysledky lepsie,raz horsie.takze vyliecena nie je ani po 7 rokoch..

RNG

nebud si taka ista s tym prekonanim. Borelioza po dvoch mesiacoch sa neda vynicit sunamedom obvykle.
Takze ju mas asi v tele a pomalicky postupne ti nieco napadne(klby, nervy...)
Pozri do temy "autoimunne choroby", tam uvidis nasledky nedoliecenych infekcii, ako borelioza, chlamidie a ine.