Pečeň

Príspevok v téme: Pečeň
Zdenka P.

Syn mal pred mesiacom infekčnú mononukleózu,pri krvných testoch mu zistili zvýšené "GMT", ale cholesterol mal v poriadku. Ja som začala cítiť bolesti(tlačenie) pečene, pri krvných testoch mi zistili taktiež zvýšené "GMT",ale aj zvýšený cholesterol (6,5)a triacylglyceroly (4,37). Ako sa treba liečiť a čo je to "GMT"?

kuzmo

na pecen lekari bezne predpisuju essentiale forte alebo lagosu. Lagosa je myslim vytazok z ostropestreca marianskeho tzv. sylimarin. Da sa kupit aj vo forme cajov alebo semiacok. Na pecen priaznivi vplyvaju dalej ALOE Vera Gel alebo napr. silny antioxidant ako Lycium, mrkvove stavy, vitaminy (b-komplex)a samozrejme beztukova dieta

RNG

Casto sa moze reabsorbovat.
Odporucil by som ti pouzivat transdermalne jod(jodova tinktura, par kvapiek napr na spodok brucha alebo pod pazuchou), to je casto pomocka pre vytvaranie enzymov v tele, ktore vedia odstranit rozne nefunkcne utvary(pozri v temach myom, cysty a pod)

cid

RNG, a nevies mi vysvetlit,preco mi ti lekari nechavaju tu hyperplaziu v tele?To cakaju,kym zmeni charakter,alebo ci ho s prepacenim vyka**m?

RNG

Nastastie dost mala-ked pocitas za rok, ale ked hyperplazia nie je zlikvidovana, kazdy rok sa pravdepodobnost zvysuje.
Je to samozrejme, ze v nefunkcnom tkanive (akoze neporiadok v tele) sa vyskytne podstatne vacsie mnozstvo vytvorenych rakovinnych buniek a je tam horsia likvidacia rakovinnych buniek, ako inde v tele.
Napr v prostate, ktoru ma zvacsenu-hyperplazicku- az 60% starsich muzov sa po case zneni znacne percento na rakovinu.
Nastastie rakovina prostaty sa prakticky malokedy prenesie inde do tela a samotna sa vyvija tak pomaly, ze vacsina zomrie skor z inych pricin, nez z rakoviny prostaty.
To ale neplati pre ine rakoviny, na nestastie.

RNG

Aj rozne hyperplazie patria pod nepotrebne a nefunkcne tkaniva v tele,tak isto ako polypy cysty,myomy a podobne. Telo ich vie odstranit -rozpustit roznymi enzymami, ak mu dodame potrebne materialy.Hlavne jod.
Na tuto temu som uz viackrat pisal.

cid

Valika,si mi spadla z neba ako na zavolanie,hehe..Mail som ti uz napisala,asi pred pol hodkou,ale ked chces,ozvi sa mi na icq 201 217 697..Mam vela otazok:-)

Valika64

cid, ja som prekonala fokálnu nodulárnu hyperpláziu. Momentálne som po operácii. Tumor mal 10 cm. Ak chceš vedieť podrobnosti, ozvi sa mi na mail.