Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

plynatost / vetra

Príspevok v téme: plynatost / vetra
lenchie

Ahojte. Uz dlhsiu dobu ma trapia vetry. Po vsetkom co zjem, najma po zelenine. Jem vela zeleniny, cize sa viac-menej zdravo stravujem. Stolicu mam pravidelnu. Je to dost neprijemne a uz naozaj neviem, co s tym.. mozno nejaky pripravok z lekarne na rozpustenie vetrov v crevach.. nemate s tym niekto skusenost?

thea

Tuto temu som objavila az teraz, chcem dat ale predsa tip na varenie strukovin pre tych, ktori trpia plynatostou. Mam to v knihe od Bukovskeho a pomaha:
strukoviny umyjeme a dame varit ale iba zovriet - cca.2-3 min. Odstavime, nechame trochu vychladnut, precedime a nalejeme na strukoviny novu vodu (studenu). Dame do ladnicky, na druhy den zase vodu scedime a nalejeme cistu.
Z takto pripravenych strukovin varime ci uz polievky, kase, atd. Ziadne problemy s plynatostou! A dobre na tom je aj to, ze nutricne hodnoty sa tymto postupom pripravy strukovin neznehodnotia. Dobru chut!

RNG

nafukovanie zo zeleniny a fazule je kvoli niektorym sacharidom, ktore my nevieme stravit, lebo na ne telo nevylucuje spravne enzymi,
V USA uz davnejsie predavaju enzymaticky vytazok pod menom Beeno, ktory rozlozi tieto sacharidy na jednoduchsie cukry, ktore vieme absorbovat, takze crevne kultury nedostanu sancu rozkladat nestravene sacharidy a vytvarat plyny.
Ja a hlavne moja zena to pouzivame uz dlhe roky.

mira

Pravdepodobne jedávaš zeleninu surovú. Tá je ťažšie stráviteľná. Jedávaj povarenú,krátko blanšírovanú, naparenú a kvasenú. Neboj sa nedostatku enzýmov a vitamínov. Nezničia sa hneď a kvasená ich má toľko, že ti to bude stačiť. Ak ju nebudeš variť dlhšie ako 20 minút, nebude ani kyselinotvorná. Takáto zelenina sa ihneď je, neohrieva sa . Dôkladné prežutie a preslinenie je tiež podmienkou dobrého trávenia.
Nafukovanie býva i vtedy, ak máme zahlienené črevá z mliečnych výrobkov a bielej múky. Vláknina spolu s kvasenou zeleninou ich prečistí a obnoví mikroflóru. Nezabudni na vlákninu z celých obilných zrn, to je dobrý kartáč pre črevá.

ufff

hmmm no ja mam s nafukovanim problemy uz takmer 9 rokov najmenej je to ozaj velmi neprijemne ked mas brucho stale ako balon nech robis co robis...
mne predpisala doktorka Espumisan mam dojem ze mi trochu pomaha ale priznam sa ze ho neuzivam pravidelne ako by som mala ale myslim si ze pomaha tak ho skus vyskusat ...uvidis da sa aj normalne kupit vlekarni bez predpisu...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.