TEHOTENSTVO?! PROSIIIM POMOC

Príspevok v téme: TEHOTENSTVO?! PROSIIIM POMOC
mrs.miller

Ahojte mam 16, beriem antiku 7 mesiacov. Vcera som mala prvykrat sex bez kondomu s mojim chalanom, doteraz sme vzdy mali aj kondom...na druhy den som si precitala pribalovy letak na antike, na kt. sa pise, ze ak ju beriem od 1veho dna menzesu, som hned chranena, ale ak od neskorsieho dna, treba min. niekolko dni aby som bola chranena. no a to je ten problem, ja ju totizto beriem od 3tieho dna menzesu. Styk som mala 2 dni po skonceni menstruacie a to som vtedy mala 4tu tbl antiky. myslite si, ze je mozne, aby som bola tehotna? bola som v lekarni kupit tbl PO a radila sa s lekarnikom, vysvetlila mu situaciu a on vyslovil nazor, ze ta pravdepodobnost je velmi mala, ze podla neho tehotna nie som...chcela by som vsak pocut Vas nazor...PROSIM POMOC :(

mrs.miller

toho sa nejak nebojim, ved uz to nerem tak 7 mesiacov a nestazujem si, aj menzes mam lepsi, slabsi, kratsi, bezbolestny:)

mrs.miller

jasne, vdaka Vam vsetkym za radu. Ved ako som spominala, uz som tom hovorila s mamou, takze ked sa dnes dostavi domov, asi hodime rec o tomto vsetkom, dam jej precitat toto forum :) dakujem Vam.

moniqa87

ak ti mozem podarit teraz aspon mesiac neuzivaj, potom zacni v prvy den menstriacie a pokracuj podla toho co som ti skopirovala sem z letaku, aj ked by to malo byt aj v tom tvojom len si si to asi nevsimla
tu je link...
www.zdravie.sk
a bud este rada, ze si doteraz s priatelom pouzivala kondom, teraz balenie dober, dalej mesiac neber a zacni odznova, nadalej pouzivajte kondom (myslim kym to nezacnes brat normalne ako mas) a zmen gynekologicku, ak ta o tom poriadne nepoucila je to proste krava... a hned chod k novemu este nez urobis to co som ti napisala, mozno by ti to lekar ani neodporucil, ok?

moniqa87

Dávkovanie a spôsob podávaniaAko užívať LINDYNETTE 30

Obalené tablety sa užívajú v označenom poradí každý deň v približne rovnakom čase. Zapíjajú sa podľa potreby tekutinou. Počas 21 po sebe nasledujúcich dní sa užíva 1 obalená tableta denne. Užívanie tabliet z nového balenia začína po sedemdňovom intervale bez užívania tabliet. Počas tejto doby dôjde zvyčajne ku krvácaniu z vysadenia lieku, ktoré sa objaví približne o 2-3 dni po užití poslednej obalenej tablety a nemusí skončiť pred zahájením užívania z ďalšieho balenia.
Ako zahájiť užívanie LINDYNETTE 30

Ak ste v predchádzajúcom mesiaci nepoužívali hormonálnu antikoncepciu

Užívanie obalených tabliet sa zaháji v prvý deň prirodzeného cyklu ženy (t.j. v prvý deň jej menštruačného krvácania). Začať možno tiež na 2.-5. deň, ale počas prvých siedmich dní prvého cyklu sa odporúča naviac použiť bariérovú metódu kontracepcie.

moniqa87

to bolo myslene na prve uzivanie, nie na kazde dalsie... to sa tyka zaciatku PRVEHO balenia, nie dalsieho ani druheho ani tretieho ani siedmeho

mrs.miller

mam HAK Lindynette 30 ale vsak pribalovy letak, citujem: Užívanie obalených tabliet sa zaháji v prvý deň prirodzeného cyklu ženy (t.j. v prvý deň jej menštruačného krvácania). Začať možno tiež na 2.-5. deň, ale počas prvých siedmich dní prvého cyklu sa odporúča naviac použiť bariérovú metódu kontracepcie. Tazkze samotni vyrobcovia, prip. ti co pisali ten letak rataju aj s tym, ze sa to nemusi zacat brat 1.den? To som fakt jedina co to tak bere?! :D

moniqa87

aku mas hak? ak ti mozem poradit zmen okamzite gynekologa...
a poriadne si precitaj letak, tam je napisane ako sa to ma uzivat

Hapacabanna

Hned za nou,ani ja som este nikdy nepocula,ze by sa HAK brala na treti den od zaciatku menstruacie.Nejaka divna gynekologicka.Musis sa proste porozpravat s nou...