TEHOTENSTVO?! PROSIIIM POMOC

Príspevok v téme: TEHOTENSTVO?! PROSIIIM POMOC
mrs.miller

Ahojte mam 16, beriem antiku 7 mesiacov. Vcera som mala prvykrat sex bez kondomu s mojim chalanom, doteraz sme vzdy mali aj kondom...na druhy den som si precitala pribalovy letak na antike, na kt. sa pise, ze ak ju beriem od 1veho dna menzesu, som hned chranena, ale ak od neskorsieho dna, treba min. niekolko dni aby som bola chranena. no a to je ten problem, ja ju totizto beriem od 3tieho dna menzesu. Styk som mala 2 dni po skonceni menstruacie a to som vtedy mala 4tu tbl antiky. myslite si, ze je mozne, aby som bola tehotna? bola som v lekarni kupit tbl PO a radila sa s lekarnikom, vysvetlila mu situaciu a on vyslovil nazor, ze ta pravdepodobnost je velmi mala, ze podla neho tehotna nie som...chcela by som vsak pocut Vas nazor...PROSIM POMOC :(

mrs.miller

tak ja neviem tak mi to proste dala:( a ja to berem od 3tieho dna menzesu a potom to nedostanem do 7 dni ale skor. A potom zas od tretieho. Myslite ze ma zacat dalsi mesiac od 1veho dna? alebo mam ist za nou? bola som u nej raz na prehliadke a vtedy mi dala aj tu antiku...

moniqa87

vzdy v treti den menzesu? to som este nepocula... to mas co za gynekologicku, do kelu by som ju poslala...
hak sa berie takto:
mas 21 tabliet, ked zacinas mala by si prvu uzit od prveho dna menstruacie, ked douzivas balenie, 7 dni neberies ziadnu (vacsinou sa v tej prestavke dostavi menzes a aj skonci) po tej prestavke za 7 dni zacnes brat nove balenie, bez ohladu na to ci menzes mas a ci nie a tak pokracujes dalej a uz sa menzesom neriadis...
tehotna by si nemala byt, ale o tom tvojom uzivani, neviem neviem...

mrs.miller

takto: utorok-dostala som menzes hej? treti den som si zobrala 1 tbl antiky, cize vo stvrtok. V piatok mi skoncil menzes (mavam tak 4 dni). A v nedelu som mala ten styk. Co znamena ze som uzila 4 tabletky(stvrtok,piatok,sobota, nedela). Ja viem asi si o mne myslite ze som blbe decko, ale zial gynekologicka mi nic ohladom tohto nevysvetlila. Iba ze "zacni vzdy 3.den menzesu" a to je vsetko, to co som neskor zistila, bolo vsetko cez google. Tak mi odpuste blbe otazky, ale niekto mi poradit musi...s mamou som to riesila cez telefon, ale je mmntalne mimo domu, pride az dnes vecer. Dakujem

Hapacabanna

Mrs.Miller-ako spravne napisala moniqa87 ak by si uzila tabletku PO a uzivas aj HAK,spravilo by ti to v tele strasny bordel!Takze v ziadnom pripade neber tabletku PO,ako som napisala,tehotenstvo je vylucene,tabletka PO nie je potrebna!

moniqa87

inak si nerozmyslala aky bordel by ti to s telom spravilo, keby si si este pocas uzivania hak dala tabletku po....?

Hapacabanna

Takze moj osobny nazor sa zhoduje s lekarnikom,pravdepodobnost otehotnenia,je taka mala,ze nema ani vyznam zaoberat sa touto myslienkou.Nemusis sa nicoho obavat,tehotna urcite nie si.Ak by nezaberala antikoncepcia,tak na co by sme sa my zeny mali spoliehat?Neboj,nestresuj,nemas preco stresovat.Ak sa uz tak velmi bojis,tak chod za svojim gynekologom a nech ti to vsetko vysvetli,preco nemozes byt tehotna a tak.Neboj sa,TEHOTNA NIE SI. :-)

moniqa87

pises to chaoticky...
pravdepodobnost otehotnenia ked nevezmes tabletku v prvy den menstruaci je ked hak zacinas uzivat, teda prvy mesiac...
pises, ze ju uzivas 7 masiacov... teda je to tak, ze si mala 7 dnovu prestavku a po nej si zacala uzivat dalsie balenie, ale menzes si este mala?
ak uzivas hak 7 mesiacov a tak ako mas tak nie je ziadne riziko... alebo ako to teda je lebo si to napisala chaoticky, to ta lekar nepoucil o tom ako to mas brat?

mrs.miller

bože veď rozprávala....ale mne nnikto nepovedal ako som chranena ked neberem antiku od 1.dna kramov...tak prepac ale dodrbavanie mi nepomoze a moja otazka znela ci mi hrozi tehotenstvo.....

kamilka

bože dieťa,načo berieš HAK a ešte aj používaš kondom,nečítaš leták?porozprávaj sa o tom s mamičkou,hm?