Cierny kasel ?

Príspevok v téme: Cierny kasel ?
cyberbob

Mam 36 rokov a pred 8 tyzdnami som bol zaockovany proti tetanu . Sucastou ockovania bola latka aj proti ciernemu kaslu. Po mesiaci som zacal kaslat .Kasel bol suchy a nesmierne vycerpavajuci a hlavne v noci ,kedze som asi tyzden absolutne nemohol spat .Nemal som ziadnu teplotu , nebololo ma hrdlo .Vybral som antibiotika sumamed ,granulat na peroralny roztok Solmucol a granulad Erdomed .V sucasnej dobe kaslem uz skoro 4 tyzden . Kaslem hlavne rano , naobed a vecer je to zachvatovy kasel , pri ktorom sa nemozem ani nadychnut a nuti ma na zvracanie . Pri kaslani sa mi casto toci v hlave a trpne mi tvar .Vykasliavam len priezracne sliny . Ma niekto s niecim podobnym skusenost ? O co by mohlo ist ? Moze to byt reakcia na ockovanie ? ( SOm nefajciar ) Dakujem za Vase rady !

RNG

GSE a oreganovy olej(3x2 kapsule s jedlom!!!) je kombinacia dobra aj na cierny kasel.
Pripadne by som pridal aj 2x600 mg NAC(acc na Slovenskych liekoch, inac je to ale doplnok vyzivy, nie liek), co je expektorant, zosiluje expektoralny ucinok(odhlienujuci) oreganoveho oleja.
Dlhodoby kasel znamena hlieny na spodu pluc, ktore pri rozkladani sa(aspergillus pneumoniae) uvolnuju latky vyvolavajuce zapal, cim prirodzene cistenie(cilie, chlpky , ktore svojim pohybom vynasaju hlieny)je zastavene
Tiez pomaha niekolkokrat denne davat ten isty roztok GSE(60 kvapiek na liter vody,denna davka na pitie)par kvapiek aj do nosa.