Unava, malatnost, totalne bezradny.

Príspevok v téme: Unava, malatnost, totalne bezradny.
unaveny26

Mam 26 rokov. Moje priznaky: Citim unavu, malatnost, mierne sa potim na tvari, je mi teplo, dost citim tep srdca, mam tazke nohy a bolia ma a tiez ma bolia svaly na rukach, a skriabe ma v hrdle (mam nutkanie na "chrchanie" a odpluvanie, ale ziadne hlieny nie su) a v nose mam tak neprijemne stiplavo sucho a teplo, proste je mi divno ako keby na mna nieco liezlo. A toto na mna pride zrazu, ani neviem z coho. Vacsinou je mi opat fajn rano ked sa vyspim, niekedy staci aj len polezat a pospat si aj poobede. Myslel som ze alergia z jedla, ale ani to sa mi po dlhodobom sledovani nepotvrdilo (alebo som alergicky skoro na vsetko). Vobec neviem z coho to je a preco. Su dni ktore su celkom OK, citim sa fajn. Su dni ked sa citim fajn a pride to na mna na vecer. A su dni kedy to na mna pride rano a neskor prestane. A najhorsie su take kedy to na mna "lezie" cely den. Toto sa so mnou vlecie uz niekolko mesiacov. Doteraz som bol total OK.

Lekari su z toho mimo, jedine co zatial docielili je ze zistili ze mam udajne alergiu na roztocov (priznaky s hrdlom a nosom), ale ja sa poznam a neverim ze by toto bola alergia na roztoce.

Beriem len nejake vitaminy a mineraly (calibrum), semtam skusim nejaky ten doplnok, ale zatial bez vysledku a od alergologicky mam ZODAC (antihistaminikum). Mam sice sedave zamestnanie, ale jazdim kolko sa da na bicykli (3x tyzdenne) a semtam zajdem aj do fitka (2-3x tyzdenne). Ked mi je fajn, tak moja kondicka a vydrz je v norme. Ked mi je zle a lezie to na mna, tak kondicka a sila o takych 60% klesne.

Akykolvek napad, radu uvitam.

luba

AHOJ,JA MAM TIEZ TIETO PROBLEMY A SOM Z TOHO NESTASTNA TRVA TO UZ O APRILA T.R SOM SLABA MALATNA MAM ZAVRATE BERIEM UZ DRUHE ANTIBIOTIKA LEBO MA DRAZDI HRDLO MAM ZVYSENU TEPLOTU MOJA MUDR.MA POSLALA NA USNO NOSNO KRCNE LEBO SOM MALA ESTE AJ TLAK V HLAVE A KRKU TAK TAM MI NIC NENASLI A POSLALA MA NA NEUROLOGIU NA STITNU A NA CHRBTICU A NA INTERNE VYSETRENIE.BOLA SOM NA KRV CI NEMAM NEJAKE ZAPALOVE PREJEVY A STYMY VYSLEDKAMI NA INTERNE.MAM 3 DETI A ZIJEM SAMA A JE TO DOST BIEDA KED SA IM NEMOZEM NAPLNO VENOVAT.CITIM SA CHORA SLABA A SOM BEZRADNA

unaveny26

Mne na to moje pomohlo (uz v minulosti mi to od toho takmer celkom preslo, len som to potom prestal uzivat a asi som mal aj moc stresov a tak) lecitin (3 lyzicky denne) + b komplex (alebo namiesto bkomplexu aj pangamin). Proste je to haluz, ale u mna sa uz po 2 dnoch razatne zlepsuju tie stavy slabosti a to hrdlo tiez. Budem to proste uzivat dlhodobejsie a vyhybat sa stresom a myslim, ze by to malo byt OK. A nejem uz ani tie synteticke vitaminy (calibrum), neviem ci aj to nemoze byt problem ked to clovek dlho berie. Nechcem to vsak zakriknut. A inak zistil som ze mooooc velku ulohu hra psychika na vsetko fyzicke. Ked je clovek pod tlakom stresu, hnevu, beznadeje, proste nieco ho trapi, boji sa, a dlhodobo, tak ho to oslabuje a barzjake prechladnutie ho potom drzi dlho a pripadne sa zmeni v nieco horsie. Ja to mam na sebe uz odpozorovane. Ak mi to nepomoze, tak ja uz to kaslem :) a nech aj umrem barzaj.

Na tu stitnu zlazu pojdem o 2 tyzdne pre istotu aj tak. Potom dam vediet ze co a ako.

RNG

precistit creva(Lyzica psylia, 15 kapsul collostra vysypat zmiesat zaliat poharom vody a okamzite vypit skor ako zhustne
O dve hodiny zobrat dve kapsule probiotika. O osem hodin zopakovat.
Niekolkokrat denne brat lyzicku kokosoveho oleja na energiu a proti plesniam a kvasnym infekciam v crevach. Po antibiotikach sa tieto rozmnozia a oslabuju telo.
Pripadne pouzivaj aj niekolko dni 3x2 kapsule oreganoveho oleja(s jedlom!!!, korenina)
Prirodne antihistaminika su
Quercitin(3x500 mg),
bromelain(2x600 GDU, hodinu pred jedlom)
boswelicka kyselina (2x500 mg)
Rybacie oleje(3x3 gramy) a samozrejme
Vitamin C, 3-5 gramov denne, vo forme neutralneho C ako calcium ascorbate, Buffered C ,alebo Ester C.

joni_

lienocka555 odpisala som ti na mail :-)
ale nieco napisem aj sem
ja by som sa drzala hlavne tej imunologie, a stitnu zalzu mas ok? a co alergie? skus aj psychologa aby vylucil psychicku pricinu
hlavne to nevzdavaj, ja som natrafila na dobru imunologicku, ale keby som sa vzdala a nechodila na kontroly, tak by mi tiez nepomohla

drzte sa vsetci, s unavou je tazky zivot

lienocka555

pre joni a ostatnych unavenych.
po prečítaní tvojeho príspevku na www.zdravie.sk ti hned pisem, pretoze uz som zufala a chytam sa kazdej slamky. Priznaky ktore opisujes tak presne to mam aj ja uz od decembra 2007.
neustále zvysene teploty 37,2-37,4,
brutálna únava po celý den ( niekedy to je lepsie)
velmi suché oci ( matné videnie)
absolútna neschopnost sa sústrediť, neklud
bolesti hlavy, stále bolesti hrdla
a uz aj psychické problémy.
robili mi rozne vysetrenia, od NMR mozgu ( multiplex), sono vnútorných orgánov, rtg pluc, dutín, mononukleoza, borelioza, toxoplazmoza, a NIČ
krvný obraz mam relat, v poriadku.
na imunologii tiez vsetko v poriadku akurat IgE (nejaky typ imunoglobinu) co ma rozmedzie od 0-240 mi vysiel 1600.
Tak neviem. Odvtedy mi nic nerobili. chcela by som sa opytat, ake vysetrenia ti robili na imunologii na co sa zameriavali, resp.ci ti uz stanovili nejaku diagnozu.
Lebo ja takto zit uz proste nechcem, predtym som sportovala, teraz len sedim pri telke , pribrala som 8kg co nic nedokazem urobit aka som unavena.

unaveny26

No sak pojdem asi tento tyzden na vysetrenie tej stitnej zlazy. Aspon nech sa povylucuju zname mozne priciny ak by to teda bolo psychickeho razu.
Sere ma to lebo som rovno po 2 tyzdnovej leharo dovolenke pri mori a citim sa na nic, zrovna dnes, hrdlo jak obarene horucou vodou, nechce sa mi chodit, utahany som :(

joni_

no ja mam tiez satle unavu, bolesti v klboch a svaloch, teploty tak cez 37, ale mam aj problemy s ocami(tiez sucho v ociach a zapal, sucho v nose), a niekedy aj problemy s pamatou a sustredenim.
Len sa nedaj odbyt, ja sa nevzdavam, tiez som bola na imunologii a najskor nic zavazne nenasli, ale chodila som tam stale na kontroly a vzdy som jej povedala ako mi je zle, tak zakazdym urobila dalsie testy a az po takych 3 rokoch nasla konecne nieco, ale zatial to nie je celkom jasne. Musim na dalsie testy. Niektore veci sa tazko hladaju a pri beznych testoch nic nie je vidiet, az pri tych specialnych, ktore ale nerobia hned na prvy raz. A urcite skus aj tu stitnu zlazu a aj psychologa. Mne psycholog pomohol jednak zvladat problemy a tiez umlcal doktorov, ktory nechceli nic robit, lebo boli presvedceni ze je to psychika

dada

no mojko unaveny ...mam muza podobne problemy..on ma za sebou uz ale rakovinu stitnej zlazy!!! je to podla mna STITNA ZLAZA...boze co to mame dnes za zdravotnictvo...pytaj sa na odborne vysetrenie ...GOOD LUCK

unaveny26

No, co mi teraz robili na alergologii vysetrenie z krvy na alergie a nejaku imunitu, tak im z toho vyslo jedine pozitivne ze som alergicky na tie roztoce/prach.

Lekarka mi povedala, ze proste to moze byt z tej alergie. Ale ked som sa jej pytal ze ci je to normalne okrem toho stipania nosu a hrdla aj to ze citim sa slaby a bolia ma koncatiny a citim take to teplo a jemny pot, tak povedala ze asi nie, ze to byva len to hrdlo, nos, oci a este ze ak je ta alergia uz dlho, tak to moze byt unava.

Ja proste neverim ze toto je z roztocov. Ona mi sice odporucila liecbu "desenzibilizacia", budu mi pichat nejake injekcie po dobu 2-3 rokov a mal by som sa stat odolnejsi voci tym roztocom. Povedala mi ze jej pacienti s podobnymi priznakmi po tej liecbe boli ovela menej nachylny na tie priznaky, ze celkom sa to odstranit vzdy neda, ale ze sa to zmierni.

Rad by som sa ale aj tak este pokusil nejakou inou cestou to vybadat ze co to je.

Na gastre som bol (tieto problemy mi inak zacali po tom co som dostal akuci brusnu chripku, resp. odvtedy sa to nejako so mnou vlecie a to je uz aj pol roka hadam) a tam mi nenasli nic zle, robili mi gastroskopiu. Vtedy som nemohol poriadne jest, som si pripadal taky plny, bublalo mi to strasne vo mne. Jest uz mozem, bublat nebuble, zlepsilo sa to. Ked tam pojdem zase, tak mi spravia pocitam ze kolonoskopiu a do toho sa mi moc nechce :(

Stitnu zlazu som si vysetrovat nedaval, nakolko ma uz hadam lekari maju za hypochondra (dufam ze nie, xixi), ale kedtak spravim aj to.