Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Par otazok ohladom akne

Príspevok v téme: Par otazok ohladom akne
rollko

Zdravim, mam prar otazok ohladom akne. Poprosil by som, aby odpovedali len ty, co uz s nimi maju skusenosti. Pre informacieu: mam stredny stupen akne, 17 rokov a akne mam uz od 12.

1. liecim sa mastickami, ale doteraz som nebol na "vytlacani" u kozmeticky.
Bude to mat nejaky vlyv? Budu sa mi samovolne tvorit jazvy alebo flaky zato, ze som si pupaky nedal vytlacat?

2. da sa z cela chirurgicky odstranit jeden "vytrvaly" hrbolcek, ktory je sposobeny akne? Mam ho tam uz asi rok a pol. A stale nemizne. Ajked si ho natieram specialnom mastou. Vraj to hlboka vyrazka. Chcem sa toho zbavit :-(

3. Zmiznu mi flaky z tvare? U mna to je najprv cervene, potom to troska zruzovie ale je to strasne dlhy proces. Bojim sa, ze to tak budem mat na stalo.
O jazvicky sa nebojim, tie sa mi doteraz nerobili. Len tie flaky :-(

Prosim pomoc!!!

PharmRamon

1. Neboj sa určite to nemá žiadny vplyv. Jazvy sa tvoria neodborným vytláčaním. Horšie to už bude s tými fľakmi závisí od diagnózy, kedže si spoemnul podkožnú vyrážku, stredne ťažkú formu, predpokladám že sa jedná o acne cystica.
2. Neviem si to predstaviť ako by ti to chirurgicky mohli odstrániť, skôr dobre cielenými ATB.
3. Je možné že fľaky ostanú veľmi dlhú dobu a je ich veľmi ťažké odstrániť.
Čo sa týka holenia je jasné že máš aj citlivú pokožku v tomto prípade by som ti odporúčil prestať použivať agresívne vody po holení s obsahom alkoholu, pretože ten priamo spôsobuje to podráždenie.
Správne holenie nemá vplyv na jazvy.

rollko

Este jedna vec:

Ide o holenie. Vzdy, ked sa oholim, strasne mi scervenaju pupaky. Je to sice podrazdenim, ale co mam robit, ked mi to rastu rychlo? Ani to nebude mat vplyv na jazvy?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Par otazok ohladom akne - Fórum - ZDRAVIE.sk