Unava, malatnost, totalne bezradny.

Príspevok v téme: Unava, malatnost, totalne bezradny.
unaveny26

Mam 26 rokov. Moje priznaky: Citim unavu, malatnost, mierne sa potim na tvari, je mi teplo, dost citim tep srdca, mam tazke nohy a bolia ma a tiez ma bolia svaly na rukach, a skriabe ma v hrdle (mam nutkanie na "chrchanie" a odpluvanie, ale ziadne hlieny nie su) a v nose mam tak neprijemne stiplavo sucho a teplo, proste je mi divno ako keby na mna nieco liezlo. A toto na mna pride zrazu, ani neviem z coho. Vacsinou je mi opat fajn rano ked sa vyspim, niekedy staci aj len polezat a pospat si aj poobede. Myslel som ze alergia z jedla, ale ani to sa mi po dlhodobom sledovani nepotvrdilo (alebo som alergicky skoro na vsetko). Vobec neviem z coho to je a preco. Su dni ktore su celkom OK, citim sa fajn. Su dni ked sa citim fajn a pride to na mna na vecer. A su dni kedy to na mna pride rano a neskor prestane. A najhorsie su take kedy to na mna "lezie" cely den. Toto sa so mnou vlecie uz niekolko mesiacov. Doteraz som bol total OK.

Lekari su z toho mimo, jedine co zatial docielili je ze zistili ze mam udajne alergiu na roztocov (priznaky s hrdlom a nosom), ale ja sa poznam a neverim ze by toto bola alergia na roztoce.

Beriem len nejake vitaminy a mineraly (calibrum), semtam skusim nejaky ten doplnok, ale zatial bez vysledku a od alergologicky mam ZODAC (antihistaminikum). Mam sice sedave zamestnanie, ale jazdim kolko sa da na bicykli (3x tyzdenne) a semtam zajdem aj do fitka (2-3x tyzdenne). Ked mi je fajn, tak moja kondicka a vydrz je v norme. Ked mi je zle a lezie to na mna, tak kondicka a sila o takych 60% klesne.

Akykolvek napad, radu uvitam.

answer

Mohol by si ísť aj na vyšetrenie štítnej žľazy na endokrinológiu. Možno to má nejaký súvis /únava, potenie, tep srdca, hrdlo/

jarmillla

myslim ze to je s psychiky, ja ked mam tezke obdobia a dlho trvaju mam rovnake priznaky. take dlhodobe stresy ako praca, peniaze,,alebo problem s priatelom a trva to mesiace tak mam to co ty.
Mne pomaha priroda aj ked sa mi nechce tam ist.Skus aj psychologa, mozno zisits co ta trapi podvedome.Lebo vedome to mozno ani nevies

joni_

no a mas to sucho aj v ociach? zajdi k ocnej kvoli Sjorgenovmu syndromu a daj si dobre otestovat imunitu, myslim aj pritolatky na autoimunitne veci
no a asi nie je zly napad aj s tou psychikou, skus psychologa, aspom sa porozpravate a mozno ti nieco poradi
ostatne veci mas ok? napr. neurolog, stitna zlaza, reumatolog, gastro atd...

unaveny26

No tak robili mi vsetky mozne krvne testy (mysli ze aj boreliu, tu mi inak robili uz aj v minulosti, vzdy negativne). Nic sa nepotrdilo okrem tych roztocov. V krku mi nasli vyterom nieco na co som bral nejaky penicilin, potom to tam uz nebolo, ale problemy to neriesi.

Uz normalne uvazujem ci to nemoze byt aj psychickeho povodu. Euforickych stavov moc nezazivam, v praci mam dost casu a moc rozmyslam potom nad problemami a doma tiez niekedy. :(

RNG

Ber na alergie Quercitin(2x500 mg)
bromelain(hodinu pred jedlom 2x600 GDU)
Vitamin C, neutralnu formu ako napr buffered C, kalcium askorbat alebo ester C, 3 gramy denne.
Alergie vedia v tele narobit poriadnu paseku, vcitane zapalov, bolesti a slabosti.
Pripadne zober aj protizapalovy curcumin(Turmeric, 2x1 gram)
Ak ti to sposobuju premnozene virusy, skus antiviralne.
Kazdemu radim aspon zinok, selen, probiotika(take, co obsahuju Lactobacilus bulgaricus), ked to nie je dost, je plno sil;nejsich.
Najsilnejsie su vytazok z olivovych listov(3x750 mg, 20% oleuropein) a najma chaparal(larrea tridentata) 2x1 gram .
Vytazok z olivovych listov je zaroven silne antibakterialny.

kiliana

pripomína mi to moje problemy. kdesi som sa dočítala, že to súvisí s draslíkom. začala som ho užívať a zatiaľ ma nohy uz tak nebolia a fyzicky sa citim lepšie.