Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Unava, malatnost, totalne bezradny.

Príspevok v téme: Unava, malatnost, totalne bezradny.
unaveny26

Mam 26 rokov. Moje priznaky: Citim unavu, malatnost, mierne sa potim na tvari, je mi teplo, dost citim tep srdca, mam tazke nohy a bolia ma a tiez ma bolia svaly na rukach, a skriabe ma v hrdle (mam nutkanie na "chrchanie" a odpluvanie, ale ziadne hlieny nie su) a v nose mam tak neprijemne stiplavo sucho a teplo, proste je mi divno ako keby na mna nieco liezlo. A toto na mna pride zrazu, ani neviem z coho. Vacsinou je mi opat fajn rano ked sa vyspim, niekedy staci aj len polezat a pospat si aj poobede. Myslel som ze alergia z jedla, ale ani to sa mi po dlhodobom sledovani nepotvrdilo (alebo som alergicky skoro na vsetko). Vobec neviem z coho to je a preco. Su dni ktore su celkom OK, citim sa fajn. Su dni ked sa citim fajn a pride to na mna na vecer. A su dni kedy to na mna pride rano a neskor prestane. A najhorsie su take kedy to na mna "lezie" cely den. Toto sa so mnou vlecie uz niekolko mesiacov. Doteraz som bol total OK.

Lekari su z toho mimo, jedine co zatial docielili je ze zistili ze mam udajne alergiu na roztocov (priznaky s hrdlom a nosom), ale ja sa poznam a neverim ze by toto bola alergia na roztoce.

Beriem len nejake vitaminy a mineraly (calibrum), semtam skusim nejaky ten doplnok, ale zatial bez vysledku a od alergologicky mam ZODAC (antihistaminikum). Mam sice sedave zamestnanie, ale jazdim kolko sa da na bicykli (3x tyzdenne) a semtam zajdem aj do fitka (2-3x tyzdenne). Ked mi je fajn, tak moja kondicka a vydrz je v norme. Ked mi je zle a lezie to na mna, tak kondicka a sila o takych 60% klesne.

Akykolvek napad, radu uvitam.

[zruseny12]

je to ten pycnogenol,ale zaujimave,ze nejak malo o nom pisu na tej stranke,lebo ja viem,ze pisali,ze aj na alergiu je dobry...hlavne koli tomu som si ho kupila...a pouzivala...
ale urcite aj on je na to...a bio je este lepsi...

[zruseny12]

ano je to ono bio-pycnogenol je este lepsi...lebo sa uvolnuje postupne,a presne ako pises je dobry aj naplet...na viac veci pomaha...
teraz sa to neprejavi hned ta alergia,ale casom,rokmi...

unaveny26

mariaa: no asi tam aj pojdem za tou alergologickou nech ma predsa len zacne desenzibilovat ci ako sa to povie.

Inak moja segra ma tiez alergiu na prach (to jej povedala doktorka), ale to je asi tiez na roztoce. Ale jej sa to moc neprejavuje, len ked zmenila prostredie, kde boli koberce a tak, tak kychala a mala nadchu. A ona sa na to nijak nelieci a nic jej inak nie je.

[zruseny12]

unaveny26,tak ked nechces sa liecit na alergiu tak si kup aj PYCNOGENOL...v lekarni...
vies alergia,je tiez vec,s ktorou sa nezartuje...
neviem,ci alergia na roztoce,je podobna ako potravinove alergie...ale urcite viem,ze sa v tele vytvara histamin...A TEN URCITE PRE CLOVEKA NIE JE VELMI DOBRY,PRE JEHO TELO...
preto ta inava atd.casom alergia moze prejst do ASTMI...
MNE ZASA ALERGIA NA ML.BIELKOVINU KAZEIN...ZNICILO CREVA...NEVSTREBAVAJU MI ZIVINY...
ak ti fakt zalezi na zdravi,mal by si si dat pychat tie vakciny...
mas len 26rokov a cely zivot pred sebou...
ako som pisala na alergiu je dobry aj ten PYCNOGENOL...

unaveny26

baku: unaveny je momentalne unaveny z tych doktorov tak to neriesi :) Ale nie, ja neviem, proste sa mi to tak zlepsilo akosi, ze uz ani nemam chut absolvovat tie zvysne 3 vysetrenia (infektologicke, stomatologicke a ORL) plus im riesit 24 hodinovy moc. Ale sak mozno sa na to dam.
Proste alergicky som udajne dost silne na roztoce. Alergologicka mi naordinovala tu liecbu desenzibilizaciu - pichaju sa take vakciny dlho, aj 2-3 roky tusim. Uz ich tie pociatocne 4 mam aj doma v chladnicke nachystane ale stale dumam ze ci sa na to dat. Co poviete? Ten tvoj priatel, tak jemu sa to zlepsilo po tom co sa zacala ta alergia liecit?
Ja odkedy jem kazdy den 3x4 tablety pangaminu + lyzicu lecitinu, tak sa citim o 70% lepsie, niekedy uplne normalne, inokedy trochu horsie (myslim, ze je to vysledok aj toho ze clovek sa uz moc sleduje). Vcera som napriklad po praci mal energie este barzkolko, sadol som na bicykel a presiel som 20km za hodinku, uplne skvelo som sa citil potom. Horsie dnes rano, to sa mi moc nechcelo vstavat, ale to asi unava z toho bajku trochu :) A asi s tym sportom zacnem viac.

Ale ozaj neviem ci si mam ist davat tie desenzibilizacne vakciny. Nemoze mi to inak uskodit? Ak nie, tak mne je jedno, mozno mi to aj pomoze. Inak nejake kychanie a svrbenie nosa ma netrapi, len obcas kycham ked idem spat, ale to nie kazdy den.

baku

ahojte... nechce sa mi moc citat diskusiu takze neviem ako unaveny 26 pokrocil so svojim zdravotnym stavom... chcem vsak povedat tolko, ze ked som citala jeho prispevok, myslela som najprv ze to pisal moj priatel... maju takmer rovnake tazkosti... mojmu nic nezistili, vsetky vysledky aj z krvi, RTG mal negativne... bol nakoniec u imunologicky a zistila mu alergiu na pel.. nemal to liecene a ani nijak riesene tak jeho telo skolabovalo, bol strasne unaveny nemal sily, stale len spal... ak si niekto nevie rady, skuste aj tuto moznost.. pekny den :)

joni_

fuuj, no pzrela som si pribalovy letak toho lieku co si pisal - ze vypadavanie vlasov, nevolnosti, hnacky, poruchy zraku a sluchu a podobne hnusoby, ale ze vraj len zriedkavo :(

joni_

tie autoprotilatky ja neviem v akom mnozstve ich mam, to asi vedia dktori posudit, asi to nemam len take neskodne ked ma posielaju na dalsie vysetrenia, no ved uvidim

joni_

brrr, a ta chemoterapia ma aj take vedlajsie ucinky ako ta co sa podava pri rakovine? alebo je to jemnejsie, teda predpokladam ze na toto netreba tak silnu

odvcera chodim zas do prace po PN a som hotova, kazdy den zas tabletku od bolesti a od teploty a je mi z toho nanic :(

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Unava, malatnost, totalne bezradny. - Fórum - ZDRAVIE.sk