Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chorobna nerozhodnost

Príspevok v téme: Chorobna nerozhodnost
notnormal

Uz vyse roka mam neskutocne problemy rozhodnut sa. V celkom beznych veciach ako je nakupovanie a pod. V obchode stravim aj hodinu kym si yberiem farbu ale neviem sa rozhodnut ani medzi 2 rovnakymi kusmi. Napriklad ked kupujem potraviny alebo ine bezne veci a je tam vela uplne rovnakych veci stravim pri tom vela casu a neviem ktore zobrat. Najhorsie je ze ked sa uz rozhodnem, ze nieco kupim mam vycitky a prepadne ma uzkost ze som urobila zle, ze som mala kupit tu druhu vec . Zt sa mi to vymyka spod kontroly..stale rozmyslam ci kupim to alebo to, ci som urobila dobre v tom a tom...lutujem ze som mohla kupit to druhe...sibe mi?

joni_

dadada a co na to hovori psycholog? nasiel v com je problem? alebo neskusi radsej psychiatra a nejake lieky? Zvlastne ze v praci problem nema... Ja ked sa tak nad sebou zamyslim, tiez v praci robim denne spustu rozhodnuti, niekedy ozaj tazko ale rozhodnem a idem dalej, asi je to tym ze nie je cas uvazovat. Ale napr. v obchode niekedy dlho zvazujem, kym si vyberiem, ale nikdy sa mi nestalo ze by som sa vratila alebo kupila dve veci len pre pokoj duse

dadada

Joni, ona to už s psychológom rieši dlllho. Zvažovala aj hypnózu, ale maminu má zhodou okolností akurát psychologičku a tá ju odhovára. A pre ilustráciu uvediem, ako to vyzerá, keď ideme spolu do mesta a "preberie zodpovednosť na seba", ako ty píšeš. Rozhodne sa pre nejakú vec, ešte pri pokladni vyzerá byť v pohode a spokojná. Potom si ideme sadnúť na zmrzku, ona duchom neprítomná, nevníma okolie, zrazu vyskočí akoby ju dačo uštiplo, že ona musí tú vec ísť vymeniť, lebo sa zle rozhodla. Proste celé hodiny myslí nato, že si mala vybrať "to druhé", na nič iné sa nedokáže sústrediť, napochoduje do obchodu a vymení, no ale celý proces sa opakuje, kým si pre pokoj duše nekúpi veci obe. V iných veciach, napr. v zamestnaní, žiadne problémy v rozhodovaní nemá. Jedná sa v podstate len o tie nákupy, alebo napr. ked si zariadovali s priateľom byt, tak z nej šalel, lebo šesťkrát maľovala obývačku nanovo a zakaždým bola nespokojná, resp. si sadla doprostred izby a do noci rozjímala, či predsalen nemala použiť okrovú farbu, čo aj ďalší deň zrealizovala a tak stále dookola (momentálne majú obyvku zelenú). Pýta sa síce zakaždým na názory kamošiek, priateľa, ale neuspokojí ju to.

lencok1

nie toto uz nie je normalne, ak to vyvolava u Teba uzkost a vadi Ti to v normalnom zivote, okamzite navstiv odbornu pomoc, je to jedna z uzkost. poruch, ktora sa moze prejavovat aj takymto sposobom

joni_

dadada to mi pride ako zbavenie sa zodpovednosti, proste sa cloveku ulavi, ked tu zodpovednost nenesie sam ale ma to "na svedomi" niekto/nieco ine
a co by sa stalo, ak by tu zodpovednost zobrala sam na seba?
aj mne sa niekedy stava ze sa neviem rozhodnut aj v malych veciach, ale potom som si povedala ze to musim zvladnut, ze predsa nejde o zivot, proste sa staviam celom k zodpovednosti aj k pripadnym nasledkom z omylu. Vzdy si vravim, co take sa moze stat ak by toto rozhodnutie bol omyl? A nakoniec pridem k tomu ze nic take by sa nestalo, takze tak nestresujem. Horsie je to v praci, kde riadim vyrobu a na moje zle rozhodnutie doplati tak 30 ludi, ale prave to ma naucilo niest zodpovednost, neutekat pred tym, vyrovnat sa s tym, ze to je sucast zivota, vsetci su omylni, nikto z nas nie je dokonaly a ze nikto mi zato hlavu neodtrhne....
ale myslim ze vo vasom pripade by to mozno chcelo aj psychologa, dost by mohol pomoct

dadada

Táto mučivá nerozhodnosť je hrozná vec. Mám kamošku, ktorá to rieši tak, že potraviny a lacné veci vždy kúpi rovno obe, medzi ktorými by sa mala rozhodnúť. Keď ide o drahé kúsky ako oblečenie, tak si zaviedla pravidlo hádzania korunou, drží sa toho a tvrdí, že to celkom funguje, lebo to rozhodovanie nie je potom na nej, ale na osude. Smiešne riešenie, možno, ale jej vyhovuje...

notnormal

joni toto nie je moj jediny problem, trapi ma to pretoze mi to dost strpcuje zivot, stale iba rozmyslam o tom, ci som sa rozhodla dobre. A kedby som si vybrala nieco a nie to co je vedla pride na mna uzkost ,vycitky ze som mala zobrat to druhe cely den o tom rozmyslam a vacsinou to dopadne tak ze sa to neda vydrzat a musim kupit aj to druhe:(

joni_

no asi by to chcelo psychologa, pomoze ti zistit v com je tvoj problem, preco to robis a ako sa s tym vysporiadat
alebo skus napisat sem, preco si myslis ze to robis? co myslis, ze by sa stalo ak si v takych beznych veciach ako potraviny nahodou vyberies nieco a nevyberies si to co je vedla? ake by to mohlo mat nasledky? preco ta to vlastne trapi?

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.