Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Par otazok ohladom akne

Príspevok v téme: Par otazok ohladom akne
rollko

Zdravim, mam prar otazok ohladom akne. Poprosil by som, aby odpovedali len ty, co uz s nimi maju skusenosti. Pre informacieu: mam stredny stupen akne, 17 rokov a akne mam uz od 12.

1. liecim sa mastickami, ale doteraz som nebol na "vytlacani" u kozmeticky.
Bude to mat nejaky vlyv? Budu sa mi samovolne tvorit jazvy alebo flaky zato, ze som si pupaky nedal vytlacat?

2. da sa z cela chirurgicky odstranit jeden "vytrvaly" hrbolcek, ktory je sposobeny akne? Mam ho tam uz asi rok a pol. A stale nemizne. Ajked si ho natieram specialnom mastou. Vraj to hlboka vyrazka. Chcem sa toho zbavit :-(

3. Zmiznu mi flaky z tvare? U mna to je najprv cervene, potom to troska zruzovie ale je to strasne dlhy proces. Bojim sa, ze to tak budem mat na stalo.
O jazvicky sa nebojim, tie sa mi doteraz nerobili. Len tie flaky :-(

Prosim pomoc!!!

PharmRamon

1. Neboj sa určite to nemá žiadny vplyv. Jazvy sa tvoria neodborným vytláčaním. Horšie to už bude s tými fľakmi závisí od diagnózy, kedže si spoemnul podkožnú vyrážku, stredne ťažkú formu, predpokladám že sa jedná o acne cystica.
2. Neviem si to predstaviť ako by ti to chirurgicky mohli odstrániť, skôr dobre cielenými ATB.
3. Je možné že fľaky ostanú veľmi dlhú dobu a je ich veľmi ťažké odstrániť.
Čo sa týka holenia je jasné že máš aj citlivú pokožku v tomto prípade by som ti odporúčil prestať použivať agresívne vody po holení s obsahom alkoholu, pretože ten priamo spôsobuje to podráždenie.
Správne holenie nemá vplyv na jazvy.

rollko

Este jedna vec:

Ide o holenie. Vzdy, ked sa oholim, strasne mi scervenaju pupaky. Je to sice podrazdenim, ale co mam robit, ked mi to rastu rychlo? Ani to nebude mat vplyv na jazvy?

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Par otazok ohladom akne - Fórum - ZDRAVIE.sk