Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Šosovky. . .

Príspevok v téme: Šosovky. . .
ju?

zdravim ludia
1.)
uz na viacero weboch som cital , ze nespravna aplikacia moze nenavratne zhorsit zrak ale trapi ma a vrta mi hlavou co to ta nespravna aplikacia sosoviek vlastne je .. prosil by som nejaky rozpis co si mam pod tym vlastne mysliet..

2.)vadi sosovkam ak si ich rano dam nosim ich do vecera ale roztokom nezalejem teraz sa mi minul a nemam cas behat resp. dam vecer dole a dam iba do prazdnej misky mno tej specialnej na sosovky ale nezalejem mam ich tam na sucho, moze sa daco stat?

redka

dolezite su dieoptrie, priemer sosovky a zakrivenie... to musi zistit lekarka alebo niektore predajne optiky to vedia tiez zistit.... a potom mozes aj na nete kupovat.. ale len s tymi istymi rozmermi... ja som raz objednala trochu ine zakrivenie a boli mi na dve veci... doteraz ich mam v skrinke... este v zaruke... ale nemozem ich uz vratit lebo je otvorene balenie... 90 ks sosoviek :/ tak pozor na to... ja nosim len denne a len ked sa mi chce... kazdodenne nosenie mi nerobi dobre, preto ich nosim len na sport, alebo ked chcem mat aj slnecne brile....

MIMIuglyspy

a ktore sosovky aspon stvrtrocne su najlepsie?ako si kupujete sosovky cez net?predtym idete k ocnej si zmerat nielen dioptrie ale oci cylindre zakrivenie uhol a dioptrie maju bytvo 0,25dioptrii mensie???? je to tak???

rolla20

1- no ja by som za nespravnu aplikaciu povazovala aj otocenu sosovku, ktora sice vypadne z oka, ale pritom moze poskriabat oko.A s tymi spinavymi rukami je to pravda, bo ja mam skusenosti, ze sa mi zapalovali stale rohovky a ak ste v poslednom case pozerali spravy, bolo tam o trasplantacii rohovky a hadam nemusim dodavat, ze neuspesnou transplantaciou sa moze oslepnut
2- mne sa par krat stalo, ze mi vypadla sosovka z puzdra a uschla mi, potom som ju namocila do roztoku, zmakla mi, znovu som ju ocistila pod roztokom , nasadila do oci a nemala som problemy. Len vtedy ju treba hlavne dobre vycistit a dat jej cas, aby sa dala do povodneho stavu

mirka 23

No a toto čo chceš spraviť, dať ich na sucho a nepremyť - no práve to je nesprávna aplikácia šošoviek, šak to je hrozné! To už si ich ráno ani nedáš, lebo ti vyschnú. A dávať do oka špinavú šošovku, tak ďakujem pekne. Nečítaj na nete somariny, ale staraj sa o šošovky tak ako máš. Keď nemáš čas behať po roztok, tak si ho objednaj cez net!

chiconyvv

co?? to ako ich tam mozes mat nasucho?? :D:D:D
sak to ti cez noc uplne vyschnu a rano su nenositelne..musia ta skrabat..

a nespravna aplikacia znamena ze mas spinave ruky, alebo ked je baba nalicena a dava si ich a tak..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Šosovky. . . - Fórum - ZDRAVIE.sk