Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

TEKVICOVE SEMIACKA

Príspevok v téme: TEKVICOVE SEMIACKA
igua

A je tu sezona tekvicovych semiacok!!!
prosim, piste do tejto temy vsetko, co sa ich tyka, napr.
- ich vplyv na organizmus...co obsahuju, ako pomahaju/skodia
- akymi sposobmi ich pripravujete doma? RECEPTY
- pestovanie
- kupujete ich v obchodoch, na jarmokoch atd?
- ci ich mate/nemate radi
- ci vam nevadi ten zvuk, co vydavaju pri luskani :)
PROSTE VSETKO, CO VAM NAPADNE

igua

ja som predvcerom robila obycajne susene v trube iba so solou a potom este slane s rastlinnym olejom a paprikove s olejom, tie su najlepsie...ale asi nie velmi zdrave. aj ked toho oleja tam davam minimalne.

mira

V každých lepších potravinách je dostať semienka bez šupiek, nesolené a nepražené. Môžu sa trochu nahriať a so štipkou morskej soli rozotrieť v trecej miske s drážkami. Sypať na cestoviny, obilniny, šaláty, mňam.
Obsahujú veľmi priaznivé tuky z nenasýtených mastných kyselín, vitamíny, minerály /zinok/, vlákninu, ....

jabadabadu

môj otec ich zbožňuje. každý večer s nimi praská a niekedy nám to už poriadne lezie na nervy. ideme spať a stále počujeme praskanie. Mamina niekedy nevydrží vstane z postele a zakričí " pretaň už praskať s tými jadierkami " . A on sa prekvapene opýta , že " čo sa deje? "
A ráno je všade natrúsené. a mamina že " pozri čo si tu narobil " a on zas prekvapene, že " čo sa stalo? ".
Ale najhoršie, že keď niekam ideme a on si ich kúpi, tak potom pľuje šupky po ulici. a mamina, že" prestaň pľuť tie šupky, čo si o nás pomyslia ľudia?" a on prekvapene, že " veď čo sa stane, vietor to odfúka". No proste na jadierkach sa aj nasmejeme, lebo obidvaja sú milý, keď sa kvôli nim hádajú.

fidorka 2

emka, nechcem Ti kaziť radosť, ale keď máte tie tekvice na pečenie, to sú takej šedej farby, tak z tých asi semiačka nebudú dobré na jedenie. My sme tiež mali také na pečenie, šedé s oranžovým vnútrom, semiačka som vysušila ale nedali sa konzumovať, nakoľko mali takú hrubú šupu, že sa jednoducho nedali vylúskať.

igua

neviem, ako sa stalo, ze sa ta tema otvorila 2krat..ja som to nespravila..aspon dufam :D
PISTE SEM!!
ked je to dobre na prostatu a na cievy, tak idem hned drahemu nabalit plny sacok ;)
my mame tekvic plnu zahradku...

ema

no ja mam tekvicove smiacka rada a vobec mi nevadi ten zvuk, kuujem si ich vacsinou balene alebo vazene, ale tesim sa aj na nase, mame tri velke tekvice takze si nasusime a upecieme. Ja ICH luskam vacsinou vecer, pretoze je to zdrave a lespie nez jest pri telke chipsy :)

RNG

tekvicove semiacka a za studena tlaceny tekvicovy olej su vynikajuce proti bujneniu tkaniv(hyperplazia), hlavne na prostatu to je velmi dobre preskumane. Chlapi, jedzte ich celu rok!
Okrem toho na cievy a srdce, lebo maju vysoky obsah roznych sterolov.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.