Unava, malatnost, totalne bezradny.

Príspevok v téme: Unava, malatnost, totalne bezradny.
unaveny26

Mam 26 rokov. Moje priznaky: Citim unavu, malatnost, mierne sa potim na tvari, je mi teplo, dost citim tep srdca, mam tazke nohy a bolia ma a tiez ma bolia svaly na rukach, a skriabe ma v hrdle (mam nutkanie na "chrchanie" a odpluvanie, ale ziadne hlieny nie su) a v nose mam tak neprijemne stiplavo sucho a teplo, proste je mi divno ako keby na mna nieco liezlo. A toto na mna pride zrazu, ani neviem z coho. Vacsinou je mi opat fajn rano ked sa vyspim, niekedy staci aj len polezat a pospat si aj poobede. Myslel som ze alergia z jedla, ale ani to sa mi po dlhodobom sledovani nepotvrdilo (alebo som alergicky skoro na vsetko). Vobec neviem z coho to je a preco. Su dni ktore su celkom OK, citim sa fajn. Su dni ked sa citim fajn a pride to na mna na vecer. A su dni kedy to na mna pride rano a neskor prestane. A najhorsie su take kedy to na mna "lezie" cely den. Toto sa so mnou vlecie uz niekolko mesiacov. Doteraz som bol total OK.

Lekari su z toho mimo, jedine co zatial docielili je ze zistili ze mam udajne alergiu na roztocov (priznaky s hrdlom a nosom), ale ja sa poznam a neverim ze by toto bola alergia na roztoce.

Beriem len nejake vitaminy a mineraly (calibrum), semtam skusim nejaky ten doplnok, ale zatial bez vysledku a od alergologicky mam ZODAC (antihistaminikum). Mam sice sedave zamestnanie, ale jazdim kolko sa da na bicykli (3x tyzdenne) a semtam zajdem aj do fitka (2-3x tyzdenne). Ked mi je fajn, tak moja kondicka a vydrz je v norme. Ked mi je zle a lezie to na mna, tak kondicka a sila o takych 60% klesne.

Akykolvek napad, radu uvitam.

Avantasia

mariaa ja mam problem pri skrabani zemiakov.opuchnu mi pery,som ako kacer donald,svrbi ma telo.a co sa tyka mlieka.. mam po nom krce. moze to byt to,co si mala,resp. mas ty?

[zruseny12]

Avantasia....ja som sa nikdy nesledovala,po mlieku ako mi je...lebo by ma nikdy nenapadlo,ze budem na neho alergicka...
...ani vo sne...a zaujimave,ze acidof.mlieko ked som jedla v kombinacii napr.bramboraky....nic mi nebolo,ale ked som zjedla same bramboraky-su mastne-mala som take krce...
najlepsie urobis ked si zajdes k lekar.
a este k tomu svrbeniu,po celom tele,tiez to mam niekedy,ale nie je to prave pri okrajovani zemiakov...

[zruseny12]

...aha,tak potom si len kup nejake doplnky na posilnenie imunity,atd.ked budes mat hnacky....lebo vtedy sa straca dost zivin s tela...to tiez urcite vies...
tak dufam,ze tvoje telo to zvladne aspon na trojku,aby sa ti neposkodili zasa ine veci...

joni_

dik mariaa, aj som sa pytala doktorky na to travenie, povedala ze mozem probiotika, ale ze tie lieky nie su ako antibiotika, ze to mi neposkodi crevnu floru, to je skor nieco ako chemoterapia resp. antimalarikum, no vsak uvidim, vraj niektori to znasaju dobre a niektori zle...

[zruseny12]

...joni_,sak na creva mozes pit acidko z agra s tymi desatmilion.lak.
...na zrak atd.ti neviem poradit,ale mozno,ze to nejak tvoje telo tie tablety zvladne...a nejake doplnky...aby telo bolo silne...
tiez som brala silne antibiotika,mala som obavi a celkom som to znasala dobre...hlavne sa nestresuj,lebo to este viac skodi telu...sak, co ta budem poucat,ty to dobre vies,co mas robit...
...na creva je dobra aj kyselina listova a panthenova...
drzim ti prsty aby to tvoje telo zvladlo...

joni_

ano mariaa, vedlajsie ucinky...
vraj keby sa to neliecilo tak to skonci velmi zle, ale prve vysledky sa uvidia az po dvoch mesiacoch liecby

[zruseny12]

...tak to neviem,ci pri alergii opuchaju aj pery...mne opuchli oci,tiekli mi slzy a z nosa mi kapalo ako z vodovodu...
a po mlieku,ja by som povedala,ze ani nie,krce ja som nemala...skor po mastnych jedlach/ale vyslo mi ze som alergicka na kazein-vsetko mliecne/...neviem,mozno to bude mozno nie,to co ja mam,najlepsie si zajst k alergologicke,alebo na gastro.../lebo ked mas take problemi,nie je to sranda.../