veľka zima

Príspevok v téme: veľka zima
daria

poradte mi,prosim.Od jesene do jary mi býva večer ked zalahnem neuveritelna zima!!A to mam na sebe 2pyzama,vestu alebo hrubý sveter,ponozky,pozakryvana paplonom a zaroven v spacaku!A aj tak ma poriadne drgoli!!Mam stres z chvile ked mam zalahnut!A pocit,ze rano sa zobudim a bude zo mna kus ladu!!Za rady dakujem!
P.S len neradte,ze si mam zohnat chlapa do postele.takych rad mam vela

broňa

daria, aku mas hmotnost? Mam kamaratku,ktora vela schudla a vtedy jej zacala byt poriadna zima. A to nebola ziadna anorekticka...Jednoducho schudla a prislo to, co opisujes ty.
Ked pribrala,zima zmizla.

daria

dakujem vam všetkym za rady.Hoci necvicim,pohybu mam cez den vela.takmer vsade meskam,preto ak chcem stihat,bezím!!
Ale zaujalo ma to o NIZKOM TLAKU. Mám nízky tlak.
Zaujalo ma aj to o OBLICKACH.Bolievajú ma oblicky (hoci niektorí lekári tvrdia,že oblicky nikdy nebolia,niektorí sa ma na to pýtajú)
Zaujalo ma to so STITNOU ZLAZOU,mala som niektoré hodnoty vačšie(jedla som vela surovej kapusty,lekarka to zakazala,ze urcita latka,ktoru kapusta obsahuje zabranuje vstrebavaniu jodu - koniec salatom) a upravilo sa to.
GINKO mi absolutne nepomaha,stale ho jem a nic!!
VECERNY KUPEL v horucej vode je super,kým si nelahnem do postele.Hned v rom momente cítim,ako mi nohy velkou rychlostou od chodidiel zacinaju chladnut - a je po teple.
!!!
Vyskusam este jedno,vecer tesne pred tým ako vleziem do postele, poriadne si zacvicim!!! uvidime!

ag

Pravdepodobne máš nízky tlak, takýmto ľuďom je stále zima, studené ruky a nohy sú prvým znakom budúcich problémov so srdiečkom takže si ho šetri, no nie nič nerobením, ale pravidelným cvičením. Doporučujem masáže nôh najmä oblasť ľadvín, alebo šľapaním guľatého hrachu nasypaného do nejakej krabice. (cez nejaký vyhľadávač si zadaj reflexné body a zadaj obrázky)

jatyon

pomoze podporit prekrvenie - hoci aj ginkgo.
vyborne je nahriat 1/2 kg soli v hrnci nasucho, nasypat do precuska a prilozit napr. k noham v posteli. alebo na chrbat alebo na brucho ....

veruška

to dôverne poznám, ale hlavne môj manžel, keď zacíti aké mám ľadové nohy, napriek tomu prekrúca ventil na radiátore a máme studený odchov. Ale bez žartu môžem povedať - viac pohybu a tekutín.

cica

co sa tyka tej akupunktury, vraj to rozprudi krv v prislusnom bode ktory ma prepojenie na ten ktory organ ? ale kolko to casovo vydrzi a kolko krat to treba aplikovat,aby problem zmizol ? Inak neviem ako u Darii ale ja chodim cvicit previdelne a potom mam este vacsiu zimnicu :(

csc

V jeseni treba vymeniť tú kapustnicu v žilách za krv alebo alykol!!
žartujem, chýba ti pohyb, prebehnúť sa, prechádzky na čerstvom vzduchu, skrátka pohni zadkom a neľutuj sa!!

janík

akupunktúra:daj si opraviť obličky-treba posilniť časť jangu,ktorý má nastarosti prehrievanie organizmu a poháňa všetky tekutiny,teda aj krv.Ak by to nestačíilo, tak ešte posilniť srdce,ktoré tiež prehrieva-odpovedá ohňu.