PRÍZNAKY TETÁNIE

demza

Pri takýchto problémoch jednoznačne je stres spúšťačom, aj pri autoimunitných ochoreniach to všetko začína stresom :/

simka111

Stres je spušťačom.. naposledy sa mi veľmi točila hlava, následne som mala niečo ako triašku, až mi drkotali zuby a mala som pocit, že sa mi tažko rozpráva.Už sa mi stalo aj to, že mi strpla ľava ruka ak noha, mala som asi 21 rokov...bolo to hrozne.. Človek má pocit, že dostava mrtvicu abo čo... mne vždy pomôže teplo- teplá voda, termofor, čaj... horčík, v tabletách neužívam, pretože mi znižuje tlak, nasledne zhoršuje trávenie a zas mi je zle. Takže pijem Magneziu, užívam hroznový cukor s horčíkom a snažím sa ho prijať aj v bežnej strave- banány, ovsené vločky, semienka, melasa, hrozienka atd...dráslik by sa už potom mal tvoriť prirodzene sám .

emminar

Kazdy to ma inak, akurat mi aj kamoska hovorila, ze to ma. Pride ako keby sa s tym teraz vrece roztrhlo, zijeme vo velkom strese

Chéri

Tých príznakov je kvantum a mnohé sú spoločné s inými diagnózami, preto je niekedy problém zistiť príčinu :/

9titinka5

ja mam trpnutie , mravencenie, slabost, dychavicnost, je mi lepsie ked uzivam magnezium, bud b6 alebo este velmi dobry je horcikovy komplex od sunday natural, tieto dva striedam.

pepo78

Caute.Moje priznaky zacali asi pred 2,5 rokom,tocila sa mi hlava,tažké zrýchlené dýchanie,neskutočná únava,pocit na odpadnutie,zrýchlený tep,zmeny nálad a nervozita atd.......potom prisiel kolaps 2x po sebe som odpadol polezal som si v nemocnici s fibriláciou predsiéní,liecil som sa u neurologa a pchal do seba lexaurin,seroxat a ine antidepresiva.Viem asi o čom hovorite,zazíval som strašné chvíle.Skoncil som s liekmi,možo trocha pomohli ale najviac mi pomaha moj ročný syn,rodina a veci ktoré ma bavia.Priznaky sa uplne nestratili ale snazim sa na to nemysliet.Žil som strašne uponáhlaný,stresový a fyzicky náročný život-snažím sa to zmeniť a robiť veci ktoré ma bavia a nie len také ktoré musím.Zaujali ma vaše prispevky a o hyperventylačnej tetánii som nevedel,nebola mi zistená a ani neurolog mi o nej nepovedal,moja diagnoza znela Fobický sindrom.Teraz sa snazim proti tomu bojovat bez lekarov.

Kolinia

Caute, prave citam vase prispevky, tiez mam vselijake taketo priznaky, bola som na stitnej zlaze - ok, na kardiologii - ok, mam ist aj na neurologiu, ale bojim sa....chodim k psychiatrovi, mam lahke AD-cka coaxil plus lexaurin si mam dat podla potreby....ale o tetanii tiez nikto nic z doktorov nehovoril, kto robi testy na tetaniu, ako to funguje? Viem, ze dakto tu na zdarvi.sk mi radil, ze to mooze byt ono ale to som bola este len pred tymito vysetreniami...tak neviem, prosim, poradte. dakujem..