Ako casto k lekarovi?

Príspevok v téme: Ako casto k lekarovi?
T_Janulienka

ahojte,sice ja sama a mnoho mojich znamych neveri lekarom ale v poslednom case ma zacala trapit jedna vec a akosi sa na to nemam koho opytat..
mam znamu(kamaratku) ktora mala termin narodenia miminka 13jula08 lenze malinka sa narodila 8aprila(890g,41cm),lekari 2tyzdne bojovali o zivot malinkej no napokon sa im akosi zazrakom podarilo malinku vypiplat k zivotu a z nemocnice ju pustili na konci juna..lenze jej mama s nou odvtedy nebola u ziadneho lekara nic..
je to normalne?AKo casto treba s takymito detmi chodit k lekarovi? dakujem..

jablonkaa

no, z toho co si napisala janulienka sa zda, ze tvoja kamaratka odmieta lekarov. len aby to raz nelutovala. ak nechce dat dieta zaockovat, nemusi, ale sledovat zdravotny stav je potrebne. to nema kamaratka ani rodicov, mamu, ktora by jej to vysvetlila?

palomino

Ja sa spytam tak - netrpi znama nejakou poporodnou depresiou? Verim, ze dieta je v poriadku. Videla si ho? Aby za nou neprisla socialka za zanedbanie starostlivosti o dieta pripadne ohrozovanie zivota (kedze dieta je nedonosene).

T_Janulienka

ja som sa jej na to aj viackrat pytala a ona stale len ze mala je zdrava malej je dobre s nou nikam netreba chodit...
a malu na isto nedojci,.

jablonkaa

po prichode z porodnice sa ma rodic hlasit so spravou o novorodencovi do 24 hodin u vopred vybraneho detskeho lekara, ten urobi prvu navstevu doma, ak je potrebne, napr. na osetrenie kyptika po pupocniku a pod. aj castejsie a hned da termin prvej poradne v ambulancii pediatra. do siestich mesiacov sa robi poradna kazdy mesiac U DONOSENYCH DETI. u predcasne narodenych je potrebne pozorne sledovat prirastok na vahe, a robit pravidelne kontrolne vysetrenia u neurologa, oftalmologa, ortopeda a podla odporucania a na zaklade skriningovych vysetreni z neonatologickeho oddelenia.
neviem kde sa stala chyba, ale je to nezodpovedne cakat dva mesiace doma.... kontaktovala vobec nejakeho pediatra? bol ju navstivit? sleduje hmotnost dietata? dojci ho?

radana

Ale v prvy mesiac bola malinku urcite detska lekarka pozriet,ci sa mylim?Ona by ju mala poucit,ze ked bola malinka nedonosena,bude musiet s nou navstevovat viacej odb.lekarov..