Pichanie srdca a bolesti srdca

Príspevok v téme: Pichanie srdca a bolesti srdca
janulinka

ahojte...mám problém, že ma často pichá okolo srdca aj na hrudi, občas sa mi ťažšie dýcha, bolí ma aj chrbtica..a taktiež mám pocity bolesti srdca, prosím vás..má s tým niekto skúsenosť??? lebo sa bojím, že je to srdce..aj keď lekári sa vyhovárajú na chrbticu..môže toto spôsobovať chrbtica, že ma pichá a bolí srdce??? mám aj diagnostikovaný prolaps mitrálnej chlopne, ďakujem za odpoveď

StanleyH

Akohte vsetci. Threba komplex antioxidantov specialne pre srdce. Odporucam HRT produkt. ucinkuje hned a ludia uz nic ine okrem tohto nechcu. Uz ziadle lieky.

Jojox

Ahojte, včera okolo obeda to prišlo. Začalo ma strašne pichať srdce, každú sekundu, v rytme tepu, trvalo to asi 2 hodiny. Potom som sa šiel prejsť do obchodu, a keď som sa vrátil, zase som si sadol pred PC, a pomaly to zase začalo. Dúfal som, že to nie je nič so srdcom, a že to prejde do večera. No keď som išiel spať, stále to pichalo - opakujem každú sekundu, neznesiteľná bolesť, pocit tlaku, potom som cítil pulz aj v nohách, rukách, myslel som si, že v tú noc sa mi niečo vážne stane, naozaj :( Keď som v tú noc zaspával na chrbte, po nejakej dobe to prestalo, a ja som konečne zaspal. No v noci sa mi sníval sen, kde ma niečo uhryzlo do prsta, a ja som sa zľakol a zobudil. Zvýšil sa mi tep, a okamžite začalo pichať aj srdce. Trvalo hodinu, kým som zase zaspal. Dnes ráno som vstal, a cítim, že ma trochu bolí chrbát a kríže, no srdce zatiaľ nepichá. Čítam si tu všetky príspevky, a trochu ma upokojili, dúfam, že to bol len chrbát. Posnažím sa dnes sedieť rovno ako paragraf, a spravím nejaké cviky na chrbticu. Nechcem zomrieť :(

Kwiki

Este som zabudol, zajtra idem na akupunkturu a chcem poprosit doktora, nech mi trochu ukludni srdce a popripade prelieci oblicky + pecen :)

Kwiki

Ahoj, mam 20 rokov minuly
tyzden som bol u kardiologa, kludove EKG bolo v poriadku, ale mam taky
problem, ze ked sa postavim trebars s postele a prejdem niekolko
krokov, tak sa mi vyrazne spomaly tep srdca a po case sa mi srdiecko
opet silno rozbucha, alebo ked chodim a napr. si lahnem, sadnem tak sa mi
vyrazne spomaly tep. Je to take pomale intenzivne busenie a stale citim
take ako keby tlak v krku, nad klucnymi kostami. Mam problemy aj s chrbticou a mavam teraz streosve obdobie :/

prosteniekto

Sofia, ja som mala uuuplne to iste, a vies z coho ? z blokov v chrbtici. chod na masaz ku fyzioterapeutovi ktory ti to odblokuje a budes mat pokoj..tiez som ani dychat poriadne nevedela, pichalo ma v hrudi atd atd

rovnako co pise FREDKA - trpnutie ruky, preboha ved to je normalny stav zablokovania nervov v chrbtici :( nechapem co to mate za lekarov ze ich to nenapadne !

RNG

Cistite si cievy lecitinom, nebudete mat nedokrvenie srdca pri zapchatych vencovych(coronal) cievach a nedostatok kyslika pre cinnost srdca, co sa prejavuje ako bolest a pichanie.

SofiaSM

Čo mám robiť? Strašne ma pichá pri srdci, dýcham, ale nemôžem sa zhlboka nadýchnuť, k lekárke nechcem ísť, ani našim to nechcem povedať, lebo som každý den inak chorá, a neviem naozaj čo mám robiť, hrozne to bolí!

Kwiki

Laura1 : Precitaj si co ti napisem a skus mi pomoct...Ked sedim pri pc som v klude mam tep srdca okolo 100..ked lezim okolo tej 8 v posteli mam tep cca od 75 do 80..tlak mam okolo 120 na 65 ale kazdy den je to inak raz 121-84 raz 130-63 v skole mam niekedy problem akoby som stracal vedomie..musim z hlboka dychat aby som neodpadol a ked vykonavam aktivitu napr. cvicenie v posilke mam problem, ze po skonceni cvicenia sa mi toci hlava dost dlho....EKG mi povedal doktor, ze mam OK ..V noci sa nebudim na bolesti, spanok mam dobry...

Laura1

ahoj MarL ,píšeš,že máš problém s búšením srdca.Ak si v kľude -búši i vtedy?alebo sa jedná o záchvaty búšenia srdca dostavujúce sa bez zjavnej vyvolávajúcej príčiny ? Máš urobené základné krvné vyšetrenia?Bolo bušenie zachytené na Ekg? .A krvný tlak-nemáš zvýšený? Môže sa jednať o záchvatové búšenie srdca,ale NEMUSÍ.Ak má človek v noci desivé sny zobudí sa na búšenie srdca a celý spotený, na sen zabudne a vníma búšenie srdca,ktoré spontánne ustúpi. zdravím