Malo bielych krviniek, pomozte

Príspevok v téme: Malo bielych krviniek, pomozte
violette

Dobry den, mam bolestivu a mierne zvacsenu uzlinu pod krkom, ked sa lekar chcel dopatrat, cim to je, zobral mi aj krv a zistilo sa, ze mam malo bielych krviniek, konkretne "neutrophils", ktore sluzia ako ochrana pred virusovymi infekciami a plesnami (trpievam aj mykozou posvy). Neutrophils by mal mat clovek od 1,500 do 8,000 na mikroliter, ja mam 1100. Posledne dva roky byvam aj castejsie chora, predtym som mala chrupku ci anginu raz za 4-5 rokov, teraz mam chripku 1-2x rocne. Posledny rok mavam pocity unavy pocas dna a aj zcysenu teplotu (37-37,4). Existuje nieco na zvysenie imunity? Mam z toho strach, neviem, co mi je,doteraz som bola uplne fit. Rastu mi zuby mudrosti, ktore podla zubarov nemaju miesto na to, aby uplne vysli vonku, dasno mavam raz za 2 tyzdne bolave. Neviem, ci to moze mat s tym nejaky suvis. Poradte prosim. Mam 26 rokov.

RNG

violette, obsah musi mat klinicky ucinne mnozstvo betaglukanov ktore som uviedol.
Znamka GMP ti zaruci od nezavislej kontroly, ze tam je uvedena davka +-5%
Inac Agaricus Blazei od firmy Swanson poznam uz roky, preto som ho poslal aj do mojich obchodov....
Cenove prijatelny, obsahove bohaty, pridavkov malo(kapsule nepotrebuju tabletovacie pridavky)

violette

Nasla som aj Immune Essentials u Swanson. Myslis, ze je to ok, ci menej ucinne ako len ta jedna huba plus zinok?
-odkaz odstránený-

violette

Nasla som si tu u tej Swanson firmy. A nema to teda neziaduce ucinky? Cena je dobra. Moze sa ta kapsula rozhryznut? Staci mi jedna kapsula denne? Ci ako si to davat? V tej CVSke si dokupim este ten zinok. Mozem zobrat zinok a betaglukany naraz? Ako dlho sa mozu betaglukany brat?

violette

RNG, pamatam, ze tie betaglukany mali moji rodicia, v takej bielej plastovej nadobke s obrazkom huby. Kupim si to cez internet teda. Dufam, ze to nebude velmi drahe. Dakujem ti este raz, mne sa hned nezdalo, ze som stale akoby nachladena a boly ma uzlina...Tak zacne podporovat tu moju imunitu.

RNG

Zinku treba minimum 25 mg, tolko centrum v sebe nema.CVS predava chelated zinc, 50 mg od Natures Bounty(firma NBTY, to iste predavam aj ja,na Slovensku ale pod inym maloobchodnym menom
Beta glukany u nich nenajdes, zialbohu, skus Puritans pride alebo dobry produkt ma Swanson, Agaricus Blazei vytazok z huby s 275 mg betaglukanov na kapsulu, aj to mam v mojich obchodoch na Slovensku.

violette

RNG, dakujem ti velmi pekne. Uvedomila som si aj to, ze ma casto (skoro kazdy den) skriabe hrdlo a mam ho zacervenane, castokrat mam zapchaty nos...Tie betaglukany maju nejake neziaduce ucinky? Ako sa to vola? nakupovat budem v CVS pharmacy. Mam si teda kupit betaglukany (aky je nazov pripravku?), probiotika a staci Centrum sirup? Napis prosim, co si mam kupit, aby som nekupila 10 roznych flasiek za 10 dolarov. Dakujem ti. Je lepsie kupit zinok zvlast, ci to Centrum staci?

RNG

Na zvysenie poctu a aktivity bielych krviniek su betaglukany.
Intenzivna davka je 3x400 mg, ochranna(preventivna) je 2x200 mg
Na zvysenie viralnej imunity osporucam posledny krat podla ucinnosti:
zinok, selen, Lactobacilus Bulgaricus, vitamin C(mega davky), L-lysin, aloe vera(dlhodobo brane), echinacea, baza, asteragalus, GSE, oreganovy olej,lapacho, collostrum, extrakt z olivovych listov a najsilnejsi, :chaparal(larrea tridentata.)
Bezne odporucam prve tri pripadne aj lysin na imunitu, druhe len v pripade prejavov virusov prilis castych alebo priamo aktivnych viralnych chorob.