Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kliest!

modracik

Ja používam už dlhé roky túto "techniku": na vatový tampón nanesiem mydlo a proti smeru hodinových ručičiek postihnuté miesto krúživým pohybom triem-jemne pritlačiť.Kliešť vždy vyjde pekne na ten tampon a celý.

Noemi44

kliešta treba rovno vytiahnut von..žiadne točenie ani nič podobne..a ked tam zostane hlavička tak vyškrábat to ihlou alebo niečim podobným

karolinka122

odporucam tento hacik na klieste, predavaju ho vstci veterinari v dvoch velkostiach , s nim vam zarucene hlavicka dnu nezostane, potom uz len vydezinfikovat liehom, alkoholom..
www.zoo-zoo.eu

karolinka122

mne to pride ze si tam zabudla napisat...vcera som bola PRVYKRAT v zivote v lese a nechapala som ani rodicia, ale vsetci sme pozerali, co to mam na ramene, take nieco sme nevideli , potom nam ktosi povedal, ze je to kliest ...

embryo

dobry vecer nikuska,

nechtiac sa mi tiez podarilo nieco podobne, ked som si kliesta vytahoval len s prstami, vyriesil som to navstevou pohotovosti, kde mi hlavicku "vydlabali" a bolo vsetko v poriadku :-)

nikuska:)

Dobry vecer dcere ostala asi hlavicka z klieata v tele je to hrozne mam sa coho bat alebo mam len potret framikoinom a cakat poradte prosim :)

jancecka

v teleráne bola relácia, ako sa správne ma vytiahnuť kliešť, vraj všetky tie vytáčania a máčania v mydle a olejoch sú mýty, kliešť sa lakne a vypustí z hlavy ten jed, ktorý spôsobuje zápal mozgových blán a boreliozu. Treba ho vraj jedným ťahom vytiahnuť pinzetou von a ak ostane hlavička, netreba sa báť, lebo mrtvy kliešť už nič nevypustí a telo si s ňou poradí a ranka vyhnisa. To vraveli nedávno v teleráne. Akože dáva to nejaký zmysel ale fakt neviem.

ww

Na kliestov pouzivam tuto metodu - velmi dobre si to urobila aj ty, ale ked si namydlis tamponik, tak ho treba po tom kliestovi tocit, je jedno, v akom smere, aby sa uvolnil, nestaci mat ho len prilozeny, normalny nim masiruj kliesta, netlac velmi. Vzdy sa pusti uplne cely.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kliest! - Fórum - ZDRAVIE.sk